Rekonstrukce autobusového nádraží

V Havířově začala přestavba autobusového nádraží.  Nyní probíhá demolice výpravní hala a přestavba nástupišť. Na části autobusového nádraží vyroste obchodní centrum Rotunda.
havirov

havirov

zdroj: denik.cz / FB

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Fajn, teď ještě to vlakové nádraží….

  Thumb up 4 Thumb down 5
 2. Johanes :

  No teda jako na te fotce pred a po je pro me jasny vitez ta fotka „pred“. Pravda, v realu to tak dobre nevypadalo.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. MM :

  Johanes: Protože v ČR se něco postaví a pak se do toho na údržbu a opravy nedá ani koruna. To je problém většiny erárních staveb. Pak po 40 letech zjistí, že je to hnusné a musí se to zbourat. Přitom úplně zbytečně :-(

  Thumb up 5 Thumb down 1
 4. aggu :

  Havířovští radní tak nějak netuší co činí (slušně řečeno). Až budou mít dotace spotřebované, sámošky postavené, sochy odvezené, brusel polepený polystyrenem nebo nahrazený „vzdušnými stavbami“, bude pozdě brečet nad tou pouští.
  Je to evidentně trápit nebude (v důchodu). Zajdou s vnučkama na květinový průvod, do ruky mávátka…
  http://en.wikipedia.org/wiki/Ignorance

  Thumb up 7 Thumb down 2
 5. Jirka :

  Neskutečné.. Místo toho bude něco u čeho člověk neví jestli to je obřadní síň nebo co.. Všude ve světě se hrdě hlásí k minulosti (ve smyslu architektury) a my si to tady všechno zbouráme. Na nové věci se turisté jezdit dívat nebudou..

  Thumb up 5 Thumb down 4
 6. aldik :

  Jirka: Ale no tak, všechno rozhodně nebouráme! Je toho dost, co se zachovalo a opravilo.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 7. aggu :

  aldik: Příklad povedené rekonstrukce a v Havířově? V režii magistrátu? Žluté fasády na sorele neberu ;)
  Elán pryč, vlakáč asi pryč, autobusák pryč. Co je v Havířově dalšího? Možná „něco“ zbyde z Dukly…
  Třeba KD Radost, po rekonstrukci dle magistrátu perla města. Uvnitř? Přesun o 30 let zpátky. A jako bonus dvě soudružky pořadatelky, tak jak to má být ;)
  Marnost.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 8. petr :

  Nové autobusové nádraží bude další podprůměrnou stavbou, ale vcelku to odpovídá úrovni městských zastupitelů, kteří se stále vychloubají sorelou, ale sami nepřispěli jedinou originální stavbou. Nicméně fotka PRED je jen chiméra, takto pěkně snad tato budova nevapadala nikdy a to znám Havířov skoro 40 let. Stav autobusového nádraží byl špatný minimálně 20 let a řekl bych, že použitý materiál byl spíše „socialistické kvality“, takže nevím, jestli se to dalo opravit. Každopádně si tato stavba zasloužila minimálně náhradu ve stejné kvalitě. Další smutný příběh jedné stavby.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 9. ŠIMI :

  NEMOHU SI POMOCI,ALE PŘI POHLEDU NA TYHLE FOTA NOVÉ HALY SE MI ZVEDÁ ŽALUDEK!!!PŘIROVNAL BYCH JI SNAD PODLE MÉHO K NEJVĚTŠÍ OSTUDĚ HAVIŘOVA „KYVADLU CO SE NEKYVE S VODNÍM DOPLNKEM KTERY SKORO NETEČE A NEJDE POMALU ANI VIDET(KDE JSOU TY KRÁSNÉ BAZÉNKY,KTERÉ KDYSI ZDOBILY MĚSTO)“!!!STARÁ HALA BYLA KRÁSNĚ PROSKLENÁ A PROSVĚTLENÁ-TEDY ASPON KDYSI-NA MÍSTO NÍ TAM VYROSTE ODPORNÁ BETONOVÁ HRUZA A ABY TOHO NEBYLO MÁLO,TAK NÁM K TOMU POSTAVÍ O KOUSEK DÁL DRUHOU BETONOVOU HRUZU V PODOBĚ KRAVÍNA!!!JESTLI TO TAKHLE V HAVIŘOVE PUJDE DÁL,TAK JEDINYM MOŽNYM ŘEŠENÍM JE VZÍT NOHY NA RAMENA A ZAKOTVIT V NĚJAKÉM JINÉM MĚSTĚ ČI VESNICI.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 10. Jirka :

  aggu: nezapomeňte na bílý dům… To je vyloženě povedená rekonstrukce :-))

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Honza :

  REKONSTRUKCE ? Spíše hlavně zmenšení. Jako v Ostrav ÚAN. A pak bude následovat stavba té obchodní zony jako je Ostrava ÚAN.
  Na magistrátu vždy najdou nějaké hezké pojmenování svých aktivit.Konec staveb ve stylu EXPO58 ( Bruselský styl )
  Blíží se konec volebního období tak musí honem přeposlat slíbené provize .
  http://infoportaly.cz/karvinsko/havirov/16303-rekonstrukce-autobusoveho-nadrazi-v-havirove

  Thumb up 0 Thumb down 2
 12. Honza :

  A je dokonáno. Po budově zbyly jen spomínky.
  Odkaz na historický článek v novinách se zajímavými informacemi s minulosti .
  http://havirov-historie.cz/historicke-clanky/autobusove-nadrazi

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. aldik :

  Honza: A vadí to snad, že na dnešní dobu zbytečně přerostlé aut.nádraží bude zmenšeno a jeho část nahradí OC? :O Většině lidí to vadit nebude, právě naopak a navíc třeba v Ově radši Kaufland, než původní přerostlý a nevyuživaný ÚAN (ten aktuální úplně stačí).

