Plocha před nádražím dostává novou tvář

Nevzhledné prostory před hlavním nádražím v Ostravě-Přívoze se před rokem začaly měnit k lepšímu. Nejprve se opravil velký přístřešek, který chrání cestující při vstupu do nádražní budovy i při čekání na městskou hromadnou dopravu.
Zrezivělé střechy dostaly nové opláštění a působí moderně. Instalováno bylo také nové osvětlení.
Celková rekonstrukce přístřešku před výpravní budovou Českých drah, jejímž investorem byl obvod Moravská Ostrava a Přívoz, přišla na devatenáct milionů korun. Tím ale změny neskončily. Projekt na estetizaci přednádražního prostoru bude pokračovat.
„V rámci projektu jsou řešeny přeložky sítí, parkovací plochy, úpravy zpevněných ploch, úpravy tramvajových a trolejbusových smyček, veřejné osvětlení a zeleň,“ vyjmenovala mluvčí Úřadu městského obvodu Moravské Ostrava a Přívozu Jana Pondělíčková s tím, že v současné době se vyřizuje stavební povolení.
V rozpočtu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz je na tento projekt vyčleněno necelých šestnáct milionů korun a žádá i o dotaci z Evropské unie. „Jednáme se statutárním městem Ostravou, zda veřejnou zakázku nebude vyhlašovat a rovněž financovat město. Podle předběžných informací by práce mohly být zahájeny na konci letošního roku,“ doplnila Pondělíčková.
zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.