Rekonstrukce Dělnického domu Albrechtice

Dělnický dům v obci Albrechtice se snad dočká rekonstrukce.

Nyní, po více než 100 letech jeho existence, by se Dělnický dům mohl dočkat rozsáhlé – dá se říci komplexní – rekonstrukce od střechy po sklepy, včetně modernizace kuchyně.

V tomto volebním období byla zahájena příprava rekonstrukce (do podzimu 2018). Protože se jedná o kulturní památku a celý návrh rekonstrukce musel být konzultován s památkáři, musí být objekt zrekonstruován tak, aby se hodnověrně podobal původní stavbě.

V únoru roku 2017 byli členové zastupitelstva na svém jednání seznámeni se zprávou o nevyhovujícím stavebně technickém stavu objektu a rozhodli o provedení rekonstrukce Dělnického domu ve variantě s funkčním mezipatrem (balkón v prostoru kavárny s výhledem do sálu). Obě navrhované varianty rekonstrukce, tzn. varianta bez mezipatra a varianta s mezipatrem a tedy s navýšením kapacity o 47 míst, byly zastupitelům promítnuty na pracovní schůzce za účasti zpracovatele studie  Ing. arch. Igora Kani. Tato schůzka předcházela jednání zastupitelstva, na kterém se rozhodlo o provedení rekonstrukce.

Rada obce Albrechtice uložila dne 13.4.2017 usnesením č. 61 společnosti Ing. arch. Igor Kaňa – ROGING zpracovat projektovou dokumentaci pro územní a stavební řízení a usnesením č. 64 dne 1.6.2017 schválila Smlouvu na zhotovení projektové dokumentace a výkon inženýrské činnosti mezi společností  Ing. arch. Igor Kaňa – ROGING a Obcí Albrechtice.

Cena díla činí 1.560.900,-Kč vč. DPH. Předmětem díla je příprava  projektové dokumentace pro společné územní a stavební řízení, inženýrská činnost pro společné územní a stavební řízení (zajištění závazných stanovisek dotčených orgánů státní správy a dalších souhlasů pro stavební povolení) a projektová dokumentace pro výběrové řízení  na zhotovitele stavby.
Předpokládaná cena za celou rekonstrukci Dělnického domu činí desítky miliónu a bude zveřejněna až po výběrovém řízení na zhotovitele.

zdroj: obecalbrechtice.cz

Související články


Komentáře

 1. davidb :

  Vizualizace vypadá luxusně.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 2. adélka :

  Vizualizace v podstatě kopíruje stávající vzhled budovy, až na pár detailů a nové zastřešení vnitřní části budovy ze dvora. Gró projektu budou vnitřní úpravy.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. thvari :

  adélka: o to lip, proc menit neco, co vypada skvele

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. adélka :

  thvari: v podstatě souhlasím

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  thvari: Přesně tak. Důkazem je třeba i nejkrásnější nádraží.
  „Výsledek rekonstrukce ukazuje, že není vždy nutná radikální přestavba, mnohdy stačí dát věcem jen původní vzhled a smysl.“
  http://www.nejnadrazi.cz/rocniky/2018/138-blizevedly

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.