Řeka ve městě, Krnov

Město Krnov si nechalo zpracovat studii úpravy okolí řeky Opavy, který protéká městem. Studii konzultuje jak s povodím Odry, tak s občany.

Studie Krnov: řeka ve městě vznikla v roce 2019 z iniciativy vedení radnice, které by rádo využilo společenského a rekreačního potenciálu řeky i jejího začlenění do struktury a organismu města. „Řešený úsek, od soutoku řeky Opavy s Opavicí až po ulici Na Ostrově, v délce přibližně tří kilometrů, je pracovně rozdělen na několik samostatných úseků. Ty jsou dány stávajícím charakterem, rozsahem navržených přírodních, krajinných a architektonicko-stavebních prvků a mírou urbanizace okolí,“ vysvětluje Tomáš Machovský s tím, že město Krnov studii rovněž předalo Povodí Odry, které coby správce toku připravuje v této lokalitě protipovodňová opatření. (tg)

Se studií Krnov: řeka ve městě – úpravy řeky Opavy ve městě Krnově se můžete seznámit rovněž on-line, veškeré materiály najdete ZDE, o studii jsme informovali také v Krnovských listech č. 6/2020 (str. 6-7).

zdroj: krnov.cz

Související články


1 komentář

  1. davidb :

    Rozhodně krok správným směrem.

    Thumb up 9 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.