Řadové domy Stará Bělá – zabydleno

Asi poslední díl série příspěvků o těchto řadových domech. S odstupem času se můžeme podívat na tuto stavbu, kde je všechno dokončeno, lidé jsou zabydleni a i přes velkou hustotu osídlení tato ulice vypadá klidně a obyvatelé spokojeně. Můžeme jim jen popřát ať se jim teda dobře bydlí.

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  V te casti Ostravy jsem snad nikdy nebyl… verim, ze se tam obyvatelum bude bydlet dobre. Ani nevim, jestli tam vede nejake dobre spojeni MHD…?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: vsak si oddal tu mapku, to mas na tramvaj pres cestu..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. PetrP :

  Jezdí tam i autobusová linka…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. mm :

  O kousek výš je autobusová zastávka, která vede směr Nová Bělá, Stará Bělá střed a opačně k Intersparu, kde jsou tramvajky a k Poliklinice v Hrabůvce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Kostelník :

  Nemůžu si pomoct, musím reagovat. Tohle je doslova králíkárna, která je IMHO odporně napasovaná mezi zástavbu rodinných domů a jejich zahrady. Vysoké a dokonale neprůhledné ploty (ideál je beton) vypovídají jasně o tom, jak se tam obyvatelé cítí pohodlně, pohodově a jaký mají ze svých sousedů dobrý pocit. Musím se ptát, co tak strašně divného na těch svých zahradách provádějí, že nechcou, aby je nikdo viděl? Ale proti gustu žádný dišputát…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Summerboy :

  @Kostelník: Já tedy nevím, byl jsem jen v jednom domě s takovou tou milionářskou zdí – a nepřišlo mi to nijak omezující ani skličující. Naprosto chápu, že chcou mít soukromí. Pohled, že „co tam asi tak dělají, že je nesmí nikdo vidět“, mi přijde scestný, protože to je prostě jejich právo na soukromí, tečka. Já bych se tam chtěl třeba vyvalovat nahý u bazénu. Anebo tam pořádat večírky. Anebo cokoliv jiného. A ani u jedné z těch věcí není nutné, aby mě viděl někdo jiný, než kdo je zván. A dobrý pocit ze sousedů? Nebuďte naivní, sousedské vztahy jsou sice hezká věc, ale to, že je někdo můj soused, neznamená, že nutně musí být můj kamarád či přítel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. acdlcia :

  Kostelník: Pokud se dobře podíváte na poslední fotku a spočítáte stíny vrhané střechami domů mezi dělícími ploty, zjistíte že pouze krajní domy těchto pětivchodových bloků mají samostatnou zahradu a prostřední tři mají zahradu společnou. Tak o jakých tajnostech a sousedských vstazích to tady je řeč. A že je to králíkárna? To asi jo, ale nikdo vás tam přece bydlet nenutí a jak vidno zákazníky si to rozhodně našlo. Já bydlím v druřstevním paneláku kde je v jednom vchodě 100 bytů v 17ti patrech to je teprve králíkárna a jsem naprosto spokojen, do baráku s pozemkem bych se nestěhoval ani náhodou. Roste tráva? – já koukám z okna a technické služby sekají, na bráku – posekej si sám. Diravá střecha – platím si fond oprav a družstvo opravuje, na baráku – zajišťuj nebo opravuj sám… na to opravdu nemám čas. A sousedy, tak ty vůbec neznám.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. PetrP :

  Já taky musím reagovat. Pro mě osobně je toto ideální druh bydlení, Mám svůj dům, ale nijak mega zahradu, kde bych stejně jen sekal trávu…. Nechápu lidi co mají RD a k tomu 500 m2 a větší zahradu… ale někomu to třeba vyhovuje… Já na tohle mít finance, tak neváhám…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. mm :

  Summerboy: No já si dovedu živě představit, jak se takhle nahá u bazénu vyvaluje moje sousedka. Toto bydlení mi až tak zase špatné nepřipadá. …… Mám svůj dům a malou zahrádku, o kterou nemusím až tak dlouze na úkor času pečovat, mohu tam vypustit mé děti, které tam můžou mít vlastní pískoviště a já nemusím mít strach, že si na veřejném pískovišti zabodnou nějakou jehlu, či rozmáznou psí hovno a taktéž si umím představit večerní posezení u grilu s přáteli. Že by tato stavba či oplocení omezovalo další sousedy si nemyslím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Kostelník :

  vidim, ze sem proti presile :-) takze jen mala poznamka na posledni prispevek od mm: nemyslim si ze takove bydleni omezuje sousedy, mam spis obavu, ze to omezuje a ochuzuje ty, kdo tam bydli.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.