Proměny Ostravy #53

Bohužel i takto vypadají některé proměny města. Původně Restaurace U Šebestů v Hulvákách – dnes na dohled od nízkoenergetické administrativní budovy Otazník a jednoho ze vstupu do provozu Vítkovic – dopadla velmi nehezky. Doufejme, že i oblast Hulváckého kopce se také dočká něčeho, čemu by se v tom to případě opravdu přilehavě dalo říci revitalizace.

cca 1930:
IMG_0204(2)

2011:
IMG_2571

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Bože, to dopadlo. :-(
  Nostalgicky zamáčknu slzu a vzpomenu si na své mládí, kdy Na čáře byly vyhlášené diskotéky, scházela se tam řecká komunita a my se táhli za těmi přičmoudlými krasavicemi přes půl města jen aby jsme si vrzli, teda pardon, zatancovali ty jejich kolové tanečky… :-)
  Dnes je to část města kterou jsem neviděl roky přestože se rád toulám na kole zapadlými zákoutími Ostravy. Bohužel tam není o co stát, obvzlášť v poslední době, kdy u Slovanu zřídili ubytovnu pro „sociálně slabé“ a nedaleká Bedřiška to tupluje.
  Bohužel ta část průmyslovým areálem odříznuté Varšavské ulice je odepsaná už dlouho a o její minulosti, nejlepších letech a zániku jsem slýchával od otce mého tchána kterému je 95 a na konci té první části má dodnes barák na Varšavské 46. A když si představím, že jsem tam mohl bydlet, tak mě otřepe.. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. aleš.m :

  húúúúúúúúúúúúúúúúú a foto 2013 – raděj nevidět………….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jarda :

  Smutný pohled. Ale upřímně ani předtím to není nic moc.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.