Proměny Ostravy #157

Opět ulice Nádražní v centru Ostravy v křížení s ulici Gorkého.

1975
promeny ostravy

1985
promeny ostravy

2014
promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. Cyril :

  No do háje…

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. Rýša :

  To snad není ani pravda, jaká zvěrstva se v centru Ostravy napáchala a bohužel stále se opakují. Jaksi se nedají zastavit…..
  Přeci není možné, aby si toto město zasloužilo představitele, kteří nemají v sobě ani kapku citu pro krásnou architekturu, ani kapku citu pro estetiku, ani kapku citu pro čistotu města, kde se budou obyvatelé cítit dobře a budou hrdi na své město.
  Přeci není možné, abychom už konečně nezvolili ty, kteří budou konat pro blaho města a všech voličů.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 3. Adam :

  Rýša: Mě zrovna tenhle starý dům hezký nepřipadá, a pochybuju, že by hezký připadal větší, než zanedbatelné části populace. Takže vzývání demokracie je tady z vaší strany jaksi kontraproduktivní, protože být rozhodováno demokraticky, stalo by se tam přesně něco takového, co se tam skutečně stalo.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 4. Rýša :

  Adam: Nesdílím Váš názor, že by většina podpořila zbourání domu, který se mi líbí.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 5. balde :

  ten dům z roku 85 nevypadá špatně ale jde vidět že tam bylo zasahováno do té fasády a v roce 8 vypadal mnohem líp

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Rýša: V tomhle případě ti žádné volení nepomůže, to spáchali soudruzi když to patřilo všem a nikomu :-) Nezbývá nic než se s tím smířit a konstatovat, že té budovy bylo možná škoda ale ta nová budova za ty roky už tak nějak nevadí :-) Furt lepší než ta proluka vedle nebo děsný plot kolem Jindřicha naproti, to jsou teď ty aktuální vředy na tváři jedné z hlavních tříd Ostravy. A to, že se to nijak nezlepšuje, za to už mohou ti postsoudruzi volení zdejším silně levicovým voličstvem a tudíž si za to můžou lidi sami. Čest práci :D

  Thumb up 9 Thumb down 1
 7. Summerboy :

  balde: Přesně. V roce 1985 vypadal podstatně lépe mj. také proto, že tam bylo z boku decentní plastické logo „Projekta“ a nebyla tam ta hnusná reklama na plachtě, nebo co to tam je dnes nahoře.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  Adam: Mně sice hezký připadá, ale tahleta budova byla před těmi třiceti lety taky hezká a moderní, takže tahleta proměna je ještě celkem ucházející. Alespoň tam není štěrkové parkoviště…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. zerdě :

  vsechny tyhle domy maji stejny problem, u nas se neco postavi a vetsinou se to necha dozit, takze v roce 85 to mohl byt docela hezky dum, moderni vzdusny, po 30 letech vsak uz vypada stejne dobre jak ten dum, ktery tam byl pred nim a zborili ho, pac asi nebyl udrzovan a v te dobe vypadal odpudive, na tom modernim dome me vzdycky nejvic zajimala ta skla, ktera byla tonovana do hezkeho odstinu a pripominala mi sklo do skleniku, ktery byl soucasti obyvaci steny zakopene kolem roku 85, na tom skle bylo zajimave to, ze se strasne blbe lestilo, kdyz to clovek opactovala a chtel to vylestit tak to rozmazal a vyrobil neco jako duhu :D takze to bylo sice velmi efektni, ale blbe k udrzbe a ta fasada na tom dome mela skla velmi podobna a tak me jako maleho zajimalo, zda by to slo taky takhle zasvinit a pak to pulhodiny lestit

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. MarianL. :

  Stav v roce 85 se mi líbí nejvíc. Mám rád naši architekturu od 60 do 80 let,škoda že je extrémně nedoceněná!

  Thumb up 2 Thumb down 6
 11. thvari :

  To je pěkná budova, jen je prostě a jednoduše škoda, že to muselo nahradit hezký historický dům. Ale dnes už je pozdě lkát na tímto přešlapem. Jediné, co si z toho musíme odnést – neopakovat stejné chyby a snažet se stavět tam, kde to dává smysl.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. brambora :

  …tohle mohlo dopustit jen hovado

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.