Regenerace sídliště Muglinov – 2. etapa

Informace a vizualizace k záměru „Revitalizace sídliště Muglinov.

„Investiční odbor městského obvodu Slezská Ostrava zahájil investiční akci pod názvem „Regenerace sídliště Muglinov – 2. etapa“. Předmětem stavby je regenerace vnitrobloku mezi ulicemi Vdovská – Švédská – Křížkovského, zahrnující vybudování nové pobytové plochy s amfiteátrem, umístění nových pěších bezbariérových komunikací, rekonstrukci stávajících pěších komunikací, nové svahování terénu, sadové úpravy, doplnění mobiliáře a umístění nového veřejného osvětlení. předpokládáný termín dokončení je do konce roku 2013. „

sidliste muglinov

sidliste muglinov

zdroj: slezska.cz

Související články


Komentáře

 1. Jarda :

  Ta vizualizace je opravdu „povedená“. Slečna v bílých šatech , co sedí na tom betonu, má asi vaječníky z oceli a ráda pere v Perwollu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Houbelec :

  Jarda: Lidé, kteří umí dělat kvalitní grafiku, se obyvkle nepotřebují dopouštět spolupráce s architekty.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. Michal :

  Proč? Jako že architekti jsou taková svoloč, že schopní grafici by s nimi nespolupracovali?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Michal: Nevim jak to bylo mysleno, ale dle mych zkusenosti pokud je nekdo dobry grafik tak ma takovy cenik, ze by se ty vizualizace silene prodrazily.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Balde :

  boze, ty postavy tam jsou jen zduvodu meřítka, aby si to člověk dokázal reálně představit

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Degradace diskuze v přímém přenosu.
  Na betonu sedí lidi normálně. Proč ne ? Navíc takové betony, nebo i pohledové, jsou opatřeny antistatickými nátěry, proti vodě apod….

  A víte, že architekti dělají i grafiku ? Fakt…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: Nazývat grafikou to, co v tomto směru dělají architekti, je v očích kohokoliv, kdo počítačové grafice rozumí, celkem velká urážka. Ale můžete mě zkusit přesvědčit: ukažte architekta, který si naprogramuje radiositní metodu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Proč degradace diskuze? Pleskot Vám tu do diskuze asi psát nebude, co jste čekal?. Úplně jenoduchá vizualizace „Smuteční síň Otice“ vypadá lépe a kultivovaněji.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: Jo, ale tohle není grafika, ale vizualizace. Přesněji vizualizace zamýšleného záměru pro lidi, co neumí číst ve výkresech.
  A znám architekty, co samí dělají vizualizace, loga, grafiky webů apod. …

  Podstatné je, že tady je nějaká vizualizace pro představu a pár „jedinců“ očekává, že žena sedící v bílých šatech na betonovém mobiliáři bude realita. A když někoho napadne, že tam asi sedět v reálu nebude. Je autor vizualizace osočován z lenosti a neschopnosti práce. Bože…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Pavel :

  Ano, je to vizualizace. Jistě od vizualizace nečekám, že to bude vypadat jako realita. Ale nějak nechápu vizualizace, co „spatlají“ všechny možné estetické věci dohromady zcela bez ohledu, zda je možné, aby pohromadě existovaly. Nejlépe na nebi letí vzducholoď, v trávě kvete tulipán a hned vedle třeba astra. Fuk, jestli to kvete pohromadě. (nepopisuji tuto vizualizaci). Prostě to vypadá, že vše, co někde v klipartu bylo pěkné a barevné se tam nacpe, aby investor chrochtal blahem, jak to bude pěkné.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Není osočován z ničeho, jen to vizualizace prostě vypadá lacině a nerealisticky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Thunderbird :

  Zkuste spíše napsat, zda se vám projekt revitalizace líbí, než vést nekonečnou diskuzi o úrovni grafiky vizualizace.

  Díky!

  Tam, kde roste betonové monstrum (alespoň to zatím – na živo – jako monstrum vypadá), bylo několik velkých stromů, tráva, a kopec, kde se v zimě sáňkovali děti. Bylo tam i dětské hřiště.

