Rekonstrukce administrativní budovy Nádražní 93

Společnost RPG plánuje rekonstrukci administrativní budovy na Nádražní ulici v centru Ostravy , po níž zde vzniknou luxusní kancelářské prostory s veškerým potřebným zázemím. Součástí rekonstrukce bude výměna oken, oprava fasády a střechy.

Stav po rekonstrukci:

Současný stav:

 

Zdroj: RPG

Související články


Komentáře

 1. Sanju :

  Pokud srovnáte vizualizaci s fotkou, tak část budovy u pravého okraje by se musela přistavět :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. mm :

  Což by dodalo celé budově na velkoleposti a dokonalosti, tak jen to spustit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Headfox :

  To je stejně hudba budoucnosti :( zvlášť při současném vývoji ekonomiky v Evropě…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Pavel :

  Headfox : neřekl bych, ta budova zeje prázdnotou už pěkně dlouho jestli se nepletu. Takže RPG s ní musí něco udělat nebo jim spadne na hlavu což stojí peníze, je v podstatě jedno, jestli máte prázdnou starou hnusnou budovu, o kterou se musíte starat, a do které Vám z toho stejného důvodu žádná firma nepůjde, jelikož prostory jsou nevyhovující a nebo máte zrekonstruovanou budovu prázdnou, kde náklady na údržbu jsou takřka stejné než před rekonstrukcí, ale s tím, že do vyhovujících prostor máte větší šanci někoho sehnat. Víte, když jsem se zajímal o to, jak je možné, že se ve světě staví mohutné vysoké mrakodrapy, kde jsou kanceláře dočetl jsem se, že systém funguje asi jako hotel. Zaplnění kapacity není nikdy 100 %, ale počítá se min. zaplněním a každá taková budova vlastně funguje jako hotel pro firmy či ubytovna. Jen u nás se to řeší tak, nejdříve nájemce a pak se začne stavět, což je způsobeno že náš rating ČR je dobrý, ale není natolik dobrý, že by sem chodili firmy samy. Co se týče Ostravska je rating dobrý, ovšem chybí kvalitní kvalifikovaní lidé, kteří z Ostravy odcházejí, či kteří zde vůbec nejsou. Pokud se nám podaří tyto lidi zde udržet či vychovat, tak se můžeme chlubit tím, že zde máme jak dobré kvalifikované lidi, kteří umí pracovat hlavou a zároveň zde budou i ti, kteří umí pracovat rukami, těch je zde zatím přebytek a je to jedez z faktorů nezaměstnanosti plynoucí z minulosti, kdy zde byli třeba převážně manuálně pracující. Je to složitá situace, ale i přesto tvrdím, že Ostrava má obrovský potenciál, daleko větší než ostatní města v ČR je jen otázkou jak se k tomu postaví vedení města, kraje a jak nás bude podporovat stát. Tohle je až na pár vět můj názor, nehodlám se zde s nikým vést bouřlivou debatu, avšak si rád přečtu názory jiných, ovšem byl bych nerad kdyby někdo začal útočit. Předem píšu, že jsem studentem VŠB-TU obor. fyz.-chem., je mi 25 let.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  Pavel: Souhlasím, ale slyšel jsem už toho tolik, že jsem spíš pesimista. Zamyslete se, kdo v Ostravě zůstává. Patrioti, méně schopní, všeho schopní, nepřizpůsobiví občané a pár schopných lidí. Pokud vyděláváte velmi slušné peníze v Ostravě prostě bydlet nechcete. Raději půjdete někam mimo za Ostravu. Hlavní a největší problém je vzduch. Nikdo nechce aby jeho děti vyrůstali v prachu a špíně. To znamená, pokud město a kraj nezačnou něco dělat s tím bordelem co tu dýcháme, nezmění se nic. Vše je i o pocitech a do Ostravy prostě chytří lidé nepůjdou, je to pouze za trest. Což je špatně. Máme idioty politiky, bohužel, ovšem dosadili jsme si je tam my, takže začarovaný kruh…

  A k té budově, jezdím okolo ní denně. Sídlila tam OKD doprava, ředitel cizinec se rozhodl a najednou nejsou ve svém, ale v cizím v Orchardu. Je to tam ostuda. Moc si přeji, aby budovu dali do kupy. Jen se směji tomu plánu na opravy. Vymění okna a opraví fasádu, jak typické pro RPG a jejich bytový fond. Nájemníci by mohli vyprávět :-) Jen aby to nebyla rekonstrukce jen na oko.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Jirka :

