Proměny Ostravy #259

Pohled na bývalou školu, dnes sídlo Police ČR, na ulici Výstavní. Kdysi zde vedla původně ulice Místecká, která je nyní vedena za objektem.

2012

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Já si nemůžu pomoct, ale proč ty budovy na starších fotkách vždycky vypadají tak stokrát líp? A proč to nemůžeme nechat, jak to bylo, a máme potřebu to „renovovat“ tím, že vyměníme okna za hnusnější a překryjeme původní cihlovou fasádu nějakým pískovošedým nesmyslem?

  Thumb up 14 Thumb down 0
 2. Rýša :

  Tak to mne nikdy nenapadlo, když občas jedu okolo, že tato budova byla kdysi moc hezkou cihlovou stavbou. Pro Víkovice kdysi typicky cihlová stavba a tak zprasená, že původní školu nepřipomíná v ničem.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. D-r :

  Tohle je hrozně.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. skelet :

  thvari: protože to ta bylo kdysi kůl. Stejně jako teď šedé fasády, a předtím barevné fasády. A teď se mezi sebou perou šedofasádníci s barevnofasádníky

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. dolil :

  Zase změna k horšímu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. davidb11 :

  Ale ta změna už je hodně dlouho, ne? Tipuji tak 80. léta.
  Tak ta budova vypadá co pamatuji.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Lipk :

  Celkem by mě zajímalo, zda by jsme tu původní fasádu z režného zdiva našli pod tou fasádou z břizoitu! Jen zda by se to třeba dalo zpětně obnovit do původného stavu.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. SpinJ :

  thvari: Já bych to tady viděl na to, že za komunistů byste asi taková pěkná okna nesehnal. Vše bylo normalizované a atypické věci by se sháněly špatně. Jak píše davidb11 , ta přeměna proběhla určitě před převratem – po převratu jsem chodil na Zengrovu do školy a budova vypadala už takto. Ale co se týká původní fasády, možná mohla zůstat pod tím. Mám pocit, že se to na pár místech kdysi odlouplo a cihly vidět byly, ale to ať mě někdo z pamětníků klidně opraví.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.