Domovy pro seniory v Ostravě nechceme

Největší překážkou v rozvoji a výstavbě v Ostravě jsou jejich samotní obyvatelé. Jak je již sportovním zvykem, proti další stavbě bylo podáno odvolání.

Přesněji se jedná o odvolání územního rozhodnutí ve věci novostavby domova pro seniory v Ostravě-Svinově. Odvolání podali dva vlastnící z bytové jednotky na ulici Evžena Rosického, která se nachází blízko záměru.

Odvolání je shrnuto ve dvou bodech a jakési radě co s pozemkem, která soukromého investora určitě potěší.

K bodu a lze napsat následující. U každé nové stavby je posuzována kapacita parkovacích stání podle účelu objektu a jeho umístění, které je legislativně ošetřeno. Odvolávat se na domněnky, jak bude fungovat provoz centra pro seniory. nemá žádné opodstatnění.

Úsměvný je také fakt, že se odvolávají vlastníci bytové jednotky v panelovém domě. V domech, které měly minimální parkovací kapacitu již v době svého vzniku, navíc umístěnou ve veřejném prostoru. Současnou normu na parkování by rozhodně nesplnily. Privatizovaly se byty, ale veřejný prostor kolem něj. Lidé mají požadavky, ale odpovědnost již nést nechtějí.

V bodě b je uvedeno, že se již mnohokrát stalo, že projekt je tvořen jen pro získání jakéhosi územního rozhodnutí a realizovaný projekt bude jiný. To je však nesmysl. Při této velikosti projektu nelze realizovat jinou stavbu než tu, která získala územní rozhodnutí. Pokud by měla být realizována jiná stavba, než původně povolena, musí územní rozhodnutí získat také. Navíc tvrzení není podloženo konkrétní stavbou.

Bohužel i tímto se stavební úřady musí zabývat. Tvrzeními, která nejsou podložený žádným paragrafem, výpočtem, zákonem, konkrétním případem..

Pohled na dotčenou lokalitu:

Související články


Komentáře

 1. DRJPJR :

  „jakýsi druh sportoviště“ :D Bože, jeden by se i zasmál, kdyby tihle lidé nebyli schopni svými stupidními „nápady“ blokovat kdeco…

  Thumb up 35 Thumb down 3
 2. Klára :

  Město stavělo parkovací místa na „Stalingradě“, četla jsem dopis, co jeden obyvatel adresoval na město, něco v duchu, že město tam má dát obří ceduli, že tam mohou parkovat jen lidé z daného vchodu, protože výborně na svá auta vidí z obýváku. Město ho s odkazem na využití veřejných prostředků kulantně poslalo někam – na parkovacím místě postaveném z veřejných prostředků smí parkovat kdokoliv. Tak doufám, že borce, co pětkrát dostal pokutu, taky pošlou kulantně někam

  Thumb up 16 Thumb down 2
 3. David :

  Nějak postrádám logiku autora a jeho chuť nás informovat o tomto jak kdyby se jednalo o nějaký mega projekt města….
  Ti obyvatelé to tam nechtějí, proč z toho dělat kauzu století?? v Porubě je tolik volných ploch pro domovy pro seniory, určitě nebude problém ho přemístit ale dělat z toho humbuk? „úsměvné téma“

  Thumb up 17 Thumb down 39
 4. Martin [msstavby.cz] :

  David: Já nevím, jak si představuješ že probíhá výstavba objektů.

  Ale tento objekt je navrhován na pozemku investora. SOUKROMÉHO INVESTORA. Vhodný pozemek pro domov pro seniory není jednoduché sehnat. Ten pozemek taky něco stojí, několik milionů, klidně i desítek. Hledání volného místa trvá i několik let. Prvně si představ (nebo zjisti), co vše je potřeba, aby se něco mohlo postavit a odpusť si věty typu „určitě nebude problém ho přemístit ale dělat z toho humbuk“.

  Ne, nejde jen tak přemístit, realita není počítačová hra.

  Thumb up 27 Thumb down 8
 5. Patrok :

  Dělají, jak kdyby ti senioři, pro které se to staví měli každý 2 auta. Fakt nepochopíš obyvatele tohoto města, kterým vadí všechno.