  Jojo, další ze žvástů RPG. Už dnes se ví, že žádný Jindřich nebude.. Akorát se JEN mluví..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. mm :

  Pavel: Myslím si, že máte naprostou pravdu a já musím jen a jen souhlasit s Vaším názorem. „MM“ je sice jak píše pesimistou, ale jeho názor je v současnosti obrázkem města – bohužel. Dle mého názoru se ale obraz města mění a dokladem jsou nejen současné stavby, které tady vrcholí, ale taky areály na území VŠB a celého vědeckého parku, který se bude rozšiřovat, což znamená i orientaci města na vědu a výzkum – prostě to, co toto město už léta potřebuje. Tento týden jsem slyšel v rozhlase, že tým vědeckých pracovníků v ČR se značně rozroste o nové vědce a jim podobné lidi a to v Praze, Brně a Ostravě, což je docela pozitivní zpráva pro toto město. Ano jistě můžeme stavět kanceláře, ale musí tady být odpovídající pracující síla. Poslední dobou se však počet pracovníků ve vědě a administrativě značně navýšil, což je pro město velké pozitivum stejně jako udržitelný rating. Bohužel jak píše můj obdobný kolega s „MM“ pokud se nevyřeší ovzduší, bude se město jen těžko a pomalu posouvat dál. Kdyby to ovzduší tady bylo už dávno vyřešeno, myslím si, že by Ostrava v před klouzala rychleji a lépe. Na druhou stranu tak trochu otázce ovzduší vděčíme naším médiím, protože smogová situace může být v celé republice, ale oni stejně ukáží záběry z Ostravska a o zbytku se ani nezmíní. Přitom nedávno byl velký smog v Brně v Olomouci a ve Zlíně. Záběry však byly z Ostravy, takže to všechno pak odrazuje ty, kteří by sem rádi přišli. I tak si myslím, že poslední dobou Ostrava urazila velký kus cesty. Co se týče budovy RPG, pokud budou chtít s budovou prorazit, tak to jistě nebude jen výměnou oken a fasády. RPG a byty je otázka jedná a byznys otázka druhá a nebojím se, že by ta budova pak byla k pronájmu jen za hubičku. Doufám, že rekonstrukce bude co nejdřív, protože to této myslím povedené budově pak bude lépe slušet. Jinak OKD doprava se zmenšila, takže celou budovu by asi neudrželi, tak jsou v menším a náklady za pronájem jsou menší než údržba celé budovy. A že Jindřich nebude, to nevím, ale snad to nepadne, pevně věřím, že i na ten dojde. Je nutno podotknout, že z pronájmu celého Jindřicha vcelku vydělávali, teď musí budovu udržovat a nemají z toho nic. Jak dlouho budou chtít takto „vydělávat“. A když už tady píšeme o budovách, neví někdo, jak to vypadá se skeletem?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. via :

  To vypadá na další věčnou ohradu v centru města. Chci vědět kdo bude chtít spolupracovat s RPG…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Pavel :

