Průmyslový park Hladké Životice

Návrh průmyslového parku v Hladkých Životicích změnil podobu.

Projektem je řešena novostavba tří hal A, B a C s nezbytným administrativním, sociálním a technickým zázemím Objekty hal jsou koncipovány jako nepodsklepené s plochou střechou, výška každé haly po atiku je 12 m.
Areál je doplněn o parkovací stání, která jsou umístěna podél jednotlivých hal. Doplňkovými objekty jsou objekty pro sprinklerové hospodářství, vrátnice, retenční poldr, trafostanice.
Součástí projektu je i výstavba zpevněných ploch, parkovacích stání, oplocení areálu, sadových úprav (příloha č. 11) a napojení na příslušné přípojné body inženýrských sítí v lokalitě – vybudování přípojek inženýrských sítí. Jedná se o napojení přípojky vodovodu, splaškové kanalizace, STL plynovodu, přípojku elektřiny VN, přípojku datového kabelu, přípojku dešťové kanalizace.

 • Celková výrobní plocha záměru 212 613,42 m2
 • Zastavěná a zpevněná plocha 130 913,99 m2
 • Zeleň 81 699,44 m2
 • Parkoviště nově 431 OA, 28 NA
 • Počet zaměstnanců 780 pro haly a 175 pro administrativu

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Skeptik :

  Co dědina vedle dálnice, to průmyslový park. Bravantice, Velké Albrechtice, Hladké Životice … Tohle opravdu chceme?

  Thumb up 5 Thumb down 6
 2. JSjr. :

  Skeptik: Nelze se obcím divit, že se snaží navýšit přímé příjmy do rozpočtu a zaměstnanost v obci. Když je to stojí jen změnu územního plánu.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Skeptik: No nechceme ale kde jinde je stavět než vedle dálnic, kolejí, letišť, přístavů… Jen ať proboha nikoho nenapadne je stavět daleko od dálnic kolejí, letišť, přístavů… :-) Už jsme tu zažili takové srandy jako nejdříve Hyundai na nejlepších polích pod horama a pak teprve pořádnou cestu :DD

  Thumb up 10 Thumb down 1
 4. Skeptik :

  Je mi líto přírody, krajiny a člověka, který ztratil zodpovědnost za životní prostředí. Pracovní místa montérů a skladníků, v obcích přeplněné silnice. V krajině výhled na nejbližší halu, v noci světelný smog. Dříve jsme měli pole a lesy, výhled na Beskydy či Jeseníky, teď budeme mít všude parky – průmyslové.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 5. davidb :

  Skeptik:
  Jenže taky např. ve Vítkovicích a Nové huti pracovalo X krát více lidí než teď.
  A ten rozdíl chce taky někde pracovat!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Skeptik :

  davidb: V okrese NJ je minimální nezaměstnanost.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 7. LK :

  Vidím, že hodně lidem nedochází, že je lepší přivést práci k lidem a dělat menší sklady u každého sjezdu z dálnice, než 1 velký. Na ten 1 velký pak musíte dopravit náklad, lidi, energie. Takto Vám jsou schopní rezidenti dojet na kole (pěšky), nebo dojíždět menší vzdálenost => menší emise, riziko nehod. Po dálnici ale výsledku pojede stejný počet nákladu, ale méně lidí za prací. Proto nepochopím, že v Havířově nejsou pořádné kancelářské prostory, místo toho všichni musí dojíždět každodenně do Ostravy.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. Crazym :

  LK: Tak tak, a co se týče Horníkova to je město jen rozhodnutím strany (mmch. původně si schválili název Šachtín) a byla to v podstatě jen noclehárna bigošů ze všech částí republiky, tak se nediv, že tam nejsou pořádné kancelářské prostory i když po třiceti letech po „převratu“ už je to směšné. Já když se tam měl kdysi narodit, tak to nešlo, protože soudruzi pro v té době cca 50 tisíc obyvatel nebyli schopni zajistit porodnici, znáte to, plán plnili na 130% ale v porubu :DD Tak jsem rád, že nemám v rodném listě místo narození „v dvanáctsetrojce cestou po polích z bigošova“ ale „jen“ Český Těšín, okres Karviná :-)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 9. Sjezd :

  Ještě ten sjezd/nájezd by mohli přemístit někam k dálnici, aby obyvatele obce nerušilo 955 osobních a několik desítek/stovek nákladních automobilů denně.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.