Proměny Ostravy #56

Pohled na vítkovickou tržnici. Dnes je v objektu umístěna prodejna Hruška.

1910
promeny ostravy

2011
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. nike21 :

  Na té staré fotce to vypadá jak velká hala :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je dobré že i tuto budovu opravili. Ve spojení s těmi předlážděnými plochami okolo z toho bude další pěkné zákoutí. http://goo.gl/n1ZlHY

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  Ještě by to chtělo obnovit ten původní nápis, vypadá to tam dobře…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. aleš m. :

  Pěkné, pěknéé, pěeknééé…..moc pěkné.
  Nechápu proč tak neopravili i Městská jatka – taky cihlová krásná stavby – momentálně ruina ruin a „okrasa“ Nové porážkové….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  aleš m.: To je jasne ne? nechteji do toho vrazit ani korunu. Kdyby jim ty penize nekdo dal, tak by to tak udelali.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Coppola :

  Krásná budova. Tehdy i dnes.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Jarda :

  A co ten nápis „Markthalle“, komupak vadil?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Jarda :

  aleš m.: Já zase nechápu proč už je dávno nezbourali a nepostavili tam něco smysluplného.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: a co by to tak melo byt pro priklad?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Místo těch ruin jatek? Co takhle něco hezkého a moderního, co na sebe vydělá a bude přínosem pro město.Hold budeme muset počkat, až to majitel nechá spadnout. Na druhou stranu se mu nedivím, náklady na rekonstrukci s památkáři za zadkem, kdo by o to stál. Nakonec to se ziskem prodá městu zpátky.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: takze co „neco“?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aleš m. :

  Hynek [msstavby.cz]:

  ….třeba nějaký market, nejlíp ryclopostavený z plechu a s desítkami park. míst….. a s budkami na vozíky a semtam nějakým stromkem (aby se neřeklo…..)
  Votompřeceostravaje!!!

  Thumb up 1 Thumb down 2
 13. Xavi :

  Jen taková maličkost – ten dům není opraven nikterak nedávno. Bydlel jsem nedaleko tak od roku 1988 a už tehdy to bylo v podstatě v této podobě. S tím rozdílem, že v devadesátých letech si tu budovu pronajala Hruška, kterám tam nyní provozuje svou prodejnu a o budovu se stará.
  Ta budova z té google street fotky vypadá nějak menší, než na té fotografii z roku 1910. Nejspíš proto, že je to zabíráno příliš od země… ale jinak fajn :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Čistě za mě, pokud by to financovalo město, tak bych tam umístil vědeckou knihovnu. Pokud by tam stavěl soukromý investor těžko mu do toho kecat, ale mě by se líbil obyčejný blok obytných domů, s klidovou zónou do dvora, aby se ta ulice stala „klasickou“ ulicí v centru s vnitroblokem zaplněným zelení.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 15. polakpet :

  co místo jatek? to nevím. Ale vím PROČ zbourat jatka. Kolik z vás by chtělo mít dům na bývalém hřbitově? nebo na pozemku kde byl dům hrůzy jak tam někoho drasticky zamordovali? Všichni jsme racionální lidé, ale já bych třeba na takovém místě bydlet nechtěl. Dovedete si představit, jakou energii má dům, ve kterém byly popravované živé bytosti? Mně se objekt architektonicky líbí, ale zachraňovat jej nechci.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 16. Xavi :

  polakpet: Proboha, nazýváte se „racionálním člověkem“ a hovoříte o tom, že dům má nějakou „energii“ proto, že v něm byly popravovány živé bytosti? A to jako proč? Kde jste na to přišel? Např. na hřbitovech je ukryta nějaká energie (uznávám, že jim lidská mysl propůjčuje zvláštní atmosféru, ale toť vše, je to subjektivní!). Jděte se podívat na místa, kde býval kdysi dávno hřbitov, ačkoliv o tom dnes nikdo neví, a uvidíme, zda si nějaké zvláštní energie všimnete. Udělejte případně anketu mezi návštěvníky těchto míst :) (mimochodem, jen v Ostravě jich je nemálo ;-)).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Xavi :

  Ke svému příspěvku jen dodávám, že jsem vegetariánem a tento druh vraždění zvířat kvůli potravě se mi příliš nezamlouvá. Nikdy by mě ale nenapadlo, že po nějakém takovém zavraždění na daném místě zůstává jakási mystická energie :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Jarda :

  polakpet: Jaký dům hrůzy? Normální jatka, rychlé profi usmrcení jatečních zvířat a spousta dobrého masa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. acdlcia [msstavby.cz] :

  polakpet: Jestli je tam tolik energie tak by tam mohli postavit třeba elektrárnu, je to ve středu města tak odpadnou problémy s přepravou na větší vzdálenosti. Až příště půjdu na hřbitov tak zkusím změřit kolik voltů dávají děda s bábi – třeba by se z toho daly vyrazit nějaké prachy.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 20. Tomas T. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Aniz bych tady chtel podporovat nejake teorie o energiich, tak je dulezite neplest si energii elektrickou s jinymi formami energie. Cili voltmetr by vam byl asi k nicemu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. aggu :

  A úplně jste zapomněli na Tatranku, jejíž energii si dokonce můžete zbalit sebou na cesty. Problém lidstva vyřešen.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. Houbelec :

  polakpet: Ale no tak. Odmítání nadpřirozených pohádek je jedna z mála pozitivních věcí, ve které je náš národ na světové špici. Nekažte to takovými bláboly.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  ja bych tam taky bydlet nechtel ciste z tohoto duvodu. ale ostatnim, kteri tam nabehnou trebas s voltmetrem, nebo anketou, bych v tom urcite nebranil. Marketingove bych to klidne nazval Rezidence Jatka a celou propagaci hodil do gore stylu. Ostrava by se mohla stat budouci kolebkou death metalu. :D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 24. Summerboy :

  aggu: Ááááhahááá, aggu, bodujete :-)!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Summerboy :

  Hynek [msstavby.cz]: To je nápad století :-DDD!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Xavi :

  Jsem pro, z Jatek učiňme kolébku death a black metalu. Jako první pozveme kapely Death a Gorgoroth! S rekonstrukcí si nemusíme dělat starosti… když to spadne během koncertu a rozdrtí to pár lidí v obecenstvu, bude to efektní podívaná a fanoušci death metalu se tam budou jen hrnout (viz kapelu Dethklok :-D).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Xavi :

  Asi jsem měl napsat „kolébku ostravské death/black metalové scény“ :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Martin :

  Jarda: Místo jatek obytne domy s „klidovou zónou“?!? To myslíte vážně, nebo jste jen cynickým vtipálkem? Vedle je Stodolní (hluk, chlast, rvačky atd). Tam bude těžko klid.
  Osobně nechápu, proč z té budovy neudělali aspoň pitomou hospodu. Puberťáci by si řekli „Jdem na jatka, to bude maso!“ a soukromý vlastník by ještě nehorázně vydělal… Že by to stálo větší investici do rekonstrukce (kvůli nutnosti dodržet památkovou ochranu) je jasné. Na druhou stranu u hospod si lidi považují originality (viz třeba Mirror). Památková ochrana taky není žádná „smrtonosná past“. Hotel Mercure se rovněž dokázal domluvit s památkáři. Jen se o tom tolik nemluví, protože dneska chce každý vidět silné emoce, které tam nebyly…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Jarda :

  Ano myslím, ano jsem. Pokud uděláte uzavřený blok domů, ve vnitrobloku je celkem klid.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.