  Co se týče ovzduší, je to velmi komplikované. Jako student VŠB s mým oborem, jsem často v hutních podnicích. Včera tj. 9.11.2011 jsem byl v Mittalu. A vedli jsem právě diskuzi na téma znečištění ovzduší. Musí říci, že jsem byl velice překvapen výsledky nového odprášení aglomerace sever (závod, který nejvíce znečišťuje ovzduší). Zařízení je postaveno tak, že odprašuje na hodnoty max. 25 mikrogramů na m^2, v současnosti zařízení běžně odprašuje na hodnotu 8 mikrogramů, ovšem když se zadaří tak i 1 mikrogram. Ovšem je nutno si uvědomit, že je samotný Mittal s jedním odprášením nic nemůže. Třinec má odprášení své staré aglomerace na 100 mikrogramů a pak má jedno „novější“ na 50 mikrogramů. O Bohumínu se nebudu ani bavit, jelikož tam je to velice problematické. Dále pak ten zatracený EVRAZ, resp. jeho ocelárna, která taky ještě není odprášena, ovšem zde se dá předpokládat uzavření z důvodu závislosti na Mittalu a jeho surovém železe. EVRAZ sice tvrdí, že postaví svou tavící elektrickou pec, ovšem to je nesmírná investice, nemluvě o tom, že současné konvertory OXYVITY jsou velmi zastaralé a nové druhy oceli se na nich nedají vyrábět. Konec koncům EVRAZ ještě doteď dluží bezmála 1 mld. firmě Vítkovice Heavy Machinery za integrované zařízení sekundární metalurgie. A jelikož již teď jede samotná ocelárna pouze na 70 % jelikož, bramy (výrobky ocelárny) rusové dováží z Ruska pro válcovnu, která je v EVRAZU, dá se předpokládat brzké uzavření ocelárny (předpoklad červen v tu dobu vyprší smlouva s Mittalem o dodávce surového železa). Důsledkem toho, bude 300 propuštěných a samozřejmě lze předpokládat i uzavření jedné vysoké pece v Mittalu, pokud nesežene jiného odběratele, to by znamenalo dalších cca 500 propuštěných, ale taky zlepšení ovzduší. Budeme-li úvahy rozvíjet dál, tak jedna z dalších zpráv hovoří o nové ocelárně v Komárkově ŽDB, kde by se mohlo využít zařízení plynulého odlévání z uzavřené ocelárny EVRAZ, ovšem z jistou lze říci že i v tomto případě by to nezachránilo uzavření jedné vysoké pece v Mittalu. To co jsem napsal až na vyjímky jsou jenom domněnky ( ano pesimistické), které vycházejí z faktů, které se buď dozvím z medii nebo přímo z provozu či na škole. Je to jaká si předpověď budoucnosti současných hutních podniků v Ostravě. Pozn. Poláci začali rozebírat a odvážet do Polska uzavřenou koksovnu Šverma.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MM :

  Pavel: Já si myslím, že poslední dobou „přitvrdil“ EVRAZ a škodí a škodí. To co vypouští poslední dobou je neuvěřitelné. V Mariánských Horách černý štiplavý kouř z komínů (ulice 1. Máje). Obrovský rudý prach prakticky každý týden nad Vítkovicemi, který jde vždy na Přívoz. Člověk to vidí dnes a denně když jede domů po Opavské. No a město a stát nedělá nic. Psal jsem už všude a odpovědi jsou prostě neuvěřitelné… Vzduch je to hlavní. Jestli se to nezlepší, Ostrava bude mrtvé město. Už teď má největší úbytek obyvatel MS kraj a Ostrava s Karvinou. Jen ať ty podniky zavřou. Chápu ty lidi co tam pracují, ale nerozumím tomu, že někdo dělá 30 let úplně stejnou práci a pak se divý když ho propustí, že není zaměstnatelný. No není. V cizině je normální, že se člověk vzdělává, mění profese, pozice. U nás sedí u jednoho stolu úředník 30 let. Nepochopitelné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Sanju :

  Nemyslím si, že vzduch je to hlavní. Mladí lidé odcházejí především proto, že mají problém sehnat slušnou práci. Pan primátor Kajnar má své fantasmagorické plány o technologickém parku – tam by opravdu při troše štěstí mohli sehnat zaměstnání VŠB-TU. Ale lidé s humanitním vzděláním mají takřka nulovou šanci se zde uchytit. Z mé zkušenosti – Praze ještě jakžtakž fungují obory jako PR a marketing, v Ostravě se o toto firmy nestarají, raději si to dělají samy a špatně, než někomu platit. Když pak jde člověk na úřad práce, tři druhy nabídek: pojišťovací poradce na živnostenský list, podomní prodej maskovaný za práci v reklamě, programátor.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Pavel :

  Tohle http://spjp.katowice.pios.gov.pl/mapa_prognozy_aqi.aspx je odkaz na ovzduší v Polsku, tady ještě odkaz na částice PM10 http://spjp.katowice.pios.gov.pl/prognoza_dobowa.aspx?zanieczyszczenie=PM10. Všimněte si, že to čemu mi říkáme smogová situace, kdy hodnoty i třikrát překračují stanovený limit oni nazývají mírný smog. Někdy až bude větší inverze tak se na tu mapu podívejte!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. mm :

