Prodejna Lidl Michálkovická

Na Slezské Ostravě se plánuje novostavba prodejny Lidl.

Objekt se plánuje u ulic Keltičkova / Michálkovická

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  celý prostor bývalého dolu Petr Bezruč chtěl udělat nějakou studii rozvoje tohoto území, aspň jako na Karolíně, takhle se to tím Lídlem dost znehodnotí, protože tam postaví svou klasickou halu, kterou staví úplně všude. Když už jim to povolili, tak to měla být multifunkční budova, kde Lidl bude v parteru a nad tím několik pater bytů a případně kanceláří.

  Thumb up 26 Thumb down 0
 2. adamous :

  balde: Ty partery pritom Lidl umi, viz
  https://dousek-zaborsky.com/obchodni-parter-lidl-ceska-republika nebo https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/03/lidl-otevre-prodejnu-v-bytovem-komplexu-v-karline/

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Rado :

  Takže takové ty plány udělat z areálu centrum Slezské Ostravy, kde bude dominantou těžní věž, tím je to asi všechno pasé. Ale nacházím články z roku 2011, 2012, 2013. Čili deset let na puse a stále nic.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 4. Radek :

  To jako vážně? Další obchod (krabice) v Ostravě? A to hned naproti stávající Penny, přímo v areálu bývalého dolu, který je památkou?
  Tedy aspoň ta secesní těžní věž… Nehledě na to, že je tam asi tak 40 větracích průduchů (jam). Dyť je to tam ganz poddolované. Nechápu už vůbec nic v dnešním světě, jen prosím pokud ví někdo o nějaké chystané demonstraci proti současnému celkovému marasmu, dejte mi vědět! Velice rád přijdu!

  Thumb up 3 Thumb down 14
 5. aldik :

  Radek: tak zrovna na Slezské kromě Penny (a dalšího v Radvanicích, Petřvaldě) nic pořádného není :D

  Thumb up 10 Thumb down 4
 6. Markos :

  Celá Slezská Ostrava dává celkem 21 000 obyvatelů na tento počet obyvatel je tu pouze jeden malý Penny Market, který pomalu začíná praskat ve švech, takže si komentáře typu ,,další krabice, zbytečný supermarket atd,, laskavě odpusťte.
  To samé Michálkovice, Heřmanice.. pro tady tyto dva obvody leží pouze jedna malinká Hruška v Heřmanicích.
  Takže si to vypočítejte. Pro obyvatele Slezské, Heřmanic a Michálkovic, což dává zhruba 28 000 obyvatelů je tady jeden malý Penny a jedna malá Hruška a ano pár malých večerek, což absolutně nestačí :))

  Thumb up 13 Thumb down 3
 7. Crazym :

  No pěkně, budu ho mít cca 1,5 km od baráku, taky ho mohli nejdříve postavit a pak rekonstruovat a zavřít ten U Stadionu :-(
  Mmch, Lidl už staví jiné typy než ten co stál U Stadionu, tak třeba to nebude taková hrůza.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 8. Johnny :

  adamous: balde: V textu se píše, že půjde o prodejnu typu „metropolitní“, což je typ prodejny zamýšlený do města; budova má být postavena tak, aby se dala zvýšit a proměnit v multifunkční budovu: https://www.realestate-lidl.cz/Koncepty-prodejen/Metropolitni-prodejna

  Pokud bychom tedy brali samotnou koncepci „metropolitní prodejny“, ta by velice snadno mohla být základem solidní polyfunkční budovy. Koncepce se ale vždy upravuje zvlášť pro každé místo a z popisu vyplývá, že tady se o žádné přílišné starostlivosti ohledně urbanistických či architektonických kvalit mluvit nedá…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. balde :

  Markos: nejde o to že se staví prodejna, ale jak a na jakém místě, klidně ať tam stojí, ale ať se počítá s dalším rozvojem lokality a tomu by měla být uzpůsobena, bohužel město nemá koncepci, takže Lidl se ani nemá čím řídit.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 10. Crazym :

  Ani jsem se neměl dívat :-) Tohle vše https://screenshot.cz/Q0VQ8/ tam patří JTA https://jta.cz/firmy-ve-skupine/ a zřejmě udělala s Lidlem dobrý kšeft. Stále stejní lidé se nám tu u nich objevují, asi náhoda :-)

  Thumb up 1 Thumb down 3
 11. MM :

  Crazym: JTA staví pro řetězce jako Penny nebo LIDL. Když se staví LIDL, řeší to kompletně oni. Nevím jestli to platí pro celou ČR, ale u nás rozhodně. LIDL se nechce starat o výkupy pozemků, taky by to třeba vyšlo dráž, tak to koupí „neznámá“ stavební firma a celé to pak i se stavbou LIDLu odprodá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Aleš :

  Haleluja. Konečně.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 13. Aleš :

  Radek:
  Tady je dalsi obchod potreba jako sul. Nic jineho tam nikde neni. Jedno Peny na tak vlekou oblast je opravdu malo.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 14. M. :

  Obchod na slezské je určitě potřeba, ale proč zrovna hned vedle penny a ne někde jinde? Vždyť Slezská je obrovská a bude mít jediné dva MALÉ obchody hned u sebe? :-D

  Thumb up 7 Thumb down 0
 15. Crazym :

  M.: Tak nový Lidl mi nepřipadá malý a jen tak z patra mě napadá třeba dobrá dopravní obslužnost, vhodné pozemky požadované velikosti, blízkost MHD a možná bych našel i spoustu jiných důvodů. Ale můžete Lidlu nabídnout nějaké jiné vhodné pozemky v rámci Slezské pokud je máte a uděláte stejně dobrý byznys jako JTA :-)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 16. M. :

  Crazym: Neříkám, že dobrá dopravní obslužnost, MHD nebo vhodné pozemky tam nejsou, ale jen se divím tomu, že to bude pro celý obvod zrovna na místě, kde už je jeden obchod. To se nikde v celé Slezské nedá najít jiný vhodný pozemek? Respektive obyvatelé Slezské Ostravy budou jezdit přes celý obvod, aby si mohli nakoupit, místo toho, aby se postavil někde jinde. To je to jediné, co mi na tom přijde zvláštní.
  Například v Porubě jsou obchody na každém rohu, ale na celé Slezské to je jenom penny a hruška, teď přibude i lidl. No, bravo :-D

  Thumb up 5 Thumb down 2
 17. Crazym :

  M.: Proč zrovna tady a proč ne tamhle? :DD Hele, že Tobě by vyhovovalo centrálně řízené hospodářství? :-)
  Ale když vidíš díru na trhu a pole neorané, tak jdi do toho, najdi vhodný pozemek a vybuduj něco co obyvatelé Slezské určitě ocení, ulehčíš jim život tím, že nebudou jezdit přes celý obvod a určitě tě zahrnou neutuchajícím zájmem a Ty v dohledné době zcela jistě zbohatneš. No a pak už to budou jen samá pozitiva a sociální jistoty, dovolená v Jugoslávii a samozřejmě auto a barevná televize i na chatě :-)

  Thumb up 2 Thumb down 5
 18. M. :

  Crazym: hele, mě je to upřímně úplně jedno, jenom nechápu, proč jsou jediné obchody na Slezské vedle sebe, místo toho, aby byly nějak rozprostřené, aby tam nejezdili lidi přes celý obvod…
  Neříkej mi, že celá Slezská nemá žádný jiný vhodný pozemek na to, aby se někde postavil obchod?
  V Porubě se staví už třetí lidl, docela v takové díře mezi nájezdem na rudnou, tipnul bych si, že podobných „děr“ bude na Slezské víc než dost…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 19. davidb :

  M.:
  Tak je LIDLu nabídněte!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.