Podpořte filmová promítání v ulicích Ostravy

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vlastní zásluhou pomoci oživit centrum Ostravy ? My ano!!!

Naším nápadem je pořádat filmová promítání v centru Ostravy. Jakési letní kino, které by divákovi nabídlo unikátní možnost shlédnout svůj oblíbený film v absolutním centru města. Vize projektu je taková, že by se promítalo na několika náměstích. Například Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí nebo Prokešově náměstí. Díky většímu množství zvoleným míst můžeme na jednom z nich promítat filmy pro mladé lidi, na druhém pro střední generaci našich rodičů a na jiném třeba pro seniory. Akce by tak byla pro každého a její cílová skupina by nebyla nijak vyhraněná. K těmto filmovým promítáním by se připojil i široký doprovodný program v podobě autorských čtení, uměleckých výstav, divadelních představení nebo koncertů ostravských kapel.

Za projektem stojí mladí studenti z Ostravy, soustředění okolo projektu „Ostravské filmové noci“, který už necelý rok úspěšně funguje v rámci Multižánrového centra současného umění Cooltour. Nejdůležitějšími členy tohoto uskupení jsou Jan Dvořák a Filip Košťálek. Oba dva se aktuálně podílejí na projektech jako jsou ostravský mezinárodní filmový festival Kamera oko, soutěže studentských kapel Break It, inspirativní večery Zlaté Uhlí nebo se aktivně podílejí na programu přehlídky Ostrava v Praze, v rámci které svůj formát filmové noci představí v pražském klubu Roxy.
K nim jsem se přidal já, Martin Mlčák, autor webu msstavby. Vzniklo tak silné spojenectví s širokou škálou kontaktů.

Uskutečnit filmové promítání je velká výzva s mnoho překážkami. V současné době zejména hledáme sponzora / investora, který by akci zafinancoval. (Souběžně se snažíme sehnat grant a záštitu od města Ostravy.) Takže pokud máte na účtu zbytečných pár tisíc / chcete se zapojit do projektu /máte nějakou radu, připomínku / chcete oživit centrum Ostravy / nebo jste prostě tak kreativní a aktivní jak my/ neváhejte a napište !

Více informací sdělíme mailem ( redakce@msstavby.cz ) nebo přímo osobní schůzkou.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.