  MM: S ovzduším je to špatné, to ano, ale jinak nemáte pravdu a volíte vcelku ukvapená a silná slova. Běžte říct tátovi od rodiny, že příjde o práci. Co si myslíte, že se pak bude dít. Omezí se výdaje rodiny a když to tak udělají všichni, tak se postupně začnou zavírat obchody, sníží se třeba počty řidičů MHD, protože bude cestovat míň lidí do práce atd, atd. Prostě začarovaný kruh, který se točí kolem zaměstnání. Takže ovzduší pro Ostravu je pochopitelně důležitá věc, ale zavřít všechny podniky je přece holý nesmysl. A co se týče úředníka, který sedí 30 let v jedné kanceláři, nevidím v tom nic nenormálního a špatného, nebo si myslíte, že by po 30 letech měl jít studovat, popř. k lopatě nebo jezdit s taxíkem a zase naopak pecař od válcovacího stroje, pak za úřednický stůl?! Nevím kde žijete, když vypustíte takový blábol z úst. Zřejmě jste velice dobře zabezpečený a po pár letech se přeorientujete na jinou profesí, ale ani v jiných zemích to tak jak píšete nefunguje. Mám rodinu na jihu Francie u Marseille a je to úplně to samé jako tady v Ostravě. I já při cestě po Opavské bych raději viděl kolem sebe čistý vzduch, ale nutno podotknout, že ten vzduch nemají na svědomí jen velké firmy. Ve městě narostl počet dopr. prostředků, každý zatápí ve svém domě čím může, atd. I to jsou velké faktory, které přispívají k špatnému obzduší. Zajeďte si do nedaleké Ratiboře a bude se Vám chtít zvracet z toho smradu, co tam mají. Malá vesnice na Vysočině, kde jezdíme pravidelně k rodině se v zimě nedá skoro najít, jak ji zahalují šedé těžké mraky dýmů. Při počtu obyvatel a rozlohou je ten smog srovnatelný s Ostravou. Takže ta prašnost je tady všude. Obce netopí plynem, protože na ten nemají. Něco jiného je třeba smrad z lagun, ale ten se jistě vyřeší, až se laguny odstraní. Bohužel to déle trvá, ale to není problém Ostravy, ale tohoto státu. Jak je množné, že na jedné straně nás stát lituje a na druhé zastaví všechny důležité dopravní stavby v Ostravě, které by tomuto ovzduší alespoň trochu odlehčili. Takže ano bojujme o čisté ovzduší, ale nehovořme o likvidaci podniků, které zaměstnávají kolem a kolem tisíce lidí, kteří pak tady utrácejí a vrací městu život.
  A ještě něco, podle Vás člověk zaměstnaný 30 let v podniku má sám od sebe dát výpověď a jít si hledat práci jinde, jen aby změnil dle Vašeho názoru profesi. Zapoměl jsem, že žijeme v době, kdy kolem nás létají pracovní nabídky. Budu se velice těšit až dosáhnete vyššího věku a půjdete ze svého zaměstnání, kterému jste se vyučil nebo vystudoval do jiného zaměření a budete se učit znovu, půjdete do jiného prostředí, kolektivu atd. Pak si vzpomenete, co jste napsal za pitomost. A nezapomeňte, že naše vlády schválila novelu občanského zákoníků a dalších pracovních nových řádů a předpisů, takže, když dáte sám výpověď a náhodou neseženete práci, jste bez podpory?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. MM :

  mm: Neříkal jsem ať se ze dne na den zavřou podniky. Pokud ovšem někdo škodí dlouhodobě, nemá v této zemi a městě co pohledávat. Ohledně práce, podívejte, sám mám už čtvrté místo. Zkrátka člověk stárne, zjišťuje co mu jde lépe a zařizuje se podle toho. Pokud někdo vyloženě sedí 30 let v kanceláři, nemůže si stěžovat, že má nízký plat. O tom to je. Každý rok dostane přidáno 1%, to je k smíchu. Zkrátka pokud chcete fungovat normálně, musíte si hledat lepší práci, nevím co je na tom divného. Když to funguje všude jinde, nevím proč by to nefungovalo v Ostravě. Právě, že ti lidi co to dělají 30 let jsou nejhorší zaměstnanci, zeptejte se jakékoli personálky. Nejsem příznivec mládí v před, ale je potřeba ty profese měnit, samozřejmě sobě podobné. Nikde jsem nepsal aby šel úředník dělat skladníka…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas T. :

  Tak ona asi bude chyba ze nekdo vydrzi na jednom miste 30 let ne? jak se toto vubec muze stat??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. mm :