  Thumb up 0 Thumb down 5
 14. Honza :

  aldik :Souhlas nádraží už nesloužilo účelu pro jak bylo původně zamýšleno potřebovalo změnu. Ta budova mohla tvořit část obchodního centra . Dobrý Architekt si s tím dokáže pohrát a zakomponovat stávající stavby do nového projektu a ještě s toho vytěžit pozitiva ale většina chce stavět na zelené Louce protože nechtějí řešit potíže Nejsou dostatečně zdatní řešit potíže . Jenže to se musí někomu chtít Tady to nefunguje. Tet tady na mě vyrukujete s ohraným Stejně byla hnusná .

  Thumb up 3 Thumb down 1
 15. Marian L. :

  Jsem z Havířova a na Autobusovém nádraží jsem několikrát byl. Rozhodně bych tomu neříkal zbytečně velké nádraží. Budova byla zanedbávaná snad od jejího dokončení, skleněná fasáda v přízemí byla zalepená nebo něčím překrytá.. takže to působilo opravdu otřesně. Nicméně tak jako na zdejší fotce „před“ by to mohlo vypadat i dnes. Stačilo jen přesklít fasádu a hned by to dostalo lesk a styl jako kdysi. Uvnitř to nebylo nic moc, (poslední 2 roky zpět) jak to vypadalo původně to netuším a rád bych viděl nějakou fotku. To co tam bude místo toho na mě působí jako benzínka a je to poddimenzované. Mám z toho pocit, že by mi to vešlo do panelákového obývaku. Problém zašlé skleněné fasády je i v případě vlakového nádraží, stačí přesklít a hned to bude zvenku i zevnitř vypadat lépe. Je obrovská škoda, jak se tady (ale i v Ostravě) zachází s Bruselem. Nechápu proč se chrání spátečnická Sorela, která není ani tak česká, jako ruská. A kvalitní ryze česká Bruselská architektura postupně mizí nejen z Havířova. Havířov byl krásné město, BYL – dnes už je tu téměř vše zpraseno. Ani ty paneláky tu nejsou schopni po zateplení nějak slušně natřít.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 16. Mara :

  Ufff. Příběh o tom, jak z autobusového nádraží vyrobit zastávku, kterou bychom nemuseli udržovat. ba co víc, nejlépe, kdyby nám občané do budovy nechodili. Už mi k tomu jen chybí pouliční prodavač v okénku na výdej karet, jízdenek a místenek.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 17. Zdeněk :

  KOPÍRUJI,PROTOŽE NAPROSTO SOUHLASÍM S p.ŠIMIM. NEMOHU SI POMOCI,ALE PŘI POHLEDU NA TYHLE FOTA NOVÉ HALY SE MI ZVEDÁ ŽALUDEK!!!PŘIROVNAL BYCH JI SNAD PODLE MÉHO K NEJVĚTŠÍ OSTUDĚ HAVIŘOVA „KYVADLU CO SE NEKYVE S VODNÍM DOPLNKEM KTERY SKORO NETEČE A NEJDE POMALU ANI VIDET(KDE JSOU TY KRÁSNÉ BAZÉNKY,KTERÉ KDYSI ZDOBILY MĚSTO)“!!!STARÁ HALA BYLA KRÁSNĚ PROSKLENÁ A PROSVĚTLENÁ-TEDY ASPON KDYSI-NA MÍSTO NÍ TAM VYROSTE ODPORNÁ BETONOVÁ HRUZA A ABY TOHO NEBYLO MÁLO,TAK NÁM K TOMU POSTAVÍ O KOUSEK DÁL DRUHOU BETONOVOU HRUZU V PODOBĚ KRAVÍNA!!!JESTLI TO TAKHLE V HAVIŘOVE PUJDE DÁL,TAK JEDINYM MOŽNYM ŘEŠENÍM JE VZÍT NOHY NA RAMENA A ZAKOTVIT V NĚJAKÉM JINÉM MĚSTĚ ČI VESNICI.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 18. Zdeněk :

  Stavi to METROSTAV a to znamena jedinne OBROVSKA DIRA V ZEMI!!!

  Thumb up 0 Thumb down 3
 19. Monika :

  No já jsem s autobusovým nádražím naprosto spokojená… Byl to jen nevyužitý prostor, který nestál za nic … když tam člověk šel večer málem se bál bezdomovců, kteří přespávaly v hale…

  Vy tady argumentujete tím, že lidé se nebudou jezdit dívat na modernu do Havířova…. už vidím turisty, jak si fotí naše staré autobusové nádraží nebo například vlakové nádraží, které je otřesné.

  Možná jsem z té mladší generace a Havířov se mi relativně líbí právě tím jaký je… jistě je zde co zlepšovat neříkám že ne ale to snad je v každém městě i v každé vesnici… jsou zde stavby, které nejsou až tak funkční, jak by si člověk představoval

  Thumb up 1 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.