Regenerace sídliště Šalamouna

Začátkem července zahájíme další etapu regenerace panelového sídliště Šalamouna. V rozpočtu městského obvodu máme vyčleněno cca 12,7 mil.Kč a podali jsme žádost o dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. Získat můžeme až 4 mil. Kč.
„Během letošního roku dokončíme rekonstrukci ulice Dr. Malého směrem k ulici Výstavní, upravíme část ulice Hornických učňů a prostranství před obchodem Hruška. Součástí úprav bude nový povrch vozovky, chodníků, úprava veřejného osvětlení, doplnění mobiliáře, sadové úpravy a hřiště pro menší děti,“ uvedl místostarosta centrálního obvodu Dalibor Mouka.Panelové sídliště Šalamouna vznikalo od konce 50. let až do 80. let minulého století. Je ohraničeno komunikacemi Zelená, Nedbalova, Dr. Malého, Hornických učňů, Gajdošova, Vítkovická a Petra Křičky. Jde výhradně o pozemky ve vlastnictví obce. Na ploše 20 hektarů je 2 309 bytů, z toho 297 bytů v polyfunkčním domě. Regenerace tohoto sídliště je plánována do sedmi etap. 1. a 2.etapa byly z důvodu rozsahu a financování rozděleny na dvě části. Letos zahájíme realizaci druhé etapy. Předběžný odhad nákladů na všech sedm etap regenerace je 120 milionů korun.Regenerace byla zahájena první etapou v roce 2009 na ulicích Dr. Malého od křižovatky s ulicí Vítkovickou až po křižovatku s ulicí na Jízdárně. Rekonstruovány byly chodníky, instalováno bylo nové veřejné osvětlení, vybudováno bylo dětské hřiště s hracími prvky a 29 podélných parkovacích stání, byly rekonstruovány zastávky MHD a z důvodu bezpečnosti doplněn mini kruhový objezd na křižovatku ulic Dr.Malého a Na Jízdárně. Zároveň došlo k rekonstrukci náměstí Jiřího Myrona. První etapa si vyžádala 17,6 mil.Kč, z toho 4 mil.Kč přispělo město Ostrava a stejnou částku Ministerstvo pro místní rozvoj.
V roce 2010 pokračovala regenerace sídliště dokončením 1. etapy – rekonstrukcí ulice Dr. Malého od ulice Na Jízdárně až za ulici Šalamounskou, úpravami ulice Na Široké směrem k ulici Gajdošova a úpravou vnitrobloku u náměstí Jiřího Myrona. Byla zde provedena oprava vozovky, chodníků, zastávek MHD, vybudována byla kolmá parkovací stání a nové dětské hřiště s průlezkami, odpočinkovou sítí, lezeckou stěnou a plastovou klouzačkou. Náklady na realizaci této etapy činily 9,275 mil.Kč a z toho 4 mil.Kč se nám podařilo získat formou dotace z Ministerstva pro místní rozvoj a zbývající náklady byly hrazeny ze zdrojů města Ostravy.

zdroj:moap.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.