Rozšíření ZŠ Palkovice

Obec Palkovice plánuje rozšíření kapacit stávající ZŠ.

Ačkoliv je budova školy teprve 20 let stará, její kapacita neodpovídá potřebám a populační prognóze v obci. Proto jsme museli přistoupit k řešení, které umožní v budově školy vytvořit 9×2 kmenové třídy a k tomu potřebné odborné učebny. Nejvhodnějším řešením pro toto rozšíření je částečná nástavba budovy školy, čímž bude vyřešen také letitý problém lokálního zatékání do střechy a pádů namrzlého sněhu na chodník. Nejen aktuální situace v energetice velí k tomu, abychom budovu současně co nejvíce energeticky osamostatnili, tudíž součásti tohoto komplexního projektu bude také přechod od vytápění plynem na tepelná čerpadla (vrty), výměna dřevěných oken a dveří za nové, výměna osvětlení, instalace rekuperací, chlazení a zastínění oken, využívání dešťové vody pro splachování a chytré řízení budovy. Doplňkově dojde také k úpravě prostranství kolem školy, k výstavbě nové kolovny úpravám školní zahrady, kde vznikne nová venkovní učebna. Myslíme také na drobnosti, jako je např. zastřešení před vchodem do samotné budovy či nabíječka pro kolo/auto.

zdroj: FB Obec Palkovice
Umístění projektu na mapě je v současné době z technických důvodů nezobrazeno