Proměny Ostravy #8

Dnes se podíváme na nároží ulic 28. října a Nádražní.

1930-1938

2011-2012

zdroj: earchiv.ostrava.cz /google.com

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  „Soudruhu, ten barák se mi nelíbí. Co kdybysme mu ufikli roh?“
  „Dobrý nápad!“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Summerboy :

  Z dnešního pohledu se mi samozřejmě líbí více to staré. Ale není to tak dávno (jsem ročník 87), kdy jsem jako dítě chodil kolem baráku České pojišťovny, který na mě působil jako supermoderní stavba. To, že se dnes rozpadá a být Českou pojišťovnou, tak se stydím a okamžitě s tím něco dělám, je jiná věc. Ale je třeba vždy posuzovat v kontextu doby, kdy co bylo moderního.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Kostelník :

  Hm, nevim, nemuze za to treba spis americka nebo britska bomba?
  Skoda ale ze Nesselroth nestihl postavit i zbytek a tak nevznikly ty planovane pasaze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Karel :

  Pane Michale, to jste se trochu unáhlil. Roh toho domu zničila bomba při bombardování Ostravy. První si srovnejte fakta :-) .

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Michal :

  Beru zpět, neufikli to soudruzi, ale bomby imperialistů.
  Škoda, že dům nebyl obnoven do původního stavu nebo přinejhorším nepostavili tu Pojišťovnu podle původního návrhu s odlišnou závěsnou stěnou.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. mm :

  Že to není v původní verzi je jistě škoda, na druhé straně, kdyby ta budova ČP dostala nový kabát, zase by to vypadalo o poznání jinak a lépe.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Vykydal :

  Škoda rohu té budovy. Netušil jsem, že to kdysi bylo v takovéto podobě. Kdyby se to takto dochovalo, bylo by dnes možné říct, že jde o jeden z architektonických klenotů Ostravy. Ta budova ČP to tam neskutečně hyzdí… tohle místo je celkově v ubohém stavu a myslím si, že v současnosti dělá Ostravě obrovskou ostudu. Takže: Opravit okolní budovy (včetně komplexu Ostravice), dát do pořádku podchody a zastávky na náměstí republiky, a už bych se v Ostravě neměl za co stydět :-)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 8. thrpst :

  Ostuda pro Českou pojšťovnu.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Kostelník :

  VYKYDAL: dobrá architektura nedela ostudu nikdy, at je v jakemkoliv stavu. Jediny kdo mestu dela ostudu jsou ti, kdo by se o domy a verejny prostor meli starat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. rasta :

  majitel objektu : Office Star Seven, spol. s.r.o. Pohořelec 112/24, Praha, Hradčany, 118 00

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Miv :

  @rasta: musel jsem se pousmát. Stačí tak málo, že? Všechny informace jsou někdy takzvaně na dosah ruky a přesto na ně většina nedosáhne …

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Balde :

  hele lidi, asi to nebylo nasi diskuzi, ale zaclo se rekonstruovat, tedy aspon přízemí Pojištovny, třeba navážou i na dalsí patra

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Josef Trtík :

  Stavbu té pojištovny bych nazval jako žravou agresivní modernu snažící se pozřít to necennější, co Ostrava má: je to důsledek války, nebo kreativity našich soudruhů? takových příkladů je v ostravě více-třeba vodárny vedle lékárny na Nádražní

  Thumb up 0 Thumb down 2
 14. fred :

  Tady mas odpověď
  http://earchiv.ostrava.cz/amo/VysledekBean.action?show=&_sourcePage=5k_0PFnuVYRAVRFAV9RvG5vwFF69sraDCN_N_z77MaI%3D&rowPg=90
  http://earchiv.ostrava.cz/amo/VysledekBean.action?show=&_sourcePage=Labzip1liE1AVRFAV9RvG5vwFF69sraDCN_N_z77MaI%3D&rowPg=62 – po bombardovani byl objekt tak poskozeny, ze ho museli strhnout – to co tam stoji dnes postavili az neky v 60. letech ( projekt z roku 1960 http://earchiv.ostrava.cz/amo/VysledekBean.action?show=&_sourcePage=lXftaUKkzTdAVRFAV9RvG5vwFF69sraDCN_N_z77MaI%3D&rowPg=64 )

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Michal :

  „žravá agresivní moderna“ To se mi líbí, tenhle výraz si ukradnu.

  A o žádné rekonstrukci nemůže být ani řeč.
  Opravily se jen římsy a ještě jen část, která byla v nejhorším stavu. Tím to skončilo, boční fasáda je stále opadaná až na cihly. Děs!
  Tam musí být tepelné ztráty jako sviňa.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.