Proměny Ostravy #166

Letecké snímky porovnávající okolí ulice Českobratrská. Vývoj od města k periferii.

1954

promeny ostravy

2013promeny ostravy

 

Související články


Komentáře

 1. Ross :

  Jsem jediný komu se zdá, že fotky došly?

  Thumb up 0 Thumb down 10
 2. Danek :

  Za sebe si nemohu pomoct…vypadá to hrozně(novější foto).Že to však vypadá hrozně, je příslib do budoucna, že je tam potenciál k vytvoření nových kvalitních staveb…Když se podívám na mapku, tak kolem Českobratrské i vlivem toho, že je tam dopravní tepna… se vyloženě hodí pro stavbu kancelářskou taktéž Cingruv sad….tam by mohla vyrůst výšková budova+park, taktéž místo Baumaxu,byvalé Budoucnosti. V zadní části k Poděbradově ulici..bytová zástavba+opraveny jatky,Polský dům atd….lze tam vytvořit spoustu pracovních míst.Je tu ale za 1.)vůle města za na něčem takovém pracovat. 2.)nevůle MO.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Ross: Tento článek není první, kde se porovnávají fotky pořízeny z ulice, ale již několikátý. Například v 25. díle jsme porovnávali centrum Ostravy z historickou mapou a současným leteckým snímkem http://www.msstavby.cz/prestupni-terminal-hranecnik-9-23-11-2015/comment-page-1/#comment-49541.

  Pokud se vám zdá, že seriál je málo pestrý, můžete jakékoliv historické a současné fotografie zaslat na mail redakce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Tomas T. :

  Danek: No nevim, ale ja zadne misto pro vetsi budovy v centru nevidim. Staci se podivat na duvody zamitnuti staveb, ktere byly planovany.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.