Prodloužení cyklostezky – lávka přes Ostravici

Aktuální fotografie prodloužení cyklostezky v Ostravě-Hrabové a budování lávky přes řeku Ostravici.

Fotografie zaslal čtenář David Böhm. Děkujeme!cyklo hrabova

cyklo hrabova

cyklo hrabova

cyklo hrabova

cyklo hrabova

Související články


Komentáře

 1. Jordanix :

  To je rozumné využití potrubní lávky a vypadá to na kvalitně provedenou práci. Ještě chybí podobný most přes Ostravici mezi lávkou Hrabová a Slezskoostravský hrad.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. Marian.L :

  Tak ještě aby to nezavršili značkou cyklisto sesedni z kola,která prostě musí být na každé ostravské cyklostavbě :/

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Dost záhadné je to středové zábradlí. Zatím na žádném z dříve budovaných nájezdů není. A ta klikatice je tam taky zajímavá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. O.O :

  Diky za kazdou novou cyklostezku v Ostrave. Jen mam tak nejak pocit, ze projektanti ani dalsi zodpovedni na kole snad ani jezdit neumi. Jinak si neumim vysvetlit ty zatacky a esicka v mistech, kde se da stezka napojit primo, zde treba mohl sjezd z mostu pokracovat rovne, pro cyklisty by to bylo mnohem bezpecnejsi a pohodlnejsi a ve vysledku by to bylo levnejsi. A nechci spekulovat, ze to by snad vadilo :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Marian.L :

  O.O:
  Nebýt pravoúhlého nájezdu a esíčka, tak by nebylo třeba značky cyklisto sesedni z kola.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. rasta :

  Pokud zadání znělo napojit na stávající komunikaci v předepsaném místě a vzhledem k vyústění rampy z lávky, tak už tam moc možností není. Zas nebuďte hnidopiši:) Vypadá to dobře. Ještě by to chtělo přemostění na úseku Vítkovic a třeba propojit s Dolní oblastí. Pilíře tam jsou…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. O.O :

  rasta : ??? Vzdyt vzhledem k prostorovym moznostem v tom miste nebylo vubec zapotrebi vymyslet takove skopiciny.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: To středové zábradlí je zřejmě pro jasné vymezení směrů, předpokládám, že ty přidané úzké lávky z každé strany původní konstrukce budou jednosměrné. Ale pochybuji, že tam dříve či později nepotkám někoho v protisměru :DD Ale to projektanti ani stavitelé neovlivní a já tento počin považuji za velmi dobrý nápad, už několikrát jsem tam u splavu a začátku Slezského mlýnského náhonu (který mimochodem byl dost dlouhý a končil v Ostravici někde u Dolních Vítkovic) přecházel i s kolem řeku protože se mi nechtělo to objíždět :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Crazym :

  rasta: Kdyby provedli něco podobného tady https://mapy.cz/s/zxnK na těch konstrukcích přes řeku a koleje taky jen pro pěší a cyklisty, získali by velice efektivní spojení mezi centrem, halami na Karolině a Dolními Vítkovicemi a důvod k procházce protože to není daleko https://mapy.cz/s/zxpT :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. David :

  To acdlcia: Ano, je to asi kvůli zjednosměrnění. Protože nahoře vedou každá část po jiné straně mostu.
  To Rasta:Slezský náhon nekončil u Dolní oblasti, ale v oblasti Zárubku se napojoval do Lučiny.
  ještě jedna lávka by se někde níže hodila, buď tak kde píše Crazym, nebo o kousek výše, na tom zbořeném mostu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  David: Ale bez toho zábradlí by to přece fungovalo úplně stejně. Ta stezka taky není rozdělená zábradlím. Takže by pokračovala nerozděleně až nahoru a tam by se rozdělila na dva mosty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. rasta :

  David: Já náhon neřešil;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. rasta :

  O.O: Tak už jen pro to, že sjezd i výjezd z lávky je v širším korytě řeky, tak nemůže být napříč toku. Bariéra při výšší hladině. Pak je tam napojení stezky na komunikaci směrem ke statku, takže se tímto obloukem museli vrátit. Nevidím to jako problém. Na Šídlovci a u Komenského sadu se taky nenajíždí rovnou.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Crazym :

  David: Slezský mlýnský náhon jsem zmínil já ale jen jako zajímavost. Končil možná tak v potoku Lach http://www.mlejn.com/Muzeum/dokumenty/nahon01.jpg a ten pokračoval do Lučiny ale to je velmi dávná historie. V té o něco mladší historii končí zde https://goo.gl/maps/yuxavhkguQ42 což je u Dolních Vítkovic ale protože se z něj stala jen strouha v podzemí, není moc vidět ale budeš-li mít štěstí, tak ten špinavý bordel co tam prosakuje z roury do Ostravice najdeš podle jinak barevného pruhu vody :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. aggu :

