Přestavba přístavby ZŠ, Kopřivnice

Nové informace a vizualizace byly zveřejněny k záměru rekonstrukce přístavby bývalé ZŠ T.G. Masaryka.

V minulém týdnu byl učiněn další krok k avizované přestavbě bývalé přístavby někdejší ZŠ Náměstí pro účely bydlení. Kopřivničtí radní totiž schválili architektonickou studii rekonstrukce, která bude závazným podkladem pro další projektování.

Návrh, který vypracovalo radniční oddělení architektury, počítá, že se železobetonová přístavba ze začátku osmdesátých let minulého století promění v moderní objekt se 17 byty ve třech stávajících patrech objektu a na střeše by mohla vzniknout přístavba s dalšími dvěma luxusnějšími byty a prostornou terasou. Dispozice bytů by měly být od 1+KK až po 4+KK a jejich plocha by měla být od 44 po 88 m2.

„Každý byt má navrženou vlastní lodžii a minimálně 1 parkovací místo buď na uzavřeném dvoře, který bude sloužit také jako polosoukromá zahrada a hřiště pro rezidenty, anebo v suterénu budovy, kde by kromě sklepních kójí měl být prostor i pro 10 parkovacích stání,“ říká architekt Václav Kocián, který je spolu s kolegyní Lenkou Krhovjákovou autorem návrhu.

Samotné členění hmoty budovy studie příliš nemění. Okna a meziokenní výplně mají stejně jako doposud probíhat v jednom pásu, parapety i nadpraží jsou v jedné výšce, vzhled budovy ale zásadně promění použití moderních materiálů a technologií. „V budově se dále počítá s použitím zelených technologií, které by měly snížit ekologickou stopu domu. Počítá se například s jímáním a znovupoužitím dešťové vody, využitím zelených střech, konstrukcí popnutých rostlinami, venkovním stíněním prosklených stěn a podobně,“ přiblížil návrhy Václav Kocián. „Poté, co jsme schválili dopracovanou architektonickou studii, se projekt přesouvá na odbor rozvoje města, který v souladu s akčním plánem zajistí výběr projektanta a vyhotovení projektové dokumentace pro stavební povolení,“ uvedl starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný s tím, že městský rozpočet na projektování přestavby části nevyužité školní budovy počítá s částkou 3 miliony korun.

zdroj: koprivnice.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiří :

  Můžu vidět původní vzhled budovy.Za mě paráda.Poté sdílím do Nového Jičína.Kde v poslední době rostou paskvily.Většinou od Architráv:/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. DRJPJR :

  Jiří: https://goo.gl/maps/S8p5rY3Mzk1XkYHr8

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Dalibor :

  Ano, ten rozdíl v přístupu je oproti NJ propastný. Stačí se podívat, co město (NJ) jako zřizovatel nechalo udělat s MŠ Vančurova… :(

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.