Rekonstrukce dolu Gabriela

Na facebookové stránce POHO2030 byly zveřejněny vizualizace záměru rekonstrukce dolu Gabriela.

Projekt zahrnuje kompletní rekonstrukci dolu Gabriela a okolního prostoru včetně propojení se Šikmým kostelem. Těšit se můžete na sdílné prostory pro pořádání akcí, gastro dvůr, expozici staré Karviné i showroom moderní vize pohornické krajiny. Na své si přijdou všichni v kteroukoliv denní hodinu a v kterémkoliv ročním období.

Chceme, aby vznikl otevřený prostor pro volný čas, zábavu, ale i uchování informací o minulosti území. V nejbližších týdnech chceme projekt obhájit před dalšími experty z oboru a pak se setkat i s vámi, abyste nám řekli svůj názor. Do konce roku chceme mít hotovo a v příštím chceme začít s projekčními pracemi.

zdroj: FB POHO 2030

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. balde :

  to vypadá skvěle

  Thumb up 14 Thumb down 1
 2. Jiřík :

  Nápad je to skvělý. Propojení šikmého kostela s dolem Gabriela. Okolo je to pěkná jungle do budoucna to místo má velký potenciál, klidně i propojení s dolu Barbora.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Rado :

  Jiřík: Ano, nápad je to skvělý, nicméně otázka zní, zda se to celé nezabije průmyslovou zónou, která by měla sahat až k šikmému kostelu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. thvari :

  tohle bych si představoval i s některými pěknými průmoslovými areály v Ostravě…dodnes jsem nepochopil, proč X let opravený areál dolu Alexander v Kunčičkách není nijak využíván – ale asi soukromá firma, která to vlastní, nechce…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Klára :

  Vypadá to úžasně. Doufám, že to vyjde. Kromě šikmého kostela je kousek vedle einmannbunker a opuštěný evangelický hřbitov s chátrající kaplí s výjimečným geniem loci. Kdyby teda někdo chtěl propojovat.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. Honza :

  Rado: Můžete prosím uvést odkaz na plánovanou průmyslovou zónu? Dle územního plánu žádná zóna ke kostelu nesahá. V poslední době se roztrhl pytel různých konspiračních teorií, které jsou úspěšně přiživovány peticí.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Rado :

  Honza: Abych vysvětlil, i když se průmyslová zóna zastaví cca 250-300 m před kostelem, v rámci toho, jak je prezentováno toto území, tohle není dobře. Díky knížce je kostel nyní v kurzu a vlastně stará Karviná jako taková taky. Průmyslová zóna samozřejmě až ke kostelu sahat nebude, ale bohatě bude stačit, že bude v její blízkosti na 200-300 m. Takže z jedné strany se snažíme z Gabriely a kostela udělat jakési kulturní centrum a hned kousek dál bude prům. zóna, kde taky může někdo něco vyrábět, skladovat anebo komunikace zatížíte dopravou. Uvažuje se o Barboře, myslím tím důl, cyklostezkách. Pro ty cyklisty bude nějak atraktivní jezdit kolem prům. zóny? Jestli mi rozumíte, pokud se má tato oblast pozvednout, musí se řešit komplexně od a do z, ale zároveň z toho nesmí být guláš, protože pak vám z toho konceptu něco vypadne, protože to přestane mít, vesměs pro lidi, logiku. Mezi námi, najít něco takového tak, co vidíme na obrázku, se v rámci bývalého OKR nepovedlo. Takhle nevypadá ani jeden areál. Ale klidně takhle jich mohlo vypadat hned několik, kdyby se chtělo a kdyby, což je důležité říct, zde neexistovalo zavedené pravidlo, že průmysl nahradím průmyslem. Čili když se Gabriela povede, bude to fajn, ale pokud dostane prům. zóna zelenou a bude hrát prim, bude to k ničemu.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 8. Archerr :

  Rado: to nebude tolik si myslim bude tam i kompenzacni plocha samotne haly budou dal o kostela a oddeleny tim lesikem, pokud se pletu omlouvam se, koukni se sam na ten zakres https://invest-msr.com/lokality?locality=&place=&area=583160%3B900000#map_localities

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. Winter :

  Pravidlo studentských arch workshopů zní, že když nevíš, co s tím, udělej tam kreativní centrum. Nikdo neví co, to je, ale dobře to vypadá. Jsem rád, že toto mladistvé uvažování sdílí i politická reperezentace.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  https://www.next-studio.eu/prace/dul-komunita-msid-2021?fbclid=IwAR0hPtZYe0bl4QrMJFKFjSYTOFU5S0kdbPNyaluqbNvoPr0sCppQkZGZRH0

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.