Proměny Ostravy #281

Lokalita zastávek Muglinovská v centru Ostravy.

2017

zdroj: AMO

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  Tahle lokalita je na tom velmi špatně. Tady je nutná obrovská revitalizace velkého území, vhodné by bylo i zastavění spousty proluk. Prvním krokem by byl odchod Ostravaka z radnice a magistrátu.

  Thumb up 20 Thumb down 4
 2. Lukáš :

  mandatorní koment:

  hurr durr durr „zase změna k horšímu“ hurr durr durr *něco o ostravákovi*

  :D

  Thumb up 11 Thumb down 14
 3. Michal :

  Jo, kdysi to mělo aspoň styl … pěkná dlažba, žádné zábrany, nikde žádné auto = děti se mohly bez starostí procházet po cestě, občas projela tramvaj …NICE!!!

  Thumb up 19 Thumb down 2
 4. Adam :

  Michal: Beznadějní nostalgici. Ignorujete tehdy všudypřítomnou špínu, bídu a smrad, které nejsou na černobílých fotkách vidět…

  Thumb up 11 Thumb down 5
 5. thvari :

  Tak kdybychom byli město s běžnou poptávkou po bydlení, tak dávno na takhle lukrativních místech de facto v centru vyroste nové bydlení a jen se po něm zapráší a nikdo si nevzpomene, že tam bylo něco předtím za minulého režimu zbouráno. Neěkdy si člověk říká, proč to v Ostravě nefunguje normálně…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. aggu :

  thvari: No, logicky, ono to přece funguje normálně ;) Jsme postindustriální město, a jako každé takové si musí projít sinusoidou dočasného odlivu lidí. S tím je spojený (dočasný) přebytek bytového fondu. Logicky ;) Na rozdíl od měst, které po listopadu 89 takové problémy řešit nemusí.
  Dále bytový fond v Ostravě je v generelu (na rozdíl od jiných měst) docela kvalitní, takže zatím není až takový tlak na novou výstavbu. A když se do toho zamotá tristní česká byrokracie, politikaření je výsledný stav na světě ;)
  Naštěstí jak roste životní úroveň, ne každému se chce obývat bělošská ghetta na Dubině apod. A protože jsme a budeme velká aglomerace, tak se tady přece jen něco staví (v republikovém měřítku). Na boom jakým Ostrava procházela třeba před 100 lety bychom ale potřebovali nový drajv v ekonomice města, jiné politiky, s jiným tahem na branku. Nějaký nový ostravský New Deal. Ne diletanty s dvoupatrovým autobusem a se slámou v botách.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 7. aggu :

  Adam: Adame, máš pravdu ;)

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.