  Thumb up 21 Thumb down 3
 6. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  Mě by zajímalo jestli by jsi tady obhajoval i to, že si soukromý investor rozmyslel postavit na tom pozemku Erotické multicentrum nebo Lunapark :) každý má přece právo se vyslovit proti a konec konců je úplně jedno proč.. Ten barák sice má vizualizaci ale vysvětlil vůbec těm místním jak bude řešeno parkování a další souvislosti? A pokud nechce investor problémy tak ať se s něma proboha domluví v takovém rozsahu není problém jim udělat extra 10-20 stání a bude mít pokoj, je to jen o dohodě… ale když nechce tak ať se nediví že mu to ti lidi jen tak nedají. Pan asi musí pochopit, že realita je už spíše něco za něco asi tak… a zase pražák co staví v Ostravě a myslí si, že se z něj tady každý po.se.re
  PS: Údiv nad tím, že máš vůbec čas seskupovat takový hloupý Topic :) kauza století opravdu…. dva nájemnící si stěžují :D

  Thumb up 13 Thumb down 19
 7. donc :

  Postavte to nad myslivnou, nebo i proti stárnutí bude petice?

  Thumb up 3 Thumb down 8
 8. MM :

  Bohužel těch stěžovatelů na jakoukoli stavbu se najde vždy hodně. Většinou jsou to starší lidi, důchodci, kteří nemají co dělat a myslí si, že budou mít nerušený klid. Politici se toho bojí, tak se to vše řeší a táhne a stojí to logicky peníze. Kdyby takto uvažoval někdo před tím, tak nebydlí ani oni! Uvědomují si to vůbec? Podle všeho ne. Znám jeden developerský projekt a stejný scénář. Stěžovatelé nepíší fakta, ale dojmy, nemají nic podloženo, chtějí vše nad rámec zákonných norem. Parky, sportoviště a podobně a nechápou, že to musí někdo zaplatit. No a většinou ten kupující, žádný developer to neplatí ze svého zisku, platí to kupující ve vyšší kupní ceně. Zajímá to někoho? Určitě ne. Ti lidi neví vůbec jak reálný svět funguje. Leze mi to na nervy, protože s takovým uvažováním se tady nic normálního nepostaví…

  Thumb up 16 Thumb down 3
 9. Martin [msstavby.cz] :

  David: Upřímně se divím, že ty investuješ čas do vyjadřování se k něčemu, čemu sám očividně absolutně nerozumíš. Ale to jsi dokázal svými komentáři již pod více články.

  Hlavně, stěžuji si vlastníci, ne nájemci. To je zásadní rozdíl.
  Ten barák nemá jen vizualizaci. S jen vizualizaci se na stavební řízení nechodí. A tento dům je ve fázi územního řízení. Navíc každá dotčena osoba je oslovena stavebním úřadem a ti mají možnost vyjádřit se k podkladům.
  Za další, já v článku stavbu neobhajuji, ale poukazuji na chování některých obyvatel a jejich chatrné námitky.
  Nechápu, proč by měl investor nad zákon stanovené povinnosti splňovat sny nějakých stěžovatelů?

  K zbytku toho výplodu hodící se do třetí cenové kategorie putyky nemá cenu ani komentovat.

  Thumb up 12 Thumb down 8
 10. Martin H. :

  David: logiku autora ve výběru tématu nehledejte, tady nejste na ČT1. Co si autor vybere, o tom napíše.
  Martin [msstavby.cz]: Díky za dobrý článek i v rozboru jste dobře shrnul, proč odvolání nemá šanci. Pokud se dostanete k dalším podobným „kauzám“ rád si zase počtu.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 11. Cyklista :

  Je ovšem vidět, že autorovi stížnosti jde o blaho všech místních:

  „Jediné rozumné řešení…. jakýsi druh sportoviště…. PARKOVÁNÍ PŘES DEN (ABY AUTA NA NOC ODJELA), aby se …. tato zóna více nezatěžovala.“

  Něco tam postavte, hlavně ať tam můžeme parkovat jen my. Já na místě úředníka bych měl velmi velké nutkání zaslat jim odpověď, že jediným aletrnativním projektem ze škatulky „jakýsi druh sportoviště“ je v dané lokalitě skatepark s 8 metrů vysokými plechovými U rampami =)

