Náměstí Šenov

Obec Šenov oslovila tři architektonické kanceláře o vytvoření studie řešení prostoru Radničního náměstí.

V lednu byly osloveny 3 architektonické kanceláře se žádostí o zpracování studie budoucího uspořádání Radničního náměstí. Všem architektům byly předány náměty zaslané Vámi, občany.

Ve stanoveném termínu všichni oslovení studie předložili – viz návrhy.

V pátek 13.05.2022 od 16 do 18 hodin proběhne na druhém pavilonu základní školy v centru města veřejné projednání návrhů za účasti zpracovatelů studií. Občané tam mohou přijít s dotazy, na které jim odpoví ti nejpovolanější. Vnést své připomínky nebo hlasovat o dle Vás nejvhodnějším návrhu budete moci přímo na místě u zástupců města nebo je můžete poslat e-mailem na: namesti@mesto-senov.cz do 31.05.2022.

Do studií budete mít možnost rovněž nahlédnout v zasedací síni na Radnici v pondělí 16., 23. a 30. května v 16 hodin.

Dalším krokem budou jednání odborné hodnotící komise směřující k vyhlášení vítěze. Vítěz bude osloven k dopracování studie.

Šenov na svých webových stránkách bohužel zveřejnil pouze jednu vizualizaci/situaci od každého návrhu.

Autor: ti2 architekti / Ing.arch. Tomáš Kozel

Autor: henkai architekti

Autor: Ing. arch. Arnošt Hradil ADI Design

zdroj: mesto-senov.cz

Související články


Komentáře

 1. Jann :

  Obcí je sice v Česku každá území jednotka s vlastní samosprávou, od malých vesnic po velkoměsta a označení obec Šenov je tak správné, v tomto případě by se ale hodilo nadepsat úvodník „Město Šenov…“
  Byť Šenov „trpí“ právě absencí klasického náměstí, nepatří na české poměry k nejmenším městům. A nadepsat článek „Obec Ostrava oslovila…“ by také nikoho nenapadlo.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 2. Crazym :

  Jann: Sheldone? :D

  Thumb up 8 Thumb down 4
 3. Radek :

  Jann:
  Již od roku 1998 :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Ondrej P. :

  Chce to mladou krev. Nejlepší to mají Ti2 architekti. Oba rodáci a to co navrhli není až moc a je to hezky a velmi korektně zasazeno do tváře a nynější podoby obce. Parkoviště bokem. Moderní hřiště vodní prvky a zeleň. nechtějte v centru obce další obchodní centrum skoro jako Karolína. Chceme zeleň a stromy kterých tady moc není. Dobrou kavárnu a zmrzlinu pro děti a par služeb které zde jsou ale každá v jiném rohu obce. Volte prosím rozumem a srdcem. Selský rozum je to co chybí lidem. Když zde zasadíme krasne stromy budou se na ne za par let jezdit dívat a naše děti nám jednou poděkují. Zatím je Šenov ostuda. Ondrej Prochazka. Občan

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. jih :

  Návrh Ti2 architekti je jednoznačně nejkomplexnějšī a pro obec/město Šenov nejúměřeňější. Skvěle kloubī veřejný prostor pro pešī se zelení i parkováním. Nechce se věřit, že je to návrh soutěžní. Vypadá totiž jako výsledek participace občanů. Všichni s ním musí být spokojení. A budu věřit, že to bude návrh vítězný.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.