Prodejna Lidl, Ostrava-Dubina

Na zasedání zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih bude jedním z bodů projednání žádosti o koupi pozemků na ulici Vlasty Vlasákové v místní části Dubina. Vyrůst by zde měla prodejna Lidl.

zdroj: ovajih.ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Radek :

  A co by bylo s prodejnou Lidl o pár ulic dále? Původně, myslím, měla být prodejna na Dubině nahrazena novou (ve stylu Svinov) na původním místě. Pak tam ale proběhla jen menší úprava.
  https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=18.2469836&y=49.7766213&z=16&rm=9puZ6xW4XdhP15LD

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. pomsta Jouzovy :

  A kde pak budou stát cirkusy a kolotoče?

  Thumb up 6 Thumb down 3
 3. aldik :

  Dubina má těch obchodů asi málo. Penny, Billa, Albert, Lidl, Albert hyper. A jak to vypadá s těmi Výškovicemi neví někdo? Dle nákresu tahle prodejna bude mít kryté parkování, to by se hodilo i ve Výškovicích (ideálně místo Hrušky, stejně by padla :D )

  Thumb up 8 Thumb down 4
 4. adamous :

  Docela se divim, ze Vyskovice stale nic.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 5. Hans :

  Nechápu, proč v Polsku Lidl může stavět prosklené prodejny se sedlovou střechou a u nás tohle.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 6. David :

  tenhle lukrativní pozemek by měl být podložen i kvalitní architekturou – nabídne jí Lidl?

  Thumb up 16 Thumb down 0
 7. vláďa :

  Špica, dělo, všude jenom hypersupermarkety…tvg. naproti penny o 100 metrů dál Albert, za podchodem Billa… tvg. už by měli vymyslet nějakou vyhlášku proti hypermarketů jako kdysi proti hernám …

  Thumb up 14 Thumb down 11
 8. Daniel :

  pomsta Jouzovy: Těch komunistických kolotočů nebude škoda.

  Thumb up 7 Thumb down 11
 9. vláďa :

  Kolotoče byly náhodou super, aspoň trochu legrace v tomhle betonovém zapadákově…

  Thumb up 11 Thumb down 9
 10. adamous :

  Skoda ale, ze to spise nebude parter v ramci nejakeho noveho bytoveho domu, vypadalo by to asi lip, nez tolik plechovych krabic, koncentrovanych na jednom miste. Na druhou stranu na Jihu se nikdy moc na estetiku nehralo.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 11. MM :

  Hans: Asi se shodneme, že postavit uprostřed sídliště „kravín“ se sedlovou střechou není ideální nápad…

  Thumb up 12 Thumb down 1
 12. D-r :

  MM: Něco takového))) https://www.archiweb.cz/n/zahranicni/kravin-u-danskeho-favrgaardsvej-od-lumo-arkitekter

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. Hans :

  MM: Asi se shodneme, že je rozdíl, jestli Lidl vypadá takhle: https://www.industriebau-online.de/wp-content/uploads/2019/09/caspar-lidl-1.jpg nebo takhle: https://www.levou-zadni.cz/wp-content/uploads/2018/08/lidl-prodejna.jpg

  Thumb up 24 Thumb down 0
 14. dispe :

  Vic Lidlu, prosim! Jsou to chramy ceskemu spotrebiteli zaslibene.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 15. David :

  Hans:
  to by je nejdříve musel někdo přinutit aby tohle stavěli i u nás, proč by se snažili když u nás jsou už lidi na plechy zvyklí…
  určitě by mohla i MAPPA vnézt poznatek k těmto budoucím výtvorům – jestli se vůbec odhodlají.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 16. vojta :

  Mě by se něco tak top jako poslal Hans líbilo v centru. Příkladem může jít myslím Albert v Těšíně. Zasadil bych to do přízemí nového parkovacího domu u katedrály a hned by centrum bylo atraktivnější.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. MM :

  Hans: Byl bych poslední, který nechce estetické a špičkové stavby, ale byl jste se tam projít? Ta lokalita je vyřízená absolutně. Domy v okolí, barevnost fasád, nebo kvality veřejného prostoru atd., je to prostě hnusné sídliště. Tady nikoho nedonutíte aby postavil budovu co jste posílal. Souhlas s takovým obchodním domem v centru, ideálně součástí bytového domu a podobně. Když není město schopné vydat doporučení na barvu fasád, těžko bude nutit prodejce potravin k architektonickému zázraku…

  Thumb up 8 Thumb down 0
 18. Vojta :

  No to už se někdo asi zbláznil ne? Tohle přeci nemůže projít. Doslova všude okolo jsou supermarkety, o pár stovek metrů dále dokonce jeden hypermarket¨. Nejbližší je hruška, zhruba 120 metrů, o něco dále velká billa, zhruba 200 metrů, tak samo penny, Albert zhruba 350 metrů. Masakr. Nehledě na to, že počet zákazníků bude samozřejmě vysoký, jako tomu u Lidlu bývá. Dopravní řešení, pokud jím nebude nájezd z Horní je automaticky špatné.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 19. Hans :

  MM: Bohužel, nejsem z Ostravy a přímo tohle místo neznám, každopádně přesto (nebo snad proto), že je to, jak říkáte, hnusné sídliště, nastává otázka, co se s takovým místem bude dít dál. Asi s vámi nesdílím názor, že na hnusných místech se mají stavět hnusné stavby. Samozřejmě je klíčové stavět obchody architektonický zajímavé především v centru, ale pokud postavíme něco pěkného na sídlišti, určitě tím nic nezhoršíme.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 20. Supermuž :

  Bydlím tady 30let a vydím jak pomalu mizí i ty poslední ostrůvky se zelení.Žádné parčíky se stromy pro mladé,chodníky v dezolátním stavu.Ale na druhou stranu mě láká představa,že se to blíží k tomu heslu:Jeden obchod na jednu rodinu.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 21. DRJPJR :

  Supermuž: Neřekl bych, že to je horší. Bydlel jsem na dubině celá devadesátá léta a dnešní stav mi to přijde +- to stejné (ano něco málo se opravilo + paneláky po rekonstrukcích). Akorát se doba posunula, člověk by čekal něco jiného v roce 2021, takže veřejný prostor na Dubině je nyní opravdu nutno považovat za tristní… tohle je celkem esence veřejného prostoru: https://mapy.cz/s/futasepuje – otázka kolika % obyvatel Dubiny/Bělského lesa to vadí.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 22. davidb :

  Supermuž:

  Porovnejte si množství zeleně v podobné krajní části města:
  – v Ostravě https://mapy.cz/s/gatoromeca
  – v Praze https://mapy.cz/s/bopugepake
  – Barcelona https://mapy.cz/s/dosohanaca

  Myslím si, že na množství zeleně v Ostravě, i Dubině, si nemůžeme ztěžovat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 23. MM :

  DRJPJR: Souhlas, naprosté většině lidí je to tam jedno…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Kateřina :

  No tak na to jsem zvědavá jak se tam bude hlavně chodit,když tam jsou kolotoče nejde vidět z vrchu za roh jestli jede auto a přechody pro chodce budou ještě horší.a lidl to by mohli dat ceny jako v Německu.tam mají hodně peněz a levne obchody a tady to je naopak málo peněz a drahé obchody.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.