Obchodní centrum TTC PARK

Záměrem investora je rozšířit nabídku prodejních plocha a sortiment nabízeného zboží ve vybrané lokalitě. Pozemky pro stavbu se nachází v návrhové ploše občanského vybavení komerčního typu malého a středního OM v souladu s platným Územním plánem Frýdku-Místku . Realizaci se rozšíří sortiment služeb pro obyvatele přilehlého sídliště i širšího okolí a lze předpokládat, že nakupující  při návštěvě stávajících obchodů navštíví i nově vybudovaný objekt. Území je pro tyto účely velmi vhodné, neboť nákupní prostory tak budou soustředěné na okraji města v jedné z vyčleněných lokalit územního plánu.

Staveniště se nachází vedle parkoviště prodejny Interspar jižně od ul. Dobrovského ve Frýdku. Na ploše je neobývaný rodinný dům čp.1979 se stodolou (bude demolováno včetně odpojení všech médií) a nevyužívaná zahrada s ovocnými stromy; terén je rovinatý. Pro rozšíření nákupního centra v této lokalitě vznikne nové obchodní centrum jako přízemní nepodsklepený objekt s nezbytnými zpevněnými plochami, komunikacemi a parkovištěm.

Dispoziční řešení vychází z provozních a kapacitních požadavků investora na pronajímatelný komerční objekt prodejen s veškerým potřebným zázemím. Přízemní objekt bude příčkami rozdělen na čtyři samostatné obchodní jednotky s vlastním soc. zařízením zaměstnanců, hlavním vstupem z proskleného západního průčelí a zásobováním z východní strany. Uprostřed dispozice bude umístěna technická místnost s rozvaděčem, plynovými kotly a kogenerační jednotkou.

Obchodní centrum je přízemní nepodsklepený objekt halového typu s plochou střechou. Základy budou tvořeny železobetonovými patkami s propojením zateplenými soklovými panely. Nosný skelet bude z železobetonových rámů; konstrukce stěn je ocelová, opláštění fasádními trapézovými sendvičovými PUR panely. Střešní krytinu na železobetonových vaznicích spádovanou do vnitřních úžlabí tvoří střešní trapézové plechy s parozábranou, tepelnou izolací a hydroizolační fólií.

Zdroj: EIA

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.