Pustkovecké údolí

Vizualizace a informace k projektu obnovy Pustkoveckého údolí v Ostravě.

O nové podobě údolí mohou rozhodnout samotní obyvatelé. A to přesněji 22. dubna v 17:00 v jídelně základní školy na ulici Karla Pokorného. 

udoli pustkovec

Autor projektu: PROJEKTSTUDIO

Tento projekt pracuje s prostorem stávajícího sportovního areálu pod ZŠ na ulici Karla Pokorného, který je v této lokalitě využíván jak školní mládeží, tak širokou veřejností. Návrh prostor doplňuje o nové sportovní plochy a rozšiřuje stávající, které budou opět sloužit jak základní škole, tak i občanům z okolí. Druhou funkcí budou volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie – dětská zahrádka, hrací vybavení a pískoviště pro nejmenší, zábavné prvky pro školní mládež – lanové hřiště, bmx dráha a další. Součástí této zóny bude i dopravní hřiště se základními prvky pro výuku dopravního provozu. Pro dospělé a starší jsou připraveny v projektu venkovní fitness prvky. Dále je zde umístěna lezecká stěna a běžecká trať protínající celý areál navazující na běžecké trasy. Atrakce a prvky založené na hravém poznávání fyziky a jednoduchých principů fungování např. zvuku budou tvořit další důležitou část řešeného areálu. Projekt bude také zahrnovat oddechové aktivity jako altán, pěší plochy, travnaté plochy, pítka, atd. Výsledkem by měl být moderní, multifunkční, zábavný areál, který bude zaměřen na posílení těla i ducha, zábavné trávení volného času a využití pro celou rodinu.

udoli pustkovec

udoli pustkovec

udoli pustkoec

Související články


Komentáře

 1. vesan :

  to jsou ale kýče! kousek přírody ve městě by tam také mohl zůstat, byť udržovaný :)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 2. Miv :

  Tak údolí by si určitě zasloužilo i jiný způsob údržby než je prozatímní pouhé kácení velké části vzrostlých stromů (neříkám že to nebylo potřeba). Na místě kde se plánuje hlavní část obnovy nyní hřiště je, takže s tím určitě nemám problém. Jen bych byl rád kdyby se zachovala ‚anticyklo‘ charakter údolí. Myslím, že kdyby se stezka vybudovala podél ulice pustkovecká úplně by to stačilo. PS: také jsem cyklista a po pustkovecké často jezdím, abych se nesrážel s dětmi na odrážedlech.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Johanes :

  Svata pravda, stejne jako Miv si myslim, ze udolim by rozhodne nemela vest cyklostezka. Chodi tam matky s kocarky, deti tam pobihaji, lidi tam venci psy,… Pustkovecka je minimalne frekventovana cesta, ktera vede paralelne a cyklisti tama muzou bezpecne jezdit uz ted a bez nejakych uprav. Co by mohli dodelat ihned jsou kose a lavicky kolem rybnika a na louce nad Martinovskou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. thvari :

  Johanes: no to je ale obecný problém, aspon v Ostravě, že nechápeme, že cyklostezka není chodník a chodník není cyklostezka. v Holandsku, zemi cyklostezkami protkané, to řeší úplně jinak než my. nikdy např není cyklostezka ve stejné výšce s chodníkem, nebo jenom jakože natřená na chodník jako např. na Hlavní třídě v Porubě. vždy je to samostatná cesta. u nás je to vždycky tak trochu paskvil. navíc kdo si jede vyjet na kole nebude snad jezdit po parku ale někam skutečně pojede, takže bych tam cyklostezku také netahal. navíc se to dá objet po té cestě skrze pustkovec, která to údolí kopíruje a vede nad ním, pokud se nemýlím

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Tomas :

  Privital bych tam drahu pro inline brusle, ale pouze v pripade, ze by to nebyl nejaky ubohy 200m okruh. A minigolf take neni spatny napad, jen by se vic hodil ten s umelym travnikem, tech obycejnych je po Ostrave plno…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. Domorodec :

  Musím souhlasit s tím, že cyklostezka ani in line dráha nemá vést po chodníku, kde chodí maminky s dětmi a s kočárky, taky jsem pro oddělení zóny pro volný pohyb psů nějakým dřevěným plotem, jelikož u rybníka se pohybuje a bude pohybovat stále více dětí. Co mi však hodně vadí, je stav louky vedle bývalé plynárny. Kdysi se tam pokácely staré stromy, jejich kmeny se však nesrovnaly se zemí, některé jsou napůl shnilé a vyrůstají z nich nehezké odrosty, vypadá to hrozně a o korytu potoka už ani raději nemluvím, místy už asi brzy zaroste. Bydlím zde 42 let a do parku chodím denně a vůbec se mi to nelíbí.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.