Polozátková zastávka PZ Mošnov

V jihozápadní části průmyslové zóny v Mošnově je plánována výstavba nové zastávky veřejné hromadné dopravy. V lokalitě je plánována výstavba dalších průmyslových objektů.

Předmětem veřejné zakázky je provedení stavebních prací v rámci vybudování polozátkové zastávky veřejné dopravy v průmyslové zóně Mošnov, ul. Gen. Fajtla. Polozáková zastávka bude vybudována pro bezpečné převedení chodců přes silnici, kde je zřízen dlážděný ostrůvek o délce 25 m a šířce 2,5 m s místem pro přecházení. Autobusové stání o šířce 2,75 m s nástupní hranou délky 12 m je ve směru Mošnov navrženo na vozovce, nástupiště bude vybudováno v šířce 2,5 m a délce 20 m. Ve směru Sedlnice je nově zřízen autobusový záliv – zastávkový pruh o navrhované šířce 2,75 m, s nástupní hranou délky 13 m, s nájezdovým klínem délky 25 m a výjezdovým klínem délky 15 m. Nástupiště bude vybudováno v šířce 2,5 m. Výška nástupní hrany nástupišť bude provedena s převýšením +200 mm nad úrovní vozovky. V rámci vybudování nových autobusových zastávek, chodníků a místa pro přecházení je s ohledem na povolenou rychlost 50 km/hod. navrženo nové veřejné osvětlení v délce 100 m před místem pro přecházení a 100 m za místem pro přecházení, místo pro přecházení nebude přisvětleno.

Situace a umístění stavby

zdroj: vhodne-uverejneni.cz

Související články


1 komentář

  1. M :

    Ta zastávka tam chyběla před sedmi lety, když jsem dělal v UPS :-D Je to od tama všude daleko, jak na letiště, tak na Sedlnice vlak… Za chvíli bude mít každá fabrika zastávku, jenom Plakoru chybí.

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.