Proměny Ostravy #95

Ostrava – Mariánské Hory poblíž dnešní tramvajové zastávky Prostorná.

50.-60. léta 20.století
promeny ostravy

2012 promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tahle proměna je poněkud rozporuplná. Fasády jsou sice opravené, ale následně pokryté reklamními panely a přebourání těch oken (co kus to originál) je opravdu hrozné.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. johny :

  Největší devíza je, že budovy stojí – je to místo s hezkou uliční frontou. Chce to pořešit hlavně chodníky a parkování aut na nich. Jo a cestou tramvají hrozně bije do očí džungle reklamních tabulí, neonů a poutačů. Strašně to degraduje ty domy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 3. aggu :

  Reklamy jsou mor. Stačí se podívat na StreetView kdekoli v civilizovaném městě na západ od Chebu, jestli si tam taky nechávají od reklamních agentur tentononc na hlavu. Proč asi máme v Ostravě tolik betonových „laviček“ že.. Hlavně že jsou zadarmo.
  Tvrdé represe, nic jiného. A v historických čtvrtích ještě tvrdší. Třeba i za cenu menších daní pro vlastníky nemovitostí. Město dělají ulice, ulice dělají domy, ale tohle nejsou domy, ale nosiče plakátů…
  Stejné jako s hernama. Pár skupinek vydělává, ti ostatní to musí snášet.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. aldik :

  aggu: Tak betonové reklamní lavičky mi teda vůbec nevadí, sedět se na nich dá a když to není v pěkném parku, tak to ani nevadí okolí. Ale reklamou oblepené domy a staré nákupní střediska (třeba Kotva) je hrůza!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 5. Xavier :

  Já s vámi všemi souhlasím. Ale pouze do jisté míry. Myslím si, že ty reklamy jsou hnus, protože nejsou dobře vyřešeny. Nicméně tvrzení, že „tačí se podívat na StreetView kdekoli v civilizovaném městě na západ od Chebu, jestli si tam taky nechávají od reklamních agentur tentononc na hlavu…“ vyznívá tak, jako by na západě opravdu nic takového nebylo. Pro srovnání: Picadilly Circus, jedno z nejznámějších míst nepochybně jednoho z nejkrásnějších měst světa, Londýna. Dříve: http://goo.gl/wUjmQF ; Dnes: http://cosafarea.it/londra/piccadilly-circus/# .

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Xavier :

  Omlouvám se za špatné odkazy… věřím ale, že si to tam najdete sami ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Xavier: tom jones je nesmrtelny! :))

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. aggu :

  Xavier: Zůstal bych u „normální ulice“, Picadilly nebo Times Sq. bych do toho netahal ;) Už vidím jak město staví podium, aby turista mohl tlemit na mega banner na Ostravici ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Xavier :

  aggu: Ok, jestli chcete normální ulici a totéž město, máte tohle: http://www.standard.co.uk/incoming/article9220666.ece/alternates/w620/walthamstow.jpg – Tam jsem chvilku bydlel, když jsem byl na delší stáži. Londýn je v tomhle plný. A vlastně v podstatě každé město, které jsem navštívil, bylo oblepené reklamami. Je to trend posledních desetiletí, který podle mě možná (alespoň v to doufám) zmizí přirozeně.
  Hynek [msstavby.cz]: :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. aggu :

  Xavier: Jde jenom o princip ;) a to že nikdo nehájí veřejný zájem. Samo od sebe nic nezmizí, a na vkus se v Česku spoléhat nedá. Stejné hrůzy jsou vidět skoro na každé fotce tohohle seriálu.
  A ta londýnská ulice je ještě ok, je to jakžtakž uměřené a diferencované. Našly by se tam i divočejší příklady ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Xavier: mno, jenze tam to zjevne u kazdeho shopu proslo alespon dvornim grafikem. u nas proste flaknem pismena na podklad a dobry (a to jeste v lepsim pripade). o tom, ze se nekdo nepozastavuje nad tim, ze jeho vchod vypada napriklad takto, nemluve (vybiram ciste proto, ze je to na te fotce vyse)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. aggu :

  Přijde doba, kdy mít vchod v takovém vizuálním a jiném bordelu bude ostuda. Zatím je to každému zjevně jedno, majiteli, i tomu co jde kolem po chodníku.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. aggu :

  Extrém ;) http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&id=15695&type=2

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. MM :

  Hynek [msstavby.cz]: Tento rok se plánuje nová fasáda,názvy společností budou v jednotném duchů okolo hlavního vchodu.Reklama pouze pro obchody v přízemí.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.