  Bikesharing – anketa:
  http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/pilotni-projekt-mestskeho-bikesharingu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Crazym :

  aggu: Snaha byla :-) Ale jako většina věcí co vymýšlí město Ostrava nefunguje :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Proč snaha byla, když ještě není ani ukončena anketa…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. thvari :

  martin [msstavby.cz]: nefunguje odkaz…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Mě funguje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: thvari: Jo tak. Fungoval.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. skelet :

  a opět funguje

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Že vy jste zveřejněním tady způsobili potíže tomu serveru? Normálně by mě totiž na ty stránky ani nenapadlo jít natož se tam pokoušet dostat na nějakou jejich dementní anketu :DD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. pomsta Jouzovy :

  k tomu bajkšérinku: přiznám se, že jsem to moc nepochopil – to jako že by šérovali bajky v centru? A k čemu že by to mělo sloužit? krom toho, že to je IN? Zrovna v tom centru se mi zdá, že vede jediná smysluplná stezka – Hrad Landek .

  Thumb up 1 Thumb down 1
 24. acdlcia [msstavby.cz] :

  pomsta Jouzovy: Divil by jste se, ale kolo funguje i mimo cyklostezku.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 25. pomsta Jouzovy :

  acdlcia: Ještě teď žasnu – ale už to trošku rozdýchávám.
  Takže – po chodníku cyklista nemůže, čili mu na pohyb po centru zbývá – českobratrská, 28.října, sokolská atd … děkuji nechci.
  Opravdu by mne zajímaly alespoň dva scénáře, kdo si bude v centru šérovat bajk a kam pojede (a vycházím z toho seznamu šéring pojntů v anketě).
  Dokážu si představit, že jsem výletník, zajedu do dolní oblasti pohodlně zaparkuji, zajdu s dětma do U6 a chtěl bych si tam půjčit kolo a zajet třeba do centra/na hrad – kudy pojedu? po místecké?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. JK :

  Lávka přes Ostravici v Dolních oblasti Vítkovic, navazující na cyklostezku, by mohla stát v roce 2018 viz http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=20709

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. FM :

  JK: Nevíte někdo jak to vypadá s tou lávkou přes Ostravici u DOV? Já byl před nedávnem v dolní oblasti na kole na kafe. Pak jsem se potřeboval dostat na cyklostezku u řeky směr Frýdek a musel jsem to vlastně celé objet vrchem až přes frýdlantské mosty (druhá možnost byla jet na jih a přejet místeckou po Rudné, což mě lákalo ještě méně..). To mi přišlo docela jako bizár.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 28. Crazym :

  Tak pokud nemáš silničku, tak to zkus příště tudy https://mapy.cz/s/3wTVa ale pokud máš horáka, tak klidně po překročení kolejí pokračuj po levé straně Ostravice, je tam vyjetá stezka a dřív či později dojedeš k nějaké lávce kde se dostaneš na druhou stranu. Dá se i po železničním mostu ale to nedoporučuji https://mapy.cz/s/3wTX5
  Je to trochu „industriál“ ale já tam třeba jezdím raději než po protější cyklostezce, je tam klid :-) Jen se musíš smířit s tím, že lidi jsou hov.da a když už tam někdy někdo něco pro ně zdarma vytvoří, dopadne to často takhle https://mapy.cz/s/3wTX5 :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 29. Crazym :

  Oprava, dopadne to takhle http://screenshot.cz/TK7E7/ :-(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 30. Srdíčkář :

  Crazym: Na Twitteru jsem se ptal p. náměstkyně Bajgarové, proč by nešlo otevřít tu lávku u jezu na tvojí fotce, ale odpověď nepřišla :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 31. Crazym :

  Srdíčkář: Na tom jezu je jen uzavřená úzká servisní lávka, už jsem přes ní párkrát přelézal, takže udělání lávky pro pěší a cyklisty by vyžadovalo stavební úpravy a bůh ví jaké jsou tam vlastnické vztahy ale rozhodně by byly levnější než nějaký nová lávka. Je to sice daleko od DOVu a na druhé straně haldy už je lávka na Hrabovou ale bylo by to dobré další propojení s Hrabůvkou. Je to tam pár metrů už k hotovým cestám a k přemostění Místecké https://mapy.cz/s/3wVaD Jenže k tomu aby sedlo více lidí na kola třeba jen k dojíždění do práce by museli uvažovat jinak, čím kratší a bez objíždění budou mít cyklisté propojení mezi různými body ve městě, tím víc se jich časem vybodne na auto a takovéhle různé zkratky by je k tomu přímo vybízely :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 32. Davidb :

  Crazym:
  O tomto spojení přes kunčický jez jsme už debatovalo v jiných vláknech. Rapidně by to pomohlo dostat se do Hrabůvky.
  Udělat to podobně jako mezi Vratimovem a Hrabovou.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.