  Thumb up 11 Thumb down 3
 12. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  No vidíš, stěžují si vlastníci! O to víc by se ten investor měl snažit s něma vyjít a ne s něma bojovat! A jak sám píšeš ti nájemníci se vyjádřili k podkladům protože na to mají prostě právo, pár lidí/ rodin si stěžuje.. tak opět nechápu v čem je problém o tom psát jako o kauze století? Bože…!
  A nevím v jaké realitě žiješ ty, ale pokud má nějaký investor problém s okolím, není dobré tam vstupovat jako do boje, i ten slušný developer za svůj projekt, nabídne nějaký kompromis… tenhle by měl taky a bude mít klid než aby jim tam roky vzdorovali místní.
  PS: Já se vyjadřuju zásadně k článkům, které mě berou jen údiv že je někdo schopný o tom psát eseje jako ty a poslední měsíce mě překvapuješ. (zatím teda vede bourání Dominanty Ostravy ještě k tomu od člověka který očividně z Ostravy není ehm ale tohle je další perlička) To, že si člověk stěžuje na nějakou stavbu, já neřeknu kdyby se jednalo o nějaký významný objekt již postavený ale tohle je už moc… nemáš i informace o konkrétních lidech kteří si stěžují na vedlejší Kaufland?? Určitě jich je… Tyto typy článku že Babka povídala před obecním úřadem, no lajků jsi dostal dost tak když už není o čem psát, aspoň se dozvíme o tak zásadních věcech, třeba to odvísílá i Prima CNN

  Thumb up 8 Thumb down 13
 13. Martin [msstavby.cz] :

  David: Opravdu bych ponechal obsah článků na mám rozhodnutí. Ty je nemusíš ani číst, nikdo ti to nenutí. Ostatně já ani plno lidí nečtou všechny články třeba na ihned.cz nebo v tištěných novinách. Čtou jen to, co je zajímá.

  Nikdo tady z toho nedělá kauzu století. To opět píšeš jen ty. A dle reakcí, čtenosti a komentářů to je pro čtenáře zajímavé téma.
  Mě se líbí, jak dokážeš ignorovat své původní komentáře, nereagovat na reakce, které se jich týkají, ale vytáhnout ještě další větší nesmysl. Pořád jsi tak nějak nepotvrdil, že rozumíš procesu povolení stavby. A dalšími komentáři mě jen utvrzuješ v názoru.

  Opět se ti dostali hned do třetí věty „nájemníci“. Navíc jsem to, co tvrdíš, nikde nepsal. A význam slova dominanta by sis měl už opravdu najít. Ostatně ti to vzkázalo více čtenářů. Ale co chtít od anonymního internetové pisálka, který ničemu moc nerozumí, viď :o)

  Thumb up 6 Thumb down 7
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Martin H.: Btw další odvolání bylo u paláce Slavíkova nebo věžových domů vedle tohoto domu pro seniory. Teď si nejsem jistý.
  A také u stavby vedle panelového domu na Korunní.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 15. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  Jediné co já vidím, že mi čtenáři dali dvakrát tolik lajků co tobě za to slovo dominanta zpět k 5.5.2021 takže to je jasný vzkaz spíš pro tebe že ten článek/nadpis je doteď absolutní hoax ale jelikož to jsou tvé stránky ano můžeš si psát o čem chceš, ale pravda je, že to je fakt mimo. Ale psát o domově důchodců, který blokuje pár bytů :D – i uživatel Martin H. zmiňuje že je tady více stížností v obvodu, věř tomu nebo ne ale nás v Ostravě je hodně, stěžujeme si pořád a to obecně v celé ČR, jsme prostě češi takže opět to že si někdo stěžuje na nepostavený domov důchodců je opravdu k pousmání. Když už tak napiš o všech stížnostech všech projektů v Porubě/Svinově ať máme přehled. Nedivil bych se kdybys ten domov důchodců projektoval a pár rodin ti zkomplikovalo kresleníčko, co už.
  Na kauzu století to vypadá už jen proto, že začínáš rozebírat jejich podněty, dáváš k tomu pár hloupých poznámek a pošklebků, ale to Ti také už řeklo více lidí za poslední měsíce v jiných článcích. Trošku neutrálnosti by nevadilo, hlavně proto že tyto stránky už nejsou jen blogem studenta i když někdy..
  PS1: Neignoruju žádný svůj původní komentář, přišel jsem s jednoduchým řešením tak aby ty obě strany fungovali a posunuli se.. viz praxe, jednou i ty získáš.
  PS2: Ty všem co jsou proti tobě hned napíšeš to samé, nejsem první ani poslední – anonymní pisálci. Ale, že zrovna u nás používáš slovo anonym a u těch co tě jen lajkujou to jsou pro změnu „čtenáři“ další pousmáníčko. Každý z nás je anonym, takhle jsi ty stránky vytvořil tak si opravdu ponech ty názvy jednotlivých „návstěvníků“. Jak kdyby Martin [msstavby.cz] bylo oficiální jméno. Než začneš do někoho rýt, tak se zamysli.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 16. Martin [msstavby.cz] :

  David: Je komické, jak si vybíráš jen to, co chceš. Také ti tam hodně lidí psalo, co to slovo dominanta znamená. Ale to jsi už zapomněl zmínit co. Ale myslel jsem, reakce zde pod článkem. Také bych ti doporučil si již opravdu najít definici slova „dominanta“ a nově i „hoax“.

