Řadové domy Ostrava-Hrabová

Aktuální fotografie výstavby řadových domů v Ostravě-Hrabové.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. balde :

  bohužel to lidem stačí. Za mě úplně super lokalita a vznikl tam těžký podprůměr

  Thumb up 9 Thumb down 5
 2. Winter :

  Konečně jsme se dočkali. Vrací se nám prvorepubliková stavební tradice. Domečky chudobky a sklepní byty.

  Thumb up 9 Thumb down 6
 3. Sepot Bucharu :

  Me vzdy pobavi, ze je napsano Hrabova (byt to patrne do katastru patri), ale defacto je to sprosta Dubina.

  Thumb up 4 Thumb down 11
 4. Jana :

  Winter: Aneb rezignace na výstavbu městských bytů a všeobecná neúcta ke krajině a prostoru. Já když jedu za Ostravu, tak mám někdy dojem, že už ani nevím kde končí Ostravy a začíná Frýdek Místek nebo Frýdlant nad Ostravicí. Současně mám dojem, že se ani nepočítá s produkcí potravin. Po nás potopa. Tyhle domky jsou králíkárny na ležato. Hrůza!!! Děs!!!

  Thumb up 9 Thumb down 15
 5. Marian Kechlibar :

  Jana:

  Toto zrovna stojí na klasickém brownfieldu, kde předtím desítky let byly nějaké hnusné unimo buňky a plechové boudy. Podle mě je to výrazné zlepšení původního stavu. Bio-pole tam asi neuděláte…

  Tady máte ještě staré panoráma na Mapy.cz: https://mapy.cz/zakladni?x=18.2617021&y=49.7766722&z=16&pano=1&source=stre&id=111143&pid=34261327&yaw=3.993&fov=1.257&pitch=0.310

  Thumb up 9 Thumb down 0
 6. MM :

  Winter:Nechci obhajovat investora. Mě se to třeba také nelíbí, ale vše je otázkou kupní síly. Nejde dnes postavit nadstandardní řadovku, moderní a chtít za ní 8-10 milionů To si budou všichni klepat na čelo, ale tak to prostě je. Ceny práce i materiálu jsou jinde a hlavně ty vychytávky musí někdo zaplatit. Ono je krásné bydlet v perfektních nemovitostech, ale svět není ideální a musí se stavět byty i domu nikoli pro horních 10 tisíc. Tak to prostě je.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 7. thvari :

  MM: to je samozřejmě dobrý postřeh, zkusím přidat ještě jeden. je to snaha lidí bydlet v co nejvyšším funkčním standardu za co nejméně peněž. a šetří se pak samozřejmě na vzhledu, materiálech a dalších estetických věcech. například každý ten dům má svou garáž, což je docela drahá sranda. to je například jedna z věcí, u které já bych si osobně řekl, že by ji řadovka mít vůběc nemusela a ty peníze by pak mohly podpořit kvalitnější vzhled… ale rozumím tomu, že takhle běžný člověk prostě nepřemýšlí, protože pro něj je měřítkem úspěchu spíše to auto zaparkované ve vlastní garáži než vzhled nemovitosti nebo architektonická kvalita

  Thumb up 8 Thumb down 3
 8. Hanz :

  Abych se přidal do diskuze, tak musím osobně spíše z druhé strany. Nechci říct, že je to nějaká veliká architektura, na druhou stranu je to prostě funkční řešení, které bude vypadat dobře ještě mnoho desetiletí. Dokud si to lidi nepřetřou na růžovo! :D takové podobné čtvrti můžete potkat všude v Evropě a důležitý je především prvek toho udržování a nepředělávání… až si lidi začnou přistavovat výklenky před dveře a začnou to různě pomalovávat, pak to bude katastrofa. Za mě je to takhle prostě OK – nenadchne ale ani neurazí.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 9. Hanz :

  Ještě bych chtěl dodat, že ve srovnání se satelitníma městečkama (namátkou současná výstavba v Šenově u ostravy), je tohle nesrovnatelně lepší. Když se podíváte co si ti vlastníci staví, každý barák úplně jiný, jiná uliční čára, jeden plot z pletiva, druhý z betonových prefabrikátů, normálně už tam chybí jenom vlnitý plech. :D kdyby se měly všude stavět takové řadovky tak je to mnohokrát lepší než tahle ukrajina

  Thumb up 13 Thumb down 4
 10. Rado :

  balde: Bohužel souhlas. V rámci nové výstavby lze postavit něco, co dané místo, lokalitu, posune úplně někam. Tak zde máme tuctovou výstavbu jak někde na venkově. Škoda. Přitom řadovky se dají postavit moderně.0

  Thumb up 3 Thumb down 5
 11. D-r :

  Hanz: Spíš bych to srovnával s Balkánem, nikoliv s Ukrajinou. Příklad: https://investor.lutsk.ua/news/lishivsya-tilki-odin-kotedzh-128-4-kvadrativ-u-zhk-strumochok-mozhlive-vidterminuvannya-ta-znizhki

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. David :

  thvari: nejvtipnejsi je, ze ti lidi s garazi pak to auto stejne nechavaji stat venku na ulici, protoze zajet do garaze vezme 3 minuty navic.
  Vsimam si toho u rodicu na malem meste, kde maji zaplnene ulice a chodniky auty, ale garaze prazdne :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Pepa :

  Mě vadí jakož to občan vedlejších paneláků, že nebude možnost vyjíždět přes tuhle lokalitu, nebo že zdejší vocasi Bednář Tichánková tohle neprotlačili i kdyby vedlejší cestou. Jsou to ksindili

  Thumb up 1 Thumb down 6
 14. Pepa :

  Mě vadí jakož to občan vedlejších paneláků, že nebude možnost vyjíždět přes tuhle lokalitu, nebo že zdejší vocasi Bednář Tichánková tohle neprotlačili i kdyby vedlejší cestou. Jsou to ksindili!

  Thumb up 1 Thumb down 7
 15. Crazym :

  Pepa: Hele ale to by mě zajímalo jak a kudy by sis to představoval občane panelákový? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 16. Marian Kechlibar :

  Crazym:

  Odpovím místo něj… Existuje plán prodloužit ulici Jana Maluchy ke Krmelínské. Patrně se ale nebude realizovat dříve než Nová Krmelínská, jestli vůbec.

  Šlo by to západním okrajem tohoto projektu a uřízlo by to pěti novým domům zahrady.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. balde :

  Crazym: je to zaneseno v územním plánu

  Thumb up 4 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Přesně. „je to zaneseno v územním plánu“ a „Šlo by to západním okrajem tohoto projektu a uřízlo by to pěti novým domům zahrady“. Takže proč státní aparát nereagoval. A v okamžiku kdy si vzpomenou se můžou jít klouzat. K čemu pak tedy jsou ty jejich „územní plány“ a systémy stavebních úřadů když lidé co by se měli starat v té z cizího placené práci jen „přežívají“. To je pak nepotřebujeme a můžou se zkusit uživit mimo tyto teplá místečka, jen asi tuším jak by na komerčním trhu práce dopadli :-) Teď už je to nerealizovatelné tím tuplem a všichni jsou v klidu neboť neexistuje ani postih, ani zainteresovanost, jsou placeni erárem :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 19. Pepa :

  Crazym:
  Hm, Crazym tenhle nick jsem už někde viděl a nic lichotivého to nebylo ani tve vyjadřování.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 20. Pepa :

  Marian Kechlibar:

  Ano, přesně tak to mělo být

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Crazym :

  Pepa: Hm, povykládej Pepo, jsem zvědavý jak stará Blažková :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.