Průmyslová zóna Mošnov – aktuálně

Výtah z textu pravidelného přehledu stavu průmyslových zón, se zaměřením na průmyslovou zónu v Mošnově.

Průmyslový areál Mošnov pod správou města je tvořen Strategickou průmyslovou zónou, tzv. obchodně-podnikatelským areálem o rozloze cca 20 ha (označován také jako „předletištní prostor“), plochou „R“ jihozápadně od SPZ poblíž rozvodny ČEZ Distribuce a lokalitou tzv. Malé rozvojové zóny o rozloze cca 38,5 ha, na které je připravován záměr výstavby „Panattoni park Ostrava Airport“ developera Panattoni. Tyto lokality společně s lokalitami, které spravuje a připravuje Moravskoslezský kraj, tvoří tzv. „Rozšířené zájmové území Mošnov“ řešené v koordinaci obou vlastníků.

Rozvojová studie rozšířeného zájmového území Mošnov, Memorandum o vzájemné spolupráci a koordinaci
při přípravě a realizaci projektů v rozšířeném zájmovém území Mošnov

tzv. rozšířené zájmové území Mošnov zahrnuje plochu Strategické průmyslové zóny Ostrava-Mošnov, Obchodně-podnikatelského areálu v území předletištního prostoru, Malou rozvojovou zónu (spravuje SMO) a dále Letiště Leoše Janáčka Ostrava, Logistické centrum Mošnov (dříve Multimodální cargo Mošnov), rozvojovou plochu „R1“ jihovýchodně od haly Jobair a na ni navazující „R2“ (spravuje MSK).

ve sledovaném období probíhala intenzivní spolupráce pověřených zástupců města a kraje v intencích uzavřeného „Memoranda o vzájemné spolupráci a koordinaci při přípravě a realizaci projektů v rozšířeném zájmovém území Mošnov“ z 10/2020.

Situace:

zdroj: ostrava.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. balde :

  zajimalo by me zda obec Mošnov vubec nejak reaguje na rozvoj prumyslove zony a uz ma nachystany rozvojovy plan obce co se tyce vystavby rozsireni centra obce, sluzeb pro obcany, nove vystavby jak rodinych domu tak nejakych bytovych domu, protoze jsem tady na strankach o nicem necetl nikdy

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. FlakY :

  Územní plán obce je volně dostupný, stačí se podívat. Ale pokud obec nemá pozemky ve svém vlastnictví, těžko donutí soukromého majitele k uvolnění pozemku pro výstavbu nových RD. To je dnes běžný jev v mnoha obcích a ty jsou nyní paralyzovány…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. donPaPa :

  Nádherný příklad toho, jak si My Češi umíme zajebat ornou půdu dalšími sklady, které navíc nebudou české a peníze z nich poputují mimo ČR. Musím uznat velmi dobrá práce a nezapomeňte se při zahájení fotit jak kárečči a blbě usmívat, až vaše děcka nebudou mít co jíst a všechno se bude dovážet, ale hlavně, že máme být soběstačná země….

  Thumb up 5 Thumb down 15
 4. Permonik :

  balde: Jak to myslíte rozšířit centrum obce?
  Šlužby pro občany?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Martin :

  Rozšíření obce, služeb pro občany? Pro ty navážené zahraniční dělníky a desítky aut s Polskou SPZ vyjíždějících denně ze zón?Je alespoň odhad kolik kusů dělá v zóně místních?Já vím o pár lidech co tam jezdí z Ovy.Co to určitě bude chtít je zkapacitnění pro další tisíce kamionu, protože i přes veškerou snahu a proklamace o železniční dopravě víme jak to skončí….kamiony a dodávky….

  Thumb up 9 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.