Proměny Ostravy #220

Málo známý pohled na blok domů u Seidlerova nábřeží na slezském břehu Ostravice. Ulice Bohumínská.

promeny ostrav

promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  :(

  Thumb up 11 Thumb down 1
 2. Eli :

  V Ostravě padly nejen jednotlivé domy, ale celé ulice. A to městu hodně uškodilo. Dosud na mnoha místech po domech, které mohly sloužit dodnes a které byly město tvorne ,je jen zarostla pustina nebo na nich zřídili parkoviště, a to ještě draze placené.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 3. Traviss :

  Chvíli jsem dumal, jak ty dvě fotky vlastně spojit, až vykující atika budovy PČR, která zůstala, nakonec druhá fotka trefně vystřižena ze streetview.. Každopádně kdy to všechno stihli zbourat!? Na prvním foto buš Škoda RTO, to jsou 60. léta..

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. paulos :

  Bohužel, těmito milníky se centrum degradovalo. Celá část „slezského centra“ je nenávratně v dupě :( … a nábřeží na slezském břehu je tímto skoro mrtvé…obsazené auty. :( Pokud by ty domy stály a nevedla kolem nich ta šílená cesta, umím si představit, jak by slezká část tvořila kutlurní alternativu stodolní, či jistého rezidenčního bydlení za řekou. Uvědomme si hlavně jednu věc, celý ten kopec je pěkně na západní straně. A západy slunce na Slezské jsou fakt pěkné. :)
  holt…historii neporučíš :( a čast se z ní ani nepoučíš … Ostrava … !!!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Moon :

  paulos: Nastesti se ale na slezske strane hodne stavi, sice ne primo u reky, ale v okoli Emy v posledni dobe rostou nove domky jako houby po desti ;) Takze s touto casti Ostravy bych to tak cerne nevidel. Spis bych si lamal hlavu nad takovymi, jako je Privoz nebo Marianske Hory, ktere mi pripadaji, co se nejakeho vyvoje tyce, jako mrtve.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.