Radní vybrali firmu na rekonstrukci Svinovských mostů

„Zadavatel, to znamená statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj, rozhodl o výběru nejvhodnější nabídky sdružení firem IMOS Brno a SDS Exmost,“ potvrdila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. Dodala, že dvě firmy podaly vůči výběrovému řízení námitku. „Společnosti Subterra a Skanska se odvolaly. Nebudou-li v protestu úspěšné, je pravděpodobné, že bude stavba zahájena v lednu 2011,“ upřesnila Vojkovská.

Primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD) upřesnil, že rozhodující pro výběr vítězné firmy byla nejnižší cena. „Nechali jsme vypracovat dva odborné posudky, které došly k závěru, že je reálné za tuto cenu zakázku zhotovit v požadované kvalitě,“ tvrdí Kajnar.

Jeho bývalý náměstek pro investice Zdeněk Trejbal (ČSSD) před časem uvedl, že generálního dodavatele stavby radní vybírali ze sedmi přihlášených zájemců. „Realizační cena, kterou nabízejí, je mnohem nižší než projektová. Město samozřejmě chce vše pořídit co nejlevněji, ale v požadované kvalitě,“ řekl v létě Trejbal. Nyní upřesnil, že vítězné sdružení firem se zavázalo, že práce provede za 330 milionů korun, přičemž projekt počítal se 780 miliony korun.

Součástí revitalizace přednádražního prostoru ve Svinově bude přesun starého autobusového terminálu pod mosty, vybudování nového přestupního systému s eskalátory, výtahy a přístupy pro zdravotně postižené a rekonstrukce samotných Svinovských mostů. Jde o společnou investiční akci města Ostravy a Moravskoslezského kraje štědře dotovanou z evropských peněz. Další více než jednu miliardu korun chce do přednádražního prostoru investovat soukromý developer Svinov centrum. Plánuje tu postavit nové třípatrové obchodní molo.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.