Regionální biocentrum Bravantice

Mezi obcemi Bravantice a Velké Albrechtice vzniká regionální biocentrum.

Obec Bravantice společně s organizací Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) ze Studénky oznamují, že byl úspěšně schválen projekt na založení části biocentra ÚSES (Územní systém ekologické stability) v katastru naší obce. Jde o součást regionálního biokoridoru o ploše 3 ha, která se nachází mezi Bravanticemi a obcí Velké Albrechtice. V únoru již budou prováděny terénní úpravy a postupně dojde k výsadbě dřevin v počtu 1 724 stromů a 600 keřů. V dalších letech bude následovat údržba dřevin i porostů.

Více k projektu ZDE.

Související články


1 komentář

  1. Hezké, ale… :

    ušlechtilá myšlenka, ale kdyby se vložily nějaké remízky mezi ty 30-50 ha pole, kterých je v okolí toho místa spousta, bylo by to možná účinnější nejen pro udržení vody v krajině, ale hlavně proti erozi půdy.

    Thumb up 7 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.