Proměny, Kuhländchen #21

Základní škola Nový Jičín, Komenského 68 v proměnách času.

1. marian :

Nový Jičín je Kravařsko?

marian: Samozřejmě. Nový Jičín bylo centrum Moravského Kravařska (německy Kuhländchen).

3. marian :

Martin [msstavby.cz]: a proč to Kravařsko nazyvate německy?

4. Tom :

Jedná se spíše o historický název. Nejsem odborník, ale na tomto území žilo mnoho Němců, kteří nazývali tuto oblast právě Kuhlaendchen. Takže autoři příspěvku možná chtěli trochu ozvlaštnit rubriku. Navíc nevidím problém, proč nepoužít starý německý název v rubrice o starych dobách.

marian: Jak bylo zmíněno. Je to historický název a historická rubrika. Poloze tehdejšího území neodpovídá uskupení mikroregion Poodří, ani okres Nový Jičín.

Jeden z dalších důvodů je také ten, aby články byly lehce vyhledatelné pro německy mluvící osoby (mezi kterými mohou a jsou i vysídlení a potomci vysídlených). A funguje to, což mi dokládají statistiky.

6. Jiri :

Velmi pěkná proměna školy.