Proměny Ostravy trochu jinak

Pohled na Mittal pohledem do nedávné historie – před a po odprášení aglomerace.

Srpen 2008

2008u

Srpen 2012

2012u

Související články


Komentáře

 1. Headfox :

  No podle mě jsou ty obrázky trochu zavádějící, protože hodně závisí na roční době, kdy byly pořízený a na podmínkách v daný den…rozptylové podmínky, teplota atd… ale každopádně je to fajn, že se tak stalo :)…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. marian :

  na mital vidím z okna a je to jak kdy. někdy – výjimečně se z tama valí rudý prach, jako by odrpášení vůbec neexistovalo, je to fakt síla, zkusím to někdy vyfotit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Headfox: Tak roční doba je stejná, je tam uvedeno že je to v srpnu. Ale tak asi taky jde o to jestli to bylo pondělí nebo sobota. Každopádně si myslím že všeobecne se to tady rok o roku mění k lepšímu.

  Upřímně řečeno, dle této mapky je sice vidět kde je špatné ovzduší https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1045179_570037013042281_98712520_n.jpg ale dle mých zkušeností to jen snímá velké zdroje. Když přijedete na vesnici uprostřed pole, kde samozřejmě čidlo není (nikdo tam s ním nepočítá) a dáte se do řeči s lidmi, tak Vám řeknou že recyklace je jen pro blazny z města, kteří nemají co dělat. A vezme PET lahve a jde s nimi přiložit do kotle.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je pravda že rozptylové podmínky nejsou každý den tak úžasné jako na spodním snímku, dnes tam třeba nějaký opar byl. Ale rozhodně je to někde jinde oproti tomu když jsem jezdil do školy a málem jsem vyhodil plíce jenom jsem vylezl z baráku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Headfox: tak mirne zavadejici to urcite bude vzdy, ale podle me nic podobneho prvni fotce dneska uz nenafotis. coz teda neznamena, ze je vse v poradku, to bude, az se nebudem kazdy rok v dubnu docitat, ze je nekde vycerpana kvota na cely rok..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. thrpst :

  Záleží pochopitelně taky na konjunktuře a výrobě v daný okamžik. Žádná továrna nevyrábí konstantní množství čehokoliv, vyrábí množství podle objednávek.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Balde :

  i kdyby tu nebyla zadna fabrika v Ově, tak stejně bude smog, protože jezdi auta, kamaradi an vesnici pali petky, a Poláci tu posílají pozdravy, fabriky delaji max 30 %

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Houbelec :

  Balde: Ehalace z automobilů jsou v řádu jednotek procent (i letadla přispívají více) z celku. Jejich „práce“ spočívá ve víření už existujícího prachu a generování aromatických uhlovodíků. Jen tak pro informaci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. thrpst :

  Houbelec: Souhlasím, ale tvrdí se to lidem někdy těžko, když se po městě pohybují staré Tatrovky, Avie nebo lidmi různě „upravené“ diesely.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Balde :

  Houbelec: boze kdyz rikam doprava tak se to do tho snad pocita ne ?? tak nevim co tu mate za problem, i elektromobil vyri prach,

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Houbelec :

  Balde: Vy se cítíte být uražen tím, že jsem vás pravdivě informoval? Jste snad Američan?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. dedy2008 :

  Vlevo jsou komíny z Ocelárny, ty kouří i po odprášení aglomerace stejně, vpravo ten široký dým je neškodná pára z chladících věží a ty vysoké komíny z teplárny mají už dávno odprášení, takže téměř nekouří, jen produkují oxidy síry, odsíření se staví. Ty fotky bohužel nevypovídají o ničem. Jedno je jasné, AMO snižuje emise každým rokem, ale ty údaje je třeba hledat jinde, fotky jsou zavádějící.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.