Radniční náměstí Šenov – aktuálně

Město Šenov v roce 2022 oslovilo tři architektonická studia o vypracování návrhu nové podoby Radničního náměstí.

Z oslovených studií byli nakonec vybráni ti2 architekti, kteří svůj návrh dále dopracovali. Návrhy z roku 2022 si můžete prohlédnout ZDE. Dalším navazujícím stupněm v přípravě revitalizace je vyhotovení projektové dokumentace. Tu v současné době město Šenov poptává a ve veřejné zakázce hledá dodavatele projekčních prací. Kromě revitalizace náměstí a přilehlých okolních ploch je v plánu i dostavba náměstí Městským domem. Předpokládaná cena stavebních prací je cca 138 mil. Kč bez DPH.

Předmětem této zakázky je zpracování projektových dokumentací stavby ve specifikovaných stupních a výkon dalších odborných činností pro tyto přípravné fáze staveb, zejména inženýrské činnosti spočívající ve vyřízení vydání územního rozhodnutí a stavebních povolení, jakož i výkonu autorského dozoru v souvislosti se stavbou, respektive souborem staveb, s názvem „Revitalizace Radničního náměstí a okolí v Šenově“ o předpokládaných realizačních nákladech cca 138 mil. Kč bez DPH. Podrobnosti viz zadávací dokumentace.

Autor studie: Ing. arch. Tomáš Kozel, Ing. arch. Kamil Měrka / www.ti2.cz

Řešené území se nachází v centru města Šenova. Studie se zabývá revitalizací Radničního náměstí vymezené budovou městského úřadu, obchodním domem a silnicí II. třídy – ul. Hlavní. Součástí řešené lokality je také území okolo drobných prodejních objektů (které svým měřítkem a stavebně technickým stavem neodpovídají významu místa) a zahrada domu č.p. 752 včetně objektu samotného. Všechny dotčené parcely a objekty, které jsou ve studii řešeny jsou ve vlastnictví města Šenova. Navržená koncepce vychází z nastavení adekvátního měřítka nově vzniklých prostor a objektů a jejich využití. Snažíme se o vytvoření příjemných míst pro setkávání lidí a trávení volného času mimo ploty a zdi rodinných domů. Funkčním využitím a hierarchií jednotlivých částí vznikají v našem návrhu čtyři propojené zóny: náměstí / neformální pobytový prostor mezi náměstím a ul. Hlavní / dětské hřiště a skatepark / parkoviště

Přílohou veřejné zakázky je dopracovaná studie revitalizace náměstí a Městského domu.

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


1 komentář

  1. Petr Hladny :

    Velký posun k lepšímu. Snad se dílo podaří.

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.