Rekonstrukce budov D, E, F VŠB-TU

Fotografie dokončené rekonstrukce pláště budov.

Fotografie zaslal Jakub Kotzot, děkujeme.

vsb def

vsb def

vsb def

vsb def

vsb def

vsb def

Související články


Komentáře

 1. LK :

  A hned ten areál VŠB po rekonstrukci těchto budov prokouknul. Už to chce jenom upravit vnitřní nádvoří (nejlépe tak, aby byly funkční i nějak jinak, než skladiště) a VŠB se bude moct chlubit hezkým kampusem.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 2. Kubaiss :

  Všechna nádvoří a odpočinkové prostory v kampusu jsou v plánu na rekostrukci, ale podle slov kvestora až v nějakém dalším programovacím období po roce 2016, kdy budou další nové finance.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Kubaiss: Tak je to logicke ne? udelat to naopak, tak se nadava ze stavi leseni na necem co pred rokem nebo dvema udelai nove, a ze to znici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Marek :

  rekonstrukce obvodových plášťů je fajn, ale kdy budou rekonstruovány interiéry? Takhle to je jako potěmkinová vesnice, hezky obal a přitom vnitřek původní…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 5. Tomas T. :

  Marek: Takto se hlavne usetri na provoznich nakladech a tim bude vice financi do budoucna.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Kubaiss :

  Tomas T.: To ano, tento postup je správný, jen že to až zase za několik let, ne dříve.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Rado :

  Abych pravdu řekl, nevím, jak renovaci obvodového plášťě hodnotit. Ano, je to určitě lepší, než minule, ale opěť řešení takové nemastné, neslané, navíc v barvách dosti šílených. Každá rekonstrukce je příležitostí k něčemu inovativnímu, novému, či nezvyklému, tak máme opět řešení, které se drží linie Rektorát – D, E, F, G – Domov sester s brčálovou zelenou, která už mi leze krkem, protože jako by žádná jiná další barva neexistovala. A tečku tomu dala nová budova FEI se svou pro změnu hráškovou zelenou. Čím dál tím více si říkám, že zde potřebujeme fakultu architektury jako sůl, protože obzvláště u veřejných staveb je nedostatek nápadů, invence, inspirace a odvahy vidět.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Kubaiss :

  Zelená je „korporátní“ barva VŠB-TUO podle loga.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. aggu :

  Kubaiss: a černá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Miv :

  Marek: Kdy budou rekonstruovány interiéry? Přednáškové síně se nedávno rekonstruovaly všechny, taktéž většina učeben na D, v průchodu mezi NK a D je nová kavárna, postupně se prakticky neustále rekonstruují všechny WC a mohl bych pokračovat. Marně přemýšlím co vaše poznámka znamená. Měl jste na mysli něco hlubšího? Třeba vyhodit všechny nepublikující profesory a docenty (takže zrušit několik fakult)? ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Kubaiss :

  Miv: možná myslel chodby na D, E, F, G, H, J, K, NK, že to je původní. Např. na FB byla diskuze kolem této fotky https://www.facebook.com/photo.php?fbid=625881897507806&set=a.552155294880467.1073741828.549810151781648&type=1, kdy kdyby tam nebyly aktuálně vyměněná okna, tak to je úplně stejné jak před 30 a více lety.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Miv :

  Kubaiss: Nejsem si jistý co by se na té chodbě mělo kromě těch oken změnit? Pokud jde o sezení, v celém areálů neustále přibývají místa na sezení, nicméně si myslím, že zrovna tady příliš nechybí (také vzhledem k šířce chodby). Pochopitelně spousta chodeb vypadá jak před 40 lety, ale to mě vzhledem k rozsáhlosti VŠB nepřekvapuje. Pokud jde o podstatné prostory v interiéru (přednáškové síně, vybavení učeben, přístup k PC, WC, prostory pro odpočinek), tak VŠB udělala za posledních 15 let obrovský krok kupředu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Petr :

  nové exteriéry se mně osobně nelíbí kvůli barev, ale to je můj subjektivní problém… co se týče interiérů, tak ty by měly být imho památkově chráněné jako jedna z připomínek designu 70. let. Už si ty pavilony nepamatuju… možná D, E byly takové ty hnědé dýhy atp., že? Byla to paráda.. tam jsem se vždycky vracel v čase. Aspoň 1 pavilon by se zachovat mohl. Nebo aspoň 1 patro.. nezrekonstruovat, ale zrenovovat (+ doplnit např. zásuvky na ntb a tak). Vůbec interiér NK, B.. to byl všechno parádní 70s design včetně mozajek, nebo břidlicových obkladů. Svého času tu toho bylo přehršel, ale mám dojem, že se rekonstrukce rozjely tak zhurta, že za 10 let tady nebude po čssr 70/80tkách žádná památka :(

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.