Regenerace sídliště E. Hakena

Město Krnov zveřejnilo studii regeneraci sídliště E. Hakena. Studie šla k připomínkováni občany.

Autor: Atelier GHM

Dojde například k reorganizaci parkovacích stání, čímž dojde ke zvýšení jejich počtu, nebo vybudování nového parkoviště s více jak třicítkou parkovacích míst za domy E. Hakena 1 a 3. Většina kontejnerů na odpad se přesune pod zem, změní se i některé pěší trasy. Přes nárůst parkovacích míst budou zachovány klidové zóny, v prostoru se objeví nový mobiliář, úprava zeleně přinese odstranění některých nevhodných křovin a výsadbu příhodnějších druhů, cenných vzrostlých stromů se ale nedotkne.


Změny se projeví i v použitých materiálech. „S ohledem na probíhající klimatické změny budou převažovat ty, které umožňují udržet vodu v krajině. Jedná se především o využití vegetačních dlaždic v místě parkovacích ploch a dlažeb na pochůzích plochách a plochách se smíšeným provozem. Aby nedocházelo ke zvyšování ploch absorbujících teplo, jsou nově navržená parkovací stání oddělena ostrůvky s vysazenými stromy tvořícími stín,“ uvádí se ve studii.
Architekti do řešení studie zakomponovali jak požadavky účastníků prvního veřejného projednání, jež se konalo v únoru letošního roku, tak podněty z dotazníku, který tomuto jednání předcházel. „A na spolupráci s občany se těšíme i tentokrát. Se studií se mohou seznámit už nyní na webu města. V předstihu ji lze připomínkovat

elektronické ankety. Osobně nám své podněty mohou podat na veřejném projednání,“ informuje Kristýna Kutálková z odboru strategického rozvoje a upozorňuje, že zásadní změny, měnící koncepci celé studie, již nejsou možné. „Rádi ale přivítáme požadavky na drobné změny a také kladné hodnocení toho, co se povedlo vyřešit ke spokojenosti zdejších obyvatel,“ uzavřela Kristýna Kutálková.

zdroj: FB Krnovští patrioti

Související články


Komentáře

 1. balde :

  tleskám koncepčnímu řešení, ale to jestli je to řešení dobré, musí posoudit ti co tam bydlí

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. FM :

  Měl bych dotaz. Je parkovací stání ze zatravňovacích dlaždic výrazně dražší než stání ze zámkovky? Uvažuji totiž, proč se to tak nedělá běžně..

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Pavel :

  FM:
  Rozdíl nebude v nákladech na investici, ale v údržbě. Zámkovku většinou neudržují, případně občas zalijou nějakým tím roundupem či travexem, přinejlepším hubí plevel vroucí vodou.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.