  Nauč se prvně číst. Martin H. tady nic o více stížnostech nepíše…

  „přišel jsem s jednoduchým řešením“ Jsme opět na začátku. Absolutně nerozumíš procesu výstavby. Nejde jen tak postavit domov pro seniory někde jinde. A taky si nerozumíš s gramatikou.

  Zbytek je opět snůška řečí tak do hospody. Těším se, až ty vytvoříš něco, co si budeme moct přečíst ;)

  Thumb up 4 Thumb down 10
 17. Dan :

  Martin [msstavby.cz]: Nekrmte toho trolla. Ten clovek se toci ve svem kolecku a ocovidne si to uziva. Ze tomu nerozumi je uz jasne z toho co pise. Bohuzel i takovi lide jsou na internetu.

  David: Me by zajimalo, co jste za blog/web vytvoril vy, ze zde moralizujete a poucujete, co ma byt obsahem webu, jak maji byt psane clanky. Jenom zde kritizujete praci nadsencu a diskreditujete neco jen z podstaty sve nevedomosti, a ze vy neco berete jinak.

  Navstevuji web casto. Kliknu na to, co me zajima, ale rozhodně bych si nedovolil zde potom, ano opravdu anonymne, kritizovat jine clanky. Jen proto, ze to tema me nezajima.

  Rad si ctu o novych stavbach, projektech a i o tom, jak to chodi, nez se neco postavi. A lepsi web o stavbach v MSK neni, vlastne ani zadny jiny neni. Hledal jsem jine weby i pro dalsi kraje a nenasel jsem nic aspon na obdobne urovni. Ale verim, ze vy Davide (podle toho jak se vyjadruejte) mate na to, co by tento web polozilo na lopatky a vsichni by byli absolutne spokojeni s vyberem temat a slov v textech.

  Tim bych taky popral pevne nervy s takovy jedinci, kteri vam berou energii. Diky!

  Thumb up 7 Thumb down 5
 18. Rdm :

  David: promiňte, ale mícháte páté přes deváté a ve vašich příspěvcích postrádám jediný pádný argument a pokud tam je, tak jste ho zabalil do spousty zbytečných keců.

  Pokud vím, tak když se vydá územní rozhodnutí na domov důchodců, tak tam nemůžete postavit lunapark, to byste musel znovu žádat o územní rozhodnutí, což tedy dost nabourává tvrzení vaše a vlastně i asi vašich kolegů, co to odvolání podali. Vaše jednoduché řešení je úplný nesmysl, vy chcete někomu přikazovat, aby na jím vlastněném pozemku nic nestavěl, ale šel a koupil si jiný, podle vás vhodnější. Vám vůbec nejde o to, aby se s nimi investor domluvil, vy chcete, aby se přizpůsobil a ještě všechno zaplatil.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 19. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  mě tohle celkem baví upřímně a ani mi nevadí že tady ztrácím s tebou čas naopak…
  1. To že nevím co je slovo hoax? Prosím… napíšeš že Ostrava příjde o dominantu… to snad není falešná zpráva? Chceš-li argumentovat mezi Hoax/Fake tak to asi založme nějaký anglický topic raději.. Ten plynojem už je srovnán se zemí a mohu jen konstatovat, že Ostrava o žádnou dominantu nepřišla. Jinde jdou tyto zprávy přes editora před vydáním, zkus si nějakého sehnat a nejlépe Ostraváka. A o nic jiného tam nešlo, krom toho že jsi se začal vytahovat slovem dominanta… takže spíš průser vydavatelský. Opakuji, Ostrava o žádnou dominantu v tomto roce nepřišla :)
  2. To že jsem naznačil ať se ten domov postaví jinde bylo v první reakci myšleno komicky a to pouze jednou. Jde vidět že ty nečteš vůbec, asi třikrát jsem zopakoval ať se ten investor domluví s těma lidma a nabídne jim za jejich souhlas nějaká stání, nic víc. Jde vidět, že ty ještě praxi nemáš jinak bys věděl, že takto dnes projekty fungují. Nikdo nežije v pohádce a už vůbec ne v dnešní době… Chceš tohle, dostaneš to ale my dostaneme toto… Tohle jsem teď napsal asi po čtvrté tak snad už slovu dohoda rozumíš.
  3. s gramatikou určitě problém nemám – dávat si záležet na gramatice na webu který vznikl pro anonymy? …..ani neplánuju
  4. Pan Dan – já nemoralizuju, navíc to co jsem zmínil je opravdu názor i dalších lidí, kteří sem chodí už nějaký ten rok a kteří už dávno zmínili co já, že zdejší články jdou z kopce. Zkuste sledovat několik měsíců a uvidíte, jiní i uváděli že se mazají poz/neg lajky… to nechám na jiných kteří už to zmínili přede mnou a já se téhdy např ani nevyjadřoval i když tohoto jevu si snad musí každý všimnout. Samozřejmě si může psát o čem chce, ale konec konců – článek o partě lidí z jednoho domu co se odvolají k výstavbě domova důchodců?? Už po 20. opakování – opravdu?? Kdyby to byl článek ke všem odvolání v obvodu nebo Ostravsku, tak má člověk fajn čtení, ale mě to příjde tak komické, ale teď už spíše trapné. Lidi si stěžují na kde co v Ostravě, až vznikne petice proti mrakodrapu to nechci vidět co bude dělat autor, to aby založil nové stránky :)
  5. Pan Rdm – páté před deváte v tom jedete už jen vy, já neřekl nikdy že tam má postavit lunapark naopak viz. bod 2 a dále no comment

