Penzion Ovečka, Nýdek

Fotogalerie, popis, umístění designové penzionu Ovečka v Nýdku na Třinecku.

Autor: Ateliér BMCH s.r.o. | Czeslaw Mendrek, Andrea Šacherová
Projekt interiéru: Andrea Šacherová
Realizace: 2010-11

 Jedná se o rekonstrukci stávající budovy penzionu s posledními úpravami a dostavbami zhruba ze 70. let. Původní hmota srostence tří hmot je doplněna „věží“ výtahu nahoře s vyhlídkou. Vzhledem ke špatnému technickému stavu a nevyhovujícímu dispozičnímu řešení byly téměř všechny vnitřní stěny vybourány, je ponechána jen základní nosná část a stávající stropy.  Doplňujícími drobnými architektonickými prvky jsou černá kovaná zábradlí terasy, balkonu a vyhlídky.
Přízemí objektu je vyhrazeno společenské části a technickému zázemí, do společenské části přísluší  restaurace s formankou. V patře je jídelnu se salonkem a barem pro ubytované hosty, welness a část ubytování. 3 a 4 NP je již věnováno pouze ubytování, celkem pro cca 37 osob.

Interier využívá materiály jako ovčí vlna, kožešiny, převažuje dřevo, zapadá do horského prostředí ale nepůsobí jako klasická horská chata, celým interierem se prolíná motiv oveček ať už v netradičním pojetí vlny mezi skly, kožešinových svítidel, dětských obrazech oveček nebo malovaném ovčím komixu na schodišti.

penzion ovecka

penzion ovecka

penzion ovecka

penzion ovecka

penzion ovecka

celý článek: archiweb.cz

stránky penzionu : penzionovecka.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.