Petrin – rekonstrukce atria

Budova bruntálského Petrina, kde se nachází základní a mateřská škola, středisko volného času a knihovna prošla pře nedávnem celkovou přestavbou. Ta nyní pokračuje rekonstrukcí vnitřního prostranství, tak zvaného atria.

Rekonstrukce atria začala letos v září a je hotová přibližně z jedné třetiny. Podmínky pro stavební práce jsou složité. Jiří Ondrášek, mluvčí MěÚ Bruntál: „Jsou ztíženy jednak komplikovaným přístupem do tohoto prostoru a v současné době také zhoršenými klimatickými podmínkami. To znamená, že budou pokračovat v závislosti na počasí.“

Rekonstrukce atria je nezbytná. Voda, která se zde hromadí, poškozuje přízemí celé budovy. Nové atrium bude mít rozsáhlé využití. Milena Zatloukalová, ředitelka ZŠ Petrin: „Bude tam probíhat venkovní výuka přírodopisu, matematiky, pracovního vyučování a samozřejmě bude vnitřní atrium využívat také městská knihovna, mateřská školka a středisko volného času.“

Nové atrium je určené rovněž pro pořádání kulturních a společenských akcí. Bude je tedy moci využívat i město. Milena Zatloukalová, ředitelka ZŠ Petrin: „Součástí atria bude pódium a hlediště kruhové, kde se budou pořádat nejenom divadelní představení, ale počítáme také s koncerty.“ Rekonstrukce by měla být dokončena v polovině příštího roku. Ze svého rozpočtu je platí město.

zdroj: infoportaly.cz