Frýdek-Místek se dočkal obchvatu

Frýdek-Místek se dočkal obchvatu, zatím jen v polovičním profilu. Tranzitní doprava se nově může zastavěnému území města zcela vyhnout.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo zbývající část obchvatu Frýdku-Místku. Dálnice D48 je tak propojena z obou stran, od Brna a Ostravy i od Českého Těšína a Polska. Tranzitní doprava se díky tomu může zastavěnému území města zcela vyhnout.

Úsek druhé etapy obchvatu je zatím zprovozněný v polovičním profilu, jezdí se tedy po polovině silnice v jednom pruhu každým směrem. Dosud byla otevřená jen první část obchvatu, tedy ze strany od Brna či Ostravy po kruhový objezd ve Frýdlantské ulici na jižním okraji Místku. Otevřela se před půlrokem.

Další úseky by se měly zprovozňovat v průběhu jara. V plném profilu by měla být druhá etapa řidičům k dispozici v polovině příštího roku, nejpozději od 26. června. Novinářům to v úterý ve Frýdku-Místku řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Původní termín otevření byl v létě, stavbu zkomplikoval například sesuv půdy. V místě je třeba udělat další zemní práce, konstrukční vrstvy a betonovou vozovku. Jednodenní zpoždění pak způsobilo velké množství sněhu.

Na odvedení tranzitní dopravy z města čekal Frýdek-Místek desítky let. Magistrát se nyní připravuje vrátit centrum zpátky lidem. Hlavní průtah čekají v následujících letech pravděpodobně rozsáhlé úpravy. Podle primátora Petra Korče (Naše Město F-M) by se na něj měly napojit dosud slepé ulice, počítá se s novou zelení a zvažuje se vybudování kruhových křižovatek, aby byla doprava pro místní plynulejší.

Průtah by mělo jít bezbariérově přejít, dosud k tomu slouží podchody. Na začátku i na konci průtahu má vzniknout maximum opatření, která všechny, kdo nemusí přes město jet, přimějí najet na obchvat. S některými opatřeními se začne již příští rok. V minulosti se zvažovalo například zúžení do jednoho pruhu v obou směrech.

zdroj: zdopravy.cz

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Dalibor Dvořák :

  Mám tomu rozumět, že se stavba dokončí 6/2024

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. martinuv_tajny_ctitel :

  Dalibor Dvořák: ne, originální článek byl psán ještě ve 2022.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Adam :

  Každý den jezdím přes FM a musím uznat, že i když nikde ještě nejsou žádné zákazy, tak je to poznat.

  Jen snad nebudou radní s těmi zákazy a omezeními moc urputní

  Thumb up 7 Thumb down 0
 4. M :

  Přes Frýdek – Místek jezdím většinou busem, ale nedávno jsem jel autem a to byla úplná pohoda. Mimo město, žádné semafory, žádné komplikace, zácpy… Prostě pohoda.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 5. Marek :

  Akorát to někdo nedomyslel ve směru Ostrava Olomouc a obráceně pořád musíte na příborskou

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.