RD Ostrava-Petřkovice

Autor: FAM ArchitektiPavel Nasadil, Petra Čížková, Jan Horký, Pavel Nosál
Spolupráce: Marek Nábělek

Dům je hmotově rozčleněn na dva stejně velké spojené hranoly, čehož důsledkem je zmenšení měřítka při perspektivních pohledech a pohybu kolem domu a také symbolické rozdělení objektu na dvougenerační bydlení. Půdorysný tvar umožňuje diagonální výhledy z interiéru do krajiny, nikoliv ortogonálně na blízkou novostavbu na jihozápadě. Vzájemným posunem dvou hmot byly vytvořeny chráněné venkovní prostory, které slouží jako vstupní a parkovací plocha se vstupním objektem (sever) a jako pobytová terasa (jih). Kompozice domu jasně rozděluje prostor pozemku na poloveřejný a soukromý bez nutnosti tvrdého oplocení.

petrkovice

petrkovice

petrkovice

petrkovice

petrkovice

petrkovice

petrkovice

celý článek: archiweb.cz

Související články


1 komentář

  1. Q :

    Hodně podařená stavba. Gratuluji FAM architekti!

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.