Proměny Ostravy #152

Ulice Rodimcevova v Ostravě-Zábřehu.

promeny ostravy

2012

promeny ostravy

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Mě by jen zajímalo, ty dva domy s těmi převelkými balkony v přízemí a nahoře jsou nějak památkově chráněné? Protože mi vrtá hlavou, proč doteď si jejich majitele z těch balkonů neudělali zasklené lodžie, aby se to dalo využívat celoročně (a v přízemí i kvůli bezpečnosti). Osobně bych to už dávno předělal, ale asi bude problém v památkářích. U když na druhou stranu kdyby se chtělo, tak by to třeba schválili.. stačil by dobrý a citlivý návrh.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 2. aldik :

  Áá, asi nějací památkáři mi zas naklikali palce dolů :D

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. Marek :

  podle katastru je ten nezateplený s původní fasádou města/obvodu, čili tam čekat radikálnější proměnu (lodžie/pergoly) nelze čekat. Ten opravený, to jsou soukromé vlastnictví, takže tam by to snad přicházelo v úvahu, ale já si myslím, že zasklívat to, by byl nesmysl. Co spíše bych vnímal jako rozumnější úpravu by byla nějaká dřevěná pergola či markýza pro stín přes léto, ale vzhledem k vzrostlým stromům je to asi zbytečné. To, že by to toho památkáři nějak kecali, to se dá čekat, ale nemyslím si, že by měli nějak rozhodující slovo.

  Hlavním důvodem bude, že stávajícím uživatelům zmíněných ploch daný stav vyhovuje či na nějakou proměnu nemají/nechtějí dát peníze.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.