  Thumb up 7 Thumb down 9
 20. Cyklista :

  David: No pokud nemáte problém s gramatikou, tak by si Vaši větu: „Mě by zajímalo jestli by jsi tady obhajoval i to, že si soukromý investor rozmyslel postavit na tom pozemku Erotické multicentrum nebo Lunapark :)“ asi nevykládal každý jinak.

  Já osobně se přikláním k variantě, že jste chtěl napsat: „soukromý investor si rozmyslel původní záměr a chtěl by postavit“. Pokud jste chtěl napsat „soukromý investor si vymyslel, že v uvedené lokalitě postaví“ ve smyslu, že ještě neproběhlo stavební řízení, nebylo vydáno územní rozhodnutí a teprve se připravuje záměr, tak jste to napsal špatně.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 21. Rdm :

  David:
  1) už několikrát se vám několik lidí snažilo vysvětlit co znamená pojem „dominanta“, to, že jste to dodnes nedokázal pochopit je čistě váš osobní problém a rozhodně to neznamená, že někdo napsal Hoax. Jste tak mimo, že, když uděláte ještě krok do strany, tak přepadnete přes kraj planety…

  2) takže už nestačí řídit se platnými zákony a dodržet všechny normy, ale vracíme se do doby, kdy bylo vše založeno na úplatcích a korupci? To co jste napsal je za mě přímé vybízení k trestnému činu.

  5) už vám to vysvětlil Cyklista já jen dolním datum vašeho příspěvku 09.08.2021 18:58. Nejprve si to po sobě přečtěte a pak dělejte chytrého.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 22. Hrdý Ostravák :

  Patrok: Neřekl bych,že blokují,píšou petice a záměrně lžou, obyvatelé napříč městem Ostrava. Tato neskonalá zpátečnická drzost a ohavnost, je pouze specialitou obyvatel Poruby. V Porubě dožívá mnoho exsoudruhů z minulého režimu, kteří se dnes neštítí pošlapat,zadupat a poplivat jakýkoliv hodnotný projekt. Tito naoko tvrdí (ale charakterově slabí exbolševici) jsou podporování paní starostkou, která je dlouhodobě velkým neštěstím pro celý obvod.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 23. donc :

  Pro všechny diskutující: také budete stáří, pak diskutujte o tom, že chcete mít starobinec třeba na smetišti, co nejdál od mladých, čas letí pro všechny stejně.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 24. donc :

  Hrdý Ostravák: a co tak zelení piráti viz rozšíření VTP a petice?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 25. Winter :

  Martin dostal 2x víc lajků, takže znamená že má pravdu, najs :D

  Nebo to, že normální lidi chodí na msstavby už jenom pro zasmání.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 26. JSjr. :

  Hrdý Ostravák: Co to, s prominutím, melete? A můžete své obvinění vůči starostce nějak podložit?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 27. Johnny :

  Vizualizace zde:
  https://ebmexpert.cz/projekt/centrum-bydleni-pro-seniory-2019/

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.