  Pokud někdo škodí dlouhodobě, má být v zemi takový zákon, aby si to pod tíhou pokuty na příště rozmyslel. Ale to samé platí i o rodinném vytápění. Pokud ještě odbočím na téma zaměstnání, právě Ti co sedí na jednom místě déle, snal logicky mají větší plat, než Ti, kteří pořád a pořád začínají na novém místě a s nulovým tarifem – ale to je snad každému jasné. I déle pracující člověk na jednom místě může odvádět stejně dobrou, ne-li lepší práci než ten začínající. Jinak by to samé platilo i o lékařích atd. Takže v tom se asi neshodneme a myslím si, že toto téma raději vypustíme. Shodli jsme se, že je třeba s ovzduším něco udělat, ale na zaměstnání, které by měl člověk střídat s přibývajícím věkem a ještě k tomu v městě, kde o práci člověk zavadí míň než kdekoliv jinde se asi neshodneme. Dobře se o tom mluví nebo píše, ale zeptejte se třeba hlavy rodiny, která o práci přišla a má živit dospívající děti a chod domácnosti. Ti by asi z Vaší řeči moc nadšení nebyli. Až bude Ostrava třeba jako Praha, Mnichov či Vídeň, pak můžeme zam. střídat do aleluja.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Tomas T. :

  No tak ono je to porad dokola totiz. Zeptejte se mnohe hlavy rodiny jestli sla volit, a jaky vzor dava svym detem. A podle toho take uvidite jaky postoj k cele veci dany clovek zaujima. Jak jednou rekla J. Siklova… vzdycky jdu k volbam volit. A proc? protoze bych nemela odvahu podivat se svym detem jednou do oci a rict jim me byla vase budoucnost ukradena, takze jsem k volbam nechodila.
  Potom muzeme mit i takovy pohled ze kdo nejde k volbam, je mu jedno jaka je jeho budoucnost. A tim padem mu je take jedno jestli bude mit za 20 let praci a nebo ne. A na takove lidi by se opravdu brat ohledy nemely.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. aldik :

  Aspon z toho prázdného baráku bude mít někdo na čas užitek- stavební dělníci :-D

  Ten mrakodrap na místě Hotelového domu Jindřich asi hned tak nebude, že? Je po něm nějak totálně ticho. :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Ke znečištění ovzduší přispíváme každý, byť jen minimálně. Ale znečištění bych na těchto stránkách neřešil….
  Diskutoval bych o architektonickém řešení rekonstrukce a jaký přínos k okolí bude rekonstrukce mít.
  pro aldika: Dluhodobější užitek z toho budou mít okolní rezidenti, jelikož dojde k zvelebení místa. Jindřich je stavba jako každá druhá, pokud bude nájemce, bude se stavět.
  ( Jinak moc nechápu tohle za každou větou „:-D“…. )

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Nimrod :

  No jo studenti se nechají velmi lehce obalamutit….je to jen jejich agitace a kdo jiný než studenti se dají manipulovat. Věřte, že vám život ukáže opravdovou tvář. Pavle přeji vám klidný a spokojený studentský život, protože pak se nebude stačit divit…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. MM :

  mm: Z toho co píšete je jasné, že Vy jste v práci v jedné firmě přes 10 let. Jedno Vám řeknu. Každý kdo nastoupí na Vaše místo nově, bude mít vyšší plat než Vy. Všude kde jsem pracoval jsem měl nástupní plat vždy vyšší než v minulé práci a byl vyšší než u stávajících zaměstnanců. Tak to prostě je. Zeptejte se na personálním. Když někde pracujete 20 let tak to neznamená, že si tam vysedíte pořádný plat. Naopak, každý rok tak 3% růst, možná méně. Naproti tomu ten kdo nastupuje nově si polepší řádově v tisících. Ověřeno praxí, opravdu si to ověřte. No a s tím vzduchem souhlas, mají platit tresty a sankce pro všechny!
  martin: Buďte rád, že zde řešíme aspoň vzduch. Máte aspoň návštěvnost :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. mm :

