Proměny Ostravy #22

V dnešním díle proměna dříve zdevastované ulice Masné ( pohled k ulici Stodolní ).

1986

promeny ostravy 22

2011

promeny ostravy 22

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  No vidíte, další pěkná proměna. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. aleš m. :

  Jj, tato část Ostravy i se Stodolní, Švabinského ad ulicemi byla postrach za dob socialismu. V těch pěkných, ale zanedbaných a zdevastovaných domech „bydleli“ povětšinou romové, tak tam bylo i nebezpečno. Dnes jsou romové ale už rozlezlí všude, neb se maj ještě líp než tehdy. A domy devastují stále…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je vidět že jsou tam zachovány všechny původní domy, ale ta ulice se jeví nějak užší.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Houbelec :

  acdlcia [msstavby.cz]: Perspektiva a zaparkovaná auta.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. marian :

  aleš m.: mají se líp? můžu se zeptat, z čeho tak soudíte?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. johny :

  Jenom bych jednu řadu aut nahradil alejí menších stromů tak, jako na Stodolní. Je to tam jak na betonové poušti…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Miv :

  aleš m.: měl jsem několik sousedů romů a žádný se v devastování nevymykal průměru obyvatel domu. Váš komentář je dost hloupý.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  Miv: No ja zase znam par romu, jejichz bydleni pripomina demolici. Hold kazdy ma sve zkusenosti a nazory. A nikdy nelze v teto veci zevseobecnovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aleš.m. :

  marian: třeba dostanou bakolovské byty, za které jim nehorázné ceny platí pžimo sociálka, zničí a protože maj děcek jak prstů na obou rukách, tak dostanou bydlení opět

  Miv. asi jste nikdy nebyl ve Vítkovicích, Přívoze a neviděl bytovku obývanou romy. A Přednádraží asi taky není v Ově.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. marian :

  aleš.m.: tak se modlete, ať se v příštím životě narodíte jako cikán. to se pomějete :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. aleš m. :

  marian: narodil jsem se jak jsem se narodil, tzn. že mi nikdo nic zadara nedá a musím si na vše vydělat tvrdou prací. A vím, jakou hodnotu mají tvrdě vydělané peníze na to, abych jakžtakž uživil v dnešním světě rodinu. Takže nehážu peníze do automatů, nemám plné vozíky někdy zbytečností, když je výplata a nečekám před kauflandem na odvoz s nákupními taškami taxíkem, ale jdu na bus a tam si cvakám jízdenku. Stát mi nájem neplatí, léky si musím platit sám, popelnici taky. Státu odvádím již několik desítek let daně. Své okolí neprovokuji halasným křikem a udržuji ho v čistotě. A abych mohl aspoň takto žít a uživit i svou rodinu, tak musím chodit do práce a je to práce manuální, žádná zašívačka u kafe v kanclu. Tak nevím, proč bych se měl narodit jako cikán, já nejsem zvyklý nic nedělat a dostávat peníze zadara, třeba na ty automaty nebo je vyhazovat na taxíky…….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. marian :

  aleš m.: ok, podle toho co píšete jste člověk pracovitý a poctivý, který má pocit, že s ním život nehraje úplně fér, když taktak uživí rodinu, zatímco paraziti si jezdí z kauflandu taxíkem. jenže, to, že za svou jistě kvalitní a poctivou práci nedostáváte slušně zaplaceno, nezpůsobili paraziti, kteří se v přírodě tak jako tak u nějakého organismu vždy vyskytují. zkusme trochu počítat: na socky a podporu v nezamětnanosti šlo v r. 2011 z rozpočtu 58mld kč – a každým rokem tohle číslo klesá…(pro srovnání – na důchody starobní šlo 354mld) kolik asi procent z těch socek se vyplatí všelijakým parazitům neoprávněně? silně nadsadím a řeknu – polovina, teda 30mld. a teď pro srovnání – víte kolik česko zaplatí ročně jen za ten megabordel se solárními elektrárnami? 35mld a to po dobu 20-ti let, teda nějakých 700mld! za tuhle legrácku můžeme děkovat hlavně slizounovi fišerovi, díky bohu že se na ten herad nedostane)
  no a další desítky miliard se prošustrují jinde. a vy tu budete pár ušmudlancům závidět jejich socky… on se, když je problém, vždycky najde nějaký obětní beránek.
  rozpis rozpočtu MPSV na rok 2011: http://www.mpsv.cz/files/clanky/10182/rozpocet_2011.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Nimrod :

  Ach jo, zase se to tu zvrhává v trapnou debatu o sociálních skupinách a třídním boji. Máte se bavit o architektuře pánové…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. marian :

  Nimrod: ale on si začal pane učiteli!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Miv :

  @aleš : do přednádraží jsem chodil navštěvovat svého otce do charity, podobně v mar.horách do armády spásy na železárenskou. Za mlada mě párkrát cikáni napadli (a stejně tak i necikáni). Znám odloučené lokality v moravské ostravě okolo muglinovské, kde chodím občas z kamarády, kteří tam bydlí. Kolikrát jste například v přednádraží byl vy? Nebo to tam znáte jen z televize?

  Zkuste se zamyslet: když uvidíte zaparkovaných pět červených aut vedle sebe, znamená to, že všechna auta jsou červená?
  Tak napsal Tomáš, zevšeobecňování je slepá ulička. Mnoho lidí má pocit, že má na netoleranci jakési svaté právo. Znám lidi co nenávidí pejskaře protože občas je někde hovno, nebo nemají rádi důchodce protože smrdí v tramvaji. Aby se Vám příště nestalo, že se v novinách dočtete, že Alešové jsou hloupí, protože naposledy nejčastěji Alešové neudělali státní maturitu … (to je nadsázka).

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.