  Podle mě je tato část revitalizace cestou zpět, bohužel.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. Thunderbird :

  děti se tam sáňkovaly, přirozeně :)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. R.O. :

  Celá diskuse je zbytečná, vizualizace je nepotřebná, zatímco řádný prováděcí projekt nezbytný. Podle uvedeného půdorysu na zvracení se nedá postavit ani jednoduchý prasečí chlívek. Je utrpení sledovat, jak uboze se projektuje.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 15. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Nerealisticky ? Vizualizace ukazuje, co je v situaci. Začneš konečně v komentářích řešit předmět článku, nebo se pořád točíme kolem toho, jestli a ženská bude prát v Pervolu ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Ano pro mě nerealisticky, přiznávám čistě subjektivně.Ukazuje jen malý výřez, celková situace?Chybí Vám smysl pro humor a nadhled, píše se to Perwoll.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Celková situace je v situaci. Obrázek pod vizualizací. Věř, že nadhled mám ještě dost velký. Tak Perwoll, nevím neperu, nezajímá mne to…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Thunderbird :

  Realita zatím neodpovíádá vizualizaci ani celkové situaci (plánku). Běžte se tam podívat. Uvidíte nahoře dvoje hradby a dole „bunkr“ :o

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Jakub :

  Takové to bylo ošklivé a nemoderní sídliště – se zelení, stromy a hřištěm. Teď budeme mít krásný výhled na betonový „amfiteátr“, který je přirozenou součástí všech sídlišť – jak jsme jen bez něj mohli existovat? Taky jsme nesmírně rádi, že se vykácely ty otravné stromy, kvůli kterým jsme neviděli všem sousedním domům do oken. A taky že nám páni architekti konečně určili, kterým směrem správně křižovat trávník, když navrhli nový chodník přesně křížem k vyšlapané cestičce. To by tak hrálo, aby si lidi chodili tak, jak jim to vyhovuje! …aneb vyplácáním dotací EU ke zničení sídliště.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 20. Crazym :

  Jakub: Naprostý souhlas, začínám být přesvědčen, že dotace z EU nebo spíš způsob jakým byly v naší realitě uchopeny jsou zlo. Vidím v našem městě spoustu bolavějších míst než zeleň a veřejný prostor na sídlišti Muglinov, které byly relativně v normálním stavu. Ale zřejmě jde opravdu o vyplácání EU dotací a s tím spojené provize, protože lobby pohybující se v této oblasti je holt silnější než zdravý rozum.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 21. Místní Obyvatel :

  Hrůza! Děs! Příšerné! Napadá někoho, jakou funkci a účel má ten „amfiteátr“??? Dovede si někdo představit, jak to bude vypadat za rok, 5, 10 let??? Sídliště Muglinov bylo dosud výjimečné tím, že zde domy nejsou nalepené jeden na druhý a tyto volné plochy jsou plné zeleně. Strategie osazenstva místní radnice je veškerý takový „zbytečně“ volný prostor vybetonovat. Kdybychom chtěli bydlet v betonu, nastěhujeme se na Dubinu nebo do Hrabůvky. Proč děláte z Muglinova Dubinu?! Kdyby tu byly nové, nejlépe bezbariérové chodníky, lavičky a odpadkové koše, navíc nějaké prolézačky pro děti, abychom za něčím takovým nemuseli cestovat do jiných městských obvodů, byli bychom nadšeni. Také by to stálo podstatně méně peněz, ovšem chápu, že by z toho zcela jistě byly podstatně menší provize.

  Mimochodem na dětském hřišti na ul. Keltičkovase v letních dnech nedá být – není tam jediný strom a ani milimetr stínu!!!

  Děsíme se, co nás ještě čeká v souvislosti s dalšími etapami „revitalizace“!

  Thumb up 9 Thumb down 0
 22. ambree :

  Sídliště Muglinov bylo krásné sídliště. Bylo zde dost zeleně, kopec, na kterém se mohly děti v zimě sáňkovat a několik pískovišť. Byl zde klid a pohoda. Mimo rozbitých chodníků nebylo nic, co by lidem dělalo vrásky. Úředníci z radnice, i přes protesty zdejších obyvatel, si stejně udělali co chtěli. Petice, nepetice. Napřed zlikvidovali pískoviště a dětské hříště s průlezkami, pak nechali vyprojektovat uvedený paskvil. Vůbec je nezajímali názory a potřeby ovyvatel, kteří zde žijí. No prostě, zničili spokojený život spoustě obyvatelům tohoto sídliště. Pro dotace z EU?!

  Thumb up 8 Thumb down 0
 23. Thunderbird :

  Teď jsem viděl upravený plánek revitalizace sídliště.
  Vypadá to mnohem lépe. Více pro život!
  Zda se, ze protesty obyvatel zabraly.

  Bohužel nemám v elektronické podobě. Na webu ani v novinách zatím není.
  Na co radnice vydává ten svůj plátek, když tam takové zásadní zprávy nepublikuje, to je mi záhadou :o

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Smutná :

  Místo krásné zeleně, co netvářila se uměle, vzniká dílo, kterému mé oči nevěří …….. radost z něho budou mít jen sprejeři !!!
  Koho proboha stvořit tu hrůzu napadlo? Snad jedině Ty, co chtějí nám tam hrát divadlo. Doufám, že vstup tam bude zdarma a že jim na jevišti při tom bude pořádná hanba !!!

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.