Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
celý prostor bývalého dolu Petr Bezruč chtěl udělat nějakou studii rozvoje tohoto území, aspň jako na Karolíně, takhle se to tím Lídlem dost znehodnotí, protože tam postaví svou klasickou halu, kterou staví úplně všude. Když už jim to povolili, tak to měla být multifunkční budova, kde Lidl bude v parteru a nad tím několik pater bytů a případně kanceláří.
balde: Ty partery pritom Lidl umi, viz
https://dousek-zaborsky.com/obchodni-parter-lidl-ceska-republika nebo https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/03/lidl-otevre-prodejnu-v-bytovem-komplexu-v-karline/
Takže takové ty plány udělat z areálu centrum Slezské Ostravy, kde bude dominantou těžní věž, tím je to asi všechno pasé. Ale nacházím články z roku 2011, 2012, 2013. Čili deset let na puse a stále nic.
To jako vážně? Další obchod (krabice) v Ostravě? A to hned naproti stávající Penny, přímo v areálu bývalého dolu, který je památkou?
Tedy aspoň ta secesní těžní věž… Nehledě na to, že je tam asi tak 40 větracích průduchů (jam). Dyť je to tam ganz poddolované. Nechápu už vůbec nic v dnešním světě, jen prosím pokud ví někdo o nějaké chystané demonstraci proti současnému celkovému marasmu, dejte mi vědět! Velice rád přijdu!
Radek: tak zrovna na Slezské kromě Penny (a dalšího v Radvanicích, Petřvaldě) nic pořádného není :D
Celá Slezská Ostrava dává celkem 21 000 obyvatelů na tento počet obyvatel je tu pouze jeden malý Penny Market, který pomalu začíná praskat ve švech, takže si komentáře typu ,,další krabice, zbytečný supermarket atd,, laskavě odpusťte.
To samé Michálkovice, Heřmanice.. pro tady tyto dva obvody leží pouze jedna malinká Hruška v Heřmanicích.
Takže si to vypočítejte. Pro obyvatele Slezské, Heřmanic a Michálkovic, což dává zhruba 28 000 obyvatelů je tady jeden malý Penny a jedna malá Hruška a ano pár malých večerek, což absolutně nestačí :))
No pěkně, budu ho mít cca 1,5 km od baráku, taky ho mohli nejdříve postavit a pak rekonstruovat a zavřít ten U Stadionu :-(
Mmch, Lidl už staví jiné typy než ten co stál U Stadionu, tak třeba to nebude taková hrůza.
adamous: balde: V textu se píše, že půjde o prodejnu typu „metropolitní“, což je typ prodejny zamýšlený do města; budova má být postavena tak, aby se dala zvýšit a proměnit v multifunkční budovu: https://www.realestate-lidl.cz/Koncepty-prodejen/Metropolitni-prodejna
Pokud bychom tedy brali samotnou koncepci „metropolitní prodejny“, ta by velice snadno mohla být základem solidní polyfunkční budovy. Koncepce se ale vždy upravuje zvlášť pro každé místo a z popisu vyplývá, že tady se o žádné přílišné starostlivosti ohledně urbanistických či architektonických kvalit mluvit nedá…
Markos: nejde o to že se staví prodejna, ale jak a na jakém místě, klidně ať tam stojí, ale ať se počítá s dalším rozvojem lokality a tomu by měla být uzpůsobena, bohužel město nemá koncepci, takže Lidl se ani nemá čím řídit.
Ani jsem se neměl dívat :-) Tohle vše https://screenshot.cz/Q0VQ8/ tam patří JTA https://jta.cz/firmy-ve-skupine/ a zřejmě udělala s Lidlem dobrý kšeft. Stále stejní lidé se nám tu u nich objevují, asi náhoda :-)
Crazym: JTA staví pro řetězce jako Penny nebo LIDL. Když se staví LIDL, řeší to kompletně oni. Nevím jestli to platí pro celou ČR, ale u nás rozhodně. LIDL se nechce starat o výkupy pozemků, taky by to třeba vyšlo dráž, tak to koupí „neznámá“ stavební firma a celé to pak i se stavbou LIDLu odprodá.
Haleluja. Konečně.
Radek:
Tady je dalsi obchod potreba jako sul. Nic jineho tam nikde neni. Jedno Peny na tak vlekou oblast je opravdu malo.
Obchod na slezské je určitě potřeba, ale proč zrovna hned vedle penny a ne někde jinde? Vždyť Slezská je obrovská a bude mít jediné dva MALÉ obchody hned u sebe? :-D
M.: Tak nový Lidl mi nepřipadá malý a jen tak z patra mě napadá třeba dobrá dopravní obslužnost, vhodné pozemky požadované velikosti, blízkost MHD a možná bych našel i spoustu jiných důvodů. Ale můžete Lidlu nabídnout nějaké jiné vhodné pozemky v rámci Slezské pokud je máte a uděláte stejně dobrý byznys jako JTA :-)
Crazym: Neříkám, že dobrá dopravní obslužnost, MHD nebo vhodné pozemky tam nejsou, ale jen se divím tomu, že to bude pro celý obvod zrovna na místě, kde už je jeden obchod. To se nikde v celé Slezské nedá najít jiný vhodný pozemek? Respektive obyvatelé Slezské Ostravy budou jezdit přes celý obvod, aby si mohli nakoupit, místo toho, aby se postavil někde jinde. To je to jediné, co mi na tom přijde zvláštní.
