Původní soutěžní návrh Nová Karolina

Dnes se pro širokou veřejnost otevřelo nové obchodní centrum Forum Nová Karolina. Jak složité to bylo s historií této oblasti, která má být centrem budoucnosti Ostravy, si můžete přečíst při prokliku na „karolina“ pod nadpisem.

Zmíněno už bylo téměř vše, ale přesto jedna informace zůstala pozapomenuta. Multi Development soutěžil v developerské soutěži s odlišným návrhem centra, než jak ho známe dnes. Někteří si určitě vzpomenou, když se podívají na následující videa a dokumenty.

Článek „V Ostravě byla vyhodnocena developerská soutěž Karolina 2006“ – Urbanismus a místní rozvoj: pdf na uur.cz
Článek „Developerská soutěž Karolina 2006 jde do finále“ – Ostravská radnice 6/2006: pdf na ostrava.cz
Prezentace návrhů veřejnosti s hlasováním, která předcházela výhře Multi Developmentu (u veřejnosti se umístili až na třetím místě) – ostrava.unas.cz

zdroj: archiv, facebook.com

Související články


Komentáře

 1. Miv :

  Jsem rád, že to někdo zachoval.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Coppola :

  No jo, nějak ten obchoďák nevyšel.. Původně šest samostatných bloků rozdělených ulicemi je dnes jedním megablokem. Ale předpokládám, že to dokáže Multidevelopment i Kajnar patřičně zdůvodnit, v nejhorším řeknou, že proti Eiffelovce se lidi taky bouřili a dnes se na ni jezdí dívat lidi z celého světa. :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Tak nám rozebrali jeden jeřáb a nejsem si jistý, zda náhodou nerozebírají i ten druhý u býv. hotelu Palac. Potom se naskýtá otázka, bude to vrchní patro propojeno, tak jak mělo být původně?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. piba :

  mm: Jak jsem se na to ve středu díval, tak bych řekl, že ne-e.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Sanju :

  A já se na to díval dneska a řekl bych, že jo-o, páč v horním patře je vidět jakási příprava, která ve spodnějších patrech ne-ení :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  A ty předsazené konstrukce a zesílené zešikmené nosné sloupy po stranách tam jsou pro srandu ? :)
  Sice nevím jak se papírově pracuje na tom projektu, ale asi tam dají něco ocelového montovaného nebo něco podobného…. Snad, jak jsme psal nedělám na tom

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. marian :

  na předposledním patře jsou rantly jakoby pro nosníky podlahy, a pokud je tam chcou dát, ty jeřáby musí pryč – stály v místě přemostění.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. mm :

  Tak to jsem upřímně rád, já teď poslední dobou nejel kolem, takže to vidím pouze přes nastavené web kamery, byla by škoda, kdyby to nebylo dle původního projektu, díky za zprávy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.