Přestavba křižovatky silnic Polanecká a Bílovecká

Správa silnic Moravskoslezského kraje vypsala veřejnou zakázku na přestavbu křižovatky silnic III/4782 ul. Polanecká a III/4785 ul. Bílovecká (Ostrava-Svinov).

Předmětem veřejné zakázky je provedení stavebních prací na silnici III/4782 (ul. Polanecká) a silnici III/4785 (ul. Bílovecká) spočívajících v přestavbě stávající stykové křižovatky na křižovatku okružní s jednoduchým okružním jízdním pásem. Úprava je navržena ve stávajícím obrysu křižovatky. Vnější obrys bude mírně upraven, a to v místě připojení silnice III/4785 z důvodu nasměrování připojené větve na středový ostrov okružní křižovatky. V rámci stavby budou provedeny na vjezdových větvích směrovací ostrůvky, přičemž směrovací ostrůvek ve směru od silnice III/4782 bude sloužit také jako ochranný ostrůvek s chodníkem v místě nového sdruženého přechodu pro chodce a přejezdu pro cyklisty. Středový ostrov je navržen o průměru 10,0 m.
Místem realizace jsou silnice č. III/4782 ul. Polanecká a silnice III/4785 ul. Bílovecká, pozemek parc. č. 3764/40 v katastrálním území Svinov.
Po celou dobu výstavby se předpokládá průjezdnost v přímém směru po silnici III/4785 ul. Polanecká. Stavba bude realizována ve dvou etapách výstavby (v 1. etapě bude provedena ½ okružní křižovatky a ve 2. etapě ½ okružní křižovatky).

Stávající stav křižovatky

pramen: vhodne-uverejneni.cz

Související články


Komentáře

 1. SpinJ :

  Škoda, že to nespojí i s tím průtahem co jde k nádraží. Mohli udělat takový elipsovitý kruháč.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. Tom :

  SpinJ: Nebojte, tam vyroste kruháč zvlášť.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. Adam :

  SpinJ: taky nechápu

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Brzda :

  No, hlavně by konečně mohl být realizován slibovaný KO Francouzská/Nad Porubkou s propojkou na Rudnou. To je asi nejpotřebnější dopravní stavba v této lokalitě…

  Thumb up 9 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.