Prodejna pro dům a zahradu – Ostrava

V průmyslové zóně Ostrava-Hrabová se připravuje stavba velkoprodejny potřeb pro dům a zahradu.

Předmětem hodnoceného záměru je vybudování moderního skladového a prodejního areálu pro sortiment zboží využívaného ve stavebnictví. Celková plocha areálu činí cca 30 980 m2 . V areálu bude skladová a prodejní hala o celkové ploše 3.970 m2 . Na tuto halu bude navazovat administrativní budova a prodejna o ploše 1.800 m2 . Prostor podél severovýchodní stěny obou budov bude řešen jako zastřešená otevřená nakládací hala o ploše 3.486m2 . V zadní části areálu budou venkovní skladovací plochy (cca 10.090 m2 ). Dále bude v areálu umístěn sklad klempířských výrobků o ploše 306 m2 . V areálu bude parkoviště pro osobní vozidla zákazníků s kapacitou 54 parkovacích stání, v prostoru terminálu budou vymezena místa na krátkodobé stání za účelem nakládky pro 41 lehkých vozidel (dodávky, PickUp atd.) a 3 místa pro kamiony.

Administrativní budova slouží pro zákazníky k vyřízení nákupu prodávaného zboží a jako kanceláře pro obchodníky. Dále slouží pro zákazníky jako prodejní sklad, kam bude umístěna i kancelář odbytu, vedení pobočky a zasedací místnosti, včetně hygienického zázemí, denní místnosti, zasedací místnosti a technického zázemí. Prostor podél administrativní budovy a skladové haly je navržen jako otevřená hala, ve které bude probíhat nakládání zakoupeného zboží pod střechou. Skladová hala je uzavřená, nevytápěná, s krytým prostorem terminálu před vraty pro vykládání zboží.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Mne pripada, ze v Ostrave a okoli je snad kazdy druhy zahradkar a ma barak. Jinak to neni mozne, ze driv tu zadne takove obchody nebyly, ale ted je na lazdem rohu Hornbach, Baumax, Bauhaus atd. a jeste pribudou dalsi :-). To jako nerikam, ze to je spatne, ale trochu me mrzi ten pomer mezi poctem obyvatel Ostravy vuci plose zahradnickych a kutilskych prodejen a vuci plose kvalitnich restauraci v centru… Nepocital jsem ho sice, ale verim, ze by uspokojil spis kutily nez manualne mene zrucnou populaci :-)

  Thumb up 0 Thumb down 8
 2. Rdm :

  Summerboy: neberete Ostravu jako regionální centrum. Ze zmíněných značek je v okruhu 30-50 km od Ostravy už jen Baumax ve FM, jinak nic (tedy krom malých místních prodejců)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. Davidb :

  Rdm:
  OBI je V Havířově, Frýdku-Místku a Opavě.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Rdm :

  Davidb: Na OBI jsem úplně zapomněl :) Nicméně Ostravská aglomerace má milión lidí, takže ten počet těch obchodů vůči počtu obyvatel je imho přiměřený.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 5. Davidb :

  Rdm:
  To asi je, ale proč ta velká koncentrace do Ostravy?
  Proč v Havířově je OBI a dál nic? Karviná, Orlová, Třinec, Český Těšín?
  Protože polské hobbymarkety jsou i tak levnější!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 6. Davidb :

  Není to konkurent těchto hobbymarketů protože je to velkosklad.
  Tedy něco jako Makro, pokud dobře chápu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Rasta :

  Tak kdo to asi je? Že by comeback jatečních prasáků?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Rdm :

  Davidb: protože má Ostrava největší koncentraci obyvatel z toho miliónu, nemluvě o tom, že spousta lidí tady dojíždí za prací i z okolí. Je tedy větší šance uživit takový obchod zde, než kdyby ho postavili třeba v Ostravici.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. Davidb :

  Rdm:
  Ostravice je trochu mimo.
  Ale proč jsou 2 různé hobby markety ve FM a nejsou v Karviné- srovnatelně velká města o 59 000 /58 000 obyvatel?
  Nemá na to právě vliv ta blízkost stejných a asi i levnějších obchodů v Polsku?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. MM :

  Davidb: Tak obchodníci uvažují dlouhodobě, cílí na růst. Karviná klesá dlouhodobě. Ostrava taky není výhra, ale je šance na zlepšení. Zkrátka struktura obyvatel, průmyslu, služeb a obchodu je úplně jinde než v Karviné nebo Orlové.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 11. Patrik :

  Protože FM je brána do Beskyd (chataři), dále mnoho obcí, kdežto Karviná je jeden velký domov důchodců se spoustou tzv. nepřizpůsobivých. Moc obcí v okolí není, pak už je buď Polsko nebo Havířov nebo Bohumín/Ostrava.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 12. Jirka :

  Patrik: nejspis jste na Karvinsku nikdy nebyl – jedna obec navazuje na druhou. z mest lide mizi ale prakticky ve všech obcich počet obyvatel roste stejnym tempem jako jinde. lide nakupuji v Polsku protoze jsou tam daleko priznivejsi ceny. jsem z OV a taky často mirim do Polska pokud je to trochu vetsi nakup.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 13. aldik :

  Jsou normální? A co prázdná krabice po Bauhausu v centru, Baumaxu v Avionu? Někdo by jim měl konečně dát podmínku napřed využít zavřené krabice a ne zase stavět nové. A třeba v Avionu je to dobré místo, jen Baumax stál za prd a proto skončil.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 14. aggu :

  aldik: Přečti si včerejší noviny.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Regi :

  Ale proč se to pořád staví na zelených lukách ? Je tu dost prostor po průmyslu a my pořád ničíme půdu a devastujeme krajinu
  a stavíme na úrodné půdě plechové boudy.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 16. Moon :

  Regi: Myslím si, že vzhledem k tomu, že to je jediné nezastavěné místo v okolí, tak to je v tomhle případě přijatelné. Jinak si myslím, že by se v Ostravě mělo přednostně zastavovat proluky.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 17. balde :

  Regi: 1 duvod jsou peníze, 2 důvod nepřipravenost brownfieldu v Ostravě, 3 nedokončené sanace brownfieldú, 4 nedostatatek tlaku města a podpory ve využívání brownfieldů v Ostravě

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. kdojekdo :

  Budou tam stát stavebniny DEK, které výše uvedeným Bauhausům a Hornbachům konkurují velmi málo a v čem už jo, tak jsou jejich ceny někdy i poloviční….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Richard :

  Minulý týden jsem jel kolem a už se to oplocuje.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 20. acdlcia [msstavby.cz] :

  Richard: Jo jo focení je v plánu hned jak bude něco vidět.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. mates :

  Nevíte někdo,co se staví naproti ITT,v zóně úplne vzadu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Dana Kopecká :

  Chci tam pracovat, mám 10 let zkušeností v Bauhausu v administrativě.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 23. Michal :

  Teď jen, kam poslat životopis?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 24. Ivo Žebrák :

  Dobrý den
  Kdy ma byt market hotov a kde se můžu zajímat o pracovní pozice
  Prosím o kontaktní informace

  Thumb up 0 Thumb down 5
 25. davidb :

  To snad není možné.
  Pokaždé co se tady objeví stavba nějaké prodejny, nebo něco podobného, tak se vyrojí komentáře s tím, že tam chtějí pracovat.

  TOTO NENÍ WEB O PRACOVNÍCH NABÍDKÁCH, ALE O STAVBÁCH.

  Zapojte strejdu googla a snažte se najít kdo staví a tam třeba najdete pracovní možnosti.

  Tak a už jsem zase v pohodě :-)

  Thumb up 6 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.