Pozastavení stavby terminálu Hulváky

Již delší dobu nepokračují práce na stavbě přestupního uzlu Hulváky. Zjistili jsme důvod.

Z důvodu upozornění zhotovitele spol. Strabag a.s. na existenci podzemních anomálií dne 11.8.2014 bylo nezbytné stavební práce neprodleně pozastavit. Statutární město Ostrava zadalo provedení průzkumu podloží, tzv. geofyzikální průzkum. Jakýkoliv další postup bez provedení průzkumu by mohl vyvolat finanční ztrátu jak na straně zhotovitele, tak objednatele, a to formou později se projevujících poruch nové vozovky či případným nespolufinacováním nákladů z fondů EU.

Na základě výsledků průzkumu bylo nutné navrhnout způsob sanace území, který bude projednán v radě a zastupitelstvu města Ostrava 12/2014. Bez sanace území by nebylo možné garantovat statické hodnoty podloží, na němž má dojít k vybudování nové točny pro trolejbusy.

Předpoklad opětovného zahájení prací je v prosince tohoto roku (za předpokladu dobrých klimatických podmínek). Předpoklad dokončení stavby 06/2015.

zdroj: Magistrát města Ostravy

Související články


Komentáře

 1. historik :

  Když se staví na místě, kde byla původně činžovní zástavba, tak se není čemu divit, že sondy nemají plošnou platnost ;-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. thrpst :

  KOCOURKOV!!!

  Thumb up 2 Thumb down 2
 3. Oasis :

  +článek: „Místo zeminy stavební suť. Nový přestupní uzel Hulváky jen tak nebude“ na ostrava.idnes.cz: http://goo.gl/X1UqoO

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Rýša :

  thrpst:To už není jenom kocourkov, ale normální postup jako u každé stavby. Nejdříve nabídnout co nejmenší náklady na stavbu a pak vydírat tzv. neočekávanými problémy při realizaci a navyšovat a navyšovat….,přece nikdo od projektanta stavby až po zhotovitele nemohl předpokládat, že tam bude suť, když to shora vypadalo na krásnou zatravněnou zeminu. A že to kdysi bylo zastavěno – no bože, to je že tak dávno….., a jako vždy – nikdo nenese zodpovědnost za nekvalitu. Možná projektant, říkají nyní hlavy moudré, ale v odkazu od Oasise je větička: MF Dnes se nepodařilo zjistit, o koho jde (že by dobře utajený projektant?). To už vážně není jen kocourkov!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Oasis :

  +článek: „Projektant se sutí počítal, s odpadem ne. Hulvácký terminál bude dražší“ na ostrava.idnes.cz: http://goo.gl/r7rcwO . Takže obnovení prací: 9.3.2015, dokončení do 30.8.2015.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Dělníci zpátky na stavbě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Rado :

  Jel jsem minulý týden kolem a nevím, zda-li bych byl z takové situace jako klient onoho zařízení, kde se platí nemálo peněz za to, že se o mě starají, šťastný, že mám pod okny terminál alias točnu trolejbusů. Zase…čekal jsem, že se celý prostor od tramvají nějak „odstíní“ zelení a ve volném prostoru udělají pro klienty parčík nebo něco na ten způsob. Tak mi to přijde už pouze jenom jako menší, nepaneláková králíkárna.

  Thumb up 0 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.