  MM: Nevím sice, kde jste přišel na to, že sedím na jednom místě přes 10 let, ale budiž, nebudu Vám to vymlouvat. Každopádně všichni, co nastoupili po mě mají nižší plat a ten se jim bude zvedat s přibývajícími a odpracovanými léty, takže stále nevím, kde berete těch řádových několik tisíc navrch. Přesto jsem se poptal ještě na jiných místech, třeba u známého řidiče autobusu v MHD Ostrava a je to úplně stejné. Čím déle, tím více peněz. Každopádně mě se mé zaměstnání natolik zamlouvá, že jistě nevidím důvod ho v nejbližší době měnit a jsem vůbec rád, že místo mám, natož abych hazardoval s jeho výměnou jen proto, abych byl „IN“. To na vysvětlenou, takže už nechme práci, prácí být a věnujme se architektuře.
  Msstavby má pravdu. Životní ovzduší je ožehavé a velmi citlivé, ale velmi nutné téma, ale sem asi nepatří. Buďme rádi, že Mittal spustil odprašovač a snad podobných akcí bude více, včetně obchvatu Poruby a jiných staveb, které tomu ovzduší odlehčí, ale je to především o lidech, co spalují atd. Mimochodem pokud někdo sledoval v neděli 24 tak mohl vidět stejné ovzduší v Praze a podobné bylo i na Kladně, Pardubicích atd. Až se odtěží laguny, bude tu zase lépe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Tomas T. :

  mm: obchvat poruby tady ani nezminujte…. tim znici dalsi kus zelene ktery tady zbyva a kde se na kole da vyjet. Jeste ze na tuto stavbu nejsou penize!!! Sice porad pisou ze zahajeni 2014 ale tomu neverim.
  Ale pokud uz jsme u tech cest…. nedavno jsem jel po okruzni krizovatce smer od Frydku a sjizdel jsem na dalnici…. je jasne ze to neni dokoncene…. respektive ze ta cesta od frydku ma pokracovat smer Opava. Podle toho jak je to tam udelano bych tipoval ze od frydku bude do budoucna most pres dalnici, aby se dalo jet primo rovno…. a pak to povede orientacne kam? napoji se to na soucasnou cestu? nebo je planovan nejaky obchvat?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Bahno :

  Tomas T.: Co vím, tak by se měla vystavět úplně nová cesta a trasou současné cesty na Hlučín by měla být vést tramvajová trať. Nevím nakolik je to ale aktuální. http://gisova.ostrava.cz/webmaps/mapaup/viewer.htm

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. PetrP :

  Tou cestou myslíte asi severní propojení Ostravy a Opavy místo dnešní I.56… Na tom kruháči se výhledově počítá s novou 4 pruhovou cestou přes Ludgeřovice a dál na Opavu, kde se má napojit na severní obchvat Opavy a dál myslím na Krnov a st. hranici CZ/PL. Ovšem toto je hudba vzdálené budoucnosti, určitě se nazačne stavět dříve, než po r. 2020… Navíc tam byly nějaké protesty Ludgeřovic ohledně územního plánu, tak je to nyní u ledu.

  A ještě k tomu obchvatu Poruby nebolo Severní spoj…. to je stavba, která je potřebná jako sůl a dle mého názoru pomůže ovzduší více, než těch pár stromů, co tomu padne na oběť… Samozřejmě toto kácení nemám rád, ale je to dle mého názoru menší zlo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Martin [msstavby.cz] :

  Budova a přilehlý pozemek je oplocen. Vypadá to, že se vše chystá pro rekonstrukci !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Summerboy :

  @martin: Výborná zpráva!!! Kdybyste měl po ruce foťák a hodil nějaké aktuální foto, tak by to bylo super ;-)! (Aspoň ten plot :-) – Jo, a není tam nějaká cedule s tím kdo to staví, kdy to staví a co to bude?)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Martin [msstavby.cz] :

  Summerboy: Foták jsem po ruce měl, tedy mobil. Ale k čemu fotit plot. Aktuální stav viz. v článku. Co to bude ? Taky v článku. Budova projde rekonstrukcí….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Summerboy :

  @martin: To je mi jasné, ale mě by potěšil i ten pohled na plot. Někdy je i on velkým pokrokem. (jako třeba u skeletu :-D)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Sanju :

  Summerboy: Když jsem šel před dvěma dny okolo, byla tam jen cedule o tom, kdo objekt hlídá. Ale že už se začalo s rekonstrukcí mě taky napadlo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. mm :

  Tak to je opravdu dobrá zpráva, protože ta budova by po konečné rekonstrukci opravdu vypadala dost dobře a musím říci, že i mě potěší foto, nebo jen zpráva o oplocení, což bývá tím prvním impulsem. Budu čekat na další zprávy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.