Například v Porubě jsou obchody na každém rohu, ale na celé Slezské to je jenom penny a hruška, teď přibude i lidl. No, bravo :-D
M.: Proč zrovna tady a proč ne tamhle? :DD Hele, že Tobě by vyhovovalo centrálně řízené hospodářství? :-)
Ale když vidíš díru na trhu a pole neorané, tak jdi do toho, najdi vhodný pozemek a vybuduj něco co obyvatelé Slezské určitě ocení, ulehčíš jim život tím, že nebudou jezdit přes celý obvod a určitě tě zahrnou neutuchajícím zájmem a Ty v dohledné době zcela jistě zbohatneš. No a pak už to budou jen samá pozitiva a sociální jistoty, dovolená v Jugoslávii a samozřejmě auto a barevná televize i na chatě :-)
Crazym: hele, mě je to upřímně úplně jedno, jenom nechápu, proč jsou jediné obchody na Slezské vedle sebe, místo toho, aby byly nějak rozprostřené, aby tam nejezdili lidi přes celý obvod…
Neříkej mi, že celá Slezská nemá žádný jiný vhodný pozemek na to, aby se někde postavil obchod?
V Porubě se staví už třetí lidl, docela v takové díře mezi nájezdem na rudnou, tipnul bych si, že podobných „děr“ bude na Slezské víc než dost…
M.:
Tak je LIDLu nabídněte!
Mohly zrekonstruovat obchod na sídlišti Muglinov.
Milan: Mohly, ale je těžké dát dohromady stavební partu složenou z samých žen.
S200:
👍
Začalo se pracovat na oplocení staveniště https://screenshot.cz/FOWSF/
Prosím která firma to tam staví?
V Přívoze už se taky rozjeli (foto z auta)
https://screenshot.cz/FIM81/
Rozjeli to ve velkém, hned po stavbě plotu začali bourat budovy a čistit pozemek. https://screenshot.cz/UIVFR/
Takže Lidl klidně může být už na Vánoce :-)
Tak už nemusíme spekulovat, netrefil jsem se jen o dva měsíce https://screenshot.cz/AS07U/
Na plotě se i objevila vizualizace https://screenshot.cz/7QB5H/
Co mě zaujalo je, že to je nějaký nový typ prodejny s vnitřním parkováním a podle eskalátorů s prodejnou v patře. Chybí mi tam jen zelená nebo fotovoltaická střecha bylo by to OK :-) https://screenshot.cz/UFJKQ/
Toto je typizovaná metropolitní prodejna, kterou má Schwarz Gruppe v portfoliu a v tomto stylu se již stavěly mnohé Kauflandy v Německu – 1. NP parkování s cihlovým obložením, prosklená hala s eskalátory do 2. NP, kde je prodejní plocha.
Takže podle vizualizací jenom dvě stání na EV? 😬 tak snad budou ta zbývající stání na budoucí přeměnu připravena už od počátku, jinak se jim to poté hodně prodraží
Crazym: Jde o „typizovanou“ metropolitní prodejnu. https://www.realestate-lidl.cz/location_7935/metropolitni-prodejna Zatím se jich ale v ČR moc nepostavilo…
Koukám, že „na Bezruču ju obliknu do ruda“ jen nevím jestli je to připomínka rudé hvězdy svítící nad dolem, nebo snaha o pocit sounáležitosti s cihlovou architekturou Ostravy…
M.:
a přitom těch důvodů je spousta a jsou vcelku jasné, krom toho že největší sídliště je hned poblíž, tak proč bych měl jet někam na opačnou stranu slezské, když tady si můžu zajet do lidlu, pak se stavit do penny třeba, samozřejmě potřebuji do lékarny, která je u penny, trafika, zverimex, bankomat..
Po otevření vidím jeden hlavní a dost zásadní problém – vjezd/výjezd v těsné blízkosti kruhového objezdu je opravdu nešťastný.
LenkaKr: Copak? Je to na vás moc složité? 🤦♂️
https://d34-a.sdn.cz/d_34/c_img_QR_o/x95uVF.jpeg?fl=res,2200,2200,1
Crazym: Na mě? Určitě ne, ještě jsem tam ani nebyla nakupovat. Jen denně jezdím kolem a vidím, jak ti, kteří jedou z krihocého objezdu a chtějí odbočit tento objezd zablokují, pokud z Keltičkovy jede více aut…
Crazym: Taky jsem to ale zaznamenal. Lidem dělá problém to, že výjezd z Lidlu je prakticky naproti jednosměrného odbočení z Michálkovické na Keltičkovou a vypadá to jako běžná křižovatka.
V těsném sousedství? V těsném? Doporučuji přezkoušení v autoškole a nové brýle.