PZ v Mošnově by se mohla rozšířit

Mošnovská průmyslová zóna by se v budoucnu mohla rozšířit.

Na současnou průmyslovou zónu na severovýchodě navazuje území s velkým potenciálem. Mohly by zde vyrůst desítky nových výrobních hal, kanceláří a dalších objektů. Krajští zastupitelé schválili, že Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava uzavřou Memorandum o vzájemné spolupráci a koordinaci při přípravě a realizaci projektů v rozšířeném zájmovém území Mošnov.

„Náš kraj prochází velmi důležitou transformací. Je třeba k nám nalákat další nové investory, kteří nám pomohou posílit místní ekonomiku a změnu image regionu, ale také vytvořit nová zajímavá pracovní místa. Proto jsem rád, že jsme se společně se zastupiteli kraje shodli na potřebě průmyslovou a logistickou zónu rozšířit. Naše aktivity budou ve spolupráci s Ostravou pokračovat v souladu s Rozvojovou studií rozšířeného zájmového území, kterou nechal Moravskoslezský kraj vypracovat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Rozvojová studie rozšířeného zájmového území Mošnov slouží jako podkladový materiál Moravskoslezskému kraji a městu Ostrava, které už jsou nebo budou vlastníky rozvojových nemovitostí na tomto území. Studie koncepčně identifikuje možnosti využití daného území a také řeší technickou infrastrukturu a napojení území na nadřazenou silniční a železniční síť. Zabývá se také zajištěním pěší, cyklistické a veřejné dopravy.

 „Díky studii máme přehled o plochách vhodných pro výstavbu logistických, výrobních nebo vědecko-výzkumných objektů. Máme také odhady investic nutných pro vybudování potřebné infrastruktury. Nová část průmyslové zóny bude napojená na Letiště Leoše Janáčka Ostrava a Terminál kombinované dopravy Mošnov, díky čemuž může vzniknout výjimečný areál nabízející komplexní služby jako Mezinárodní logistické centrum Mošnov,“ prozradil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

zdroj: msk.cz

Související články


Komentáře

 1. Kuťa :

  Tak hlavně ať vyřeší napojení na silnici do Ostravy, už teď tam jsou kolony, když se střídají šichty…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. Fanda :

  Panebože, to stejné odeslal na tento web včera ve 21.46 hod ostravan.A už to i probírají lokální media téměř týden.

  Thumb up 2 Thumb down 24
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: A?
  Informace a projekty zveřejněné v jiných médiích zde být uveřejněny nemohou?

  Thumb up 22 Thumb down 1
 4. Fanda :

  Martin (msstavby.cz)Psal jsem že tady už nebudu nic komentovat,ale napsat 10 hod.pote co to zveřejnil pán Ostravan, to samé,je vážně sranda.

  Thumb up 2 Thumb down 26
 5. Martin [msstavby.cz] :

  1. Proč je to směšné? Ne všichni čtenáři čtou diskuze. Článek si své místo zde zaslouží.
  2. Tisková zpráva vyšla 3.září. Od pátku mám tento článek připravený a nachystaný na dnešní publikaci.
  3. Bylo by fajn, kdybys dodržel své slovo :)

  Thumb up 26 Thumb down 3
 6. Rdm :

  Fanda: někdy je to v komentářích taková smršť, že nejde číst vše, takže já si toho od Ostravana nevšiml a že to řeší i jiné weby a co? K čemu by pak tento web byl?

  Thumb up 18 Thumb down 1
 7. Fanda :

  Rdm: To je otázka,k čemu? Dám na web nějaké téma nebo informaci,o těchto věcech se už ví nějakou dobu,a budu čekat na reakce a komentáře čtenářů,abych si vytvořil svůj názor? Přebírat názory, články, komentáře jiných,abych se zviditelnil?Na tomto webu vůbec nemá smysl vést diskusi,je to něco jako novinky.cz.

  Thumb up 2 Thumb down 23
 8. Kuťa :

  Fanda: no tak ji neveď… Neumíš dodržet vlastní slovo.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 9. Rdm :

  Fanda: Otázka je spíše, co vám tak vadí? Je to prostě web, který dává dohromady stavby z jednoho kraje a koho to zajímá, tak ho navštěvuje a diskutuje když chce. Pokud vy považujete web za zbytečný a diskuze za trapné, tak proč sem lezete? Nechápu lidi jako jste vy, to je nějaký nový druh sebemrskačství? Nebo vás snad někdo nutí sem chodit, číst diskuze a přispívat do nich?

  Thumb up 21 Thumb down 3
 10. Archerr :

  Do malé rozvojove zony